Bromiranje 4′-metilpropiofenona do 2-bromo-4'-metilpropiofenona. V velikem obsegu.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, opravičujem se za pozen odgovor. Temperatura mora biti nižja od 65 *C. To napako sem popravil, se opravičujem.
 
Last edited:

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Lep pozdrav, dragi G. Patton! Prosim, bodite pozorni na moje vprašanje v tej temi. Po mojem mnenju ste eden najbolj pozornih in hitrih strokovnjakov med vsemi udeleženci foruma.
p. s. Prosim druge člane foruma, da se ne žalijo za moje besede ;-)
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni, dragi! Če uporabim propiofenon in ne 4-metilpropiofenona, ali moram v tej metodi kaj spremeniti? Upam, da bom na ta način dobil bc-1. In v naslednjem koraku iz bc-1 z metodo z etil acetatom, acetonom in klorovodikovo kislino dobiti efedronsko sol. Ali sem na pravi poti?
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Reakcijska temperatura 65 °C je preprosto napačna, saj 2-bromo-4'-metilpropiofenon tvori kristale in v njih zaklene 4′-metilpropiofenon. Temperatura taljenja 2b-4m je približno 77 °C in je zelo daleč od vrelišča HBr. Zato je 75-85 °C primerno območje za temperaturo vaše reakcije, pri kateri bi se halogenacija končala približno v dveh urah. Vprašanja, na katera je treba odgovoriti:

1. Ali bo položaj broma pravilen ali boste po aminiranju dobili izo-mefedron?
2. Ali bo delež stereoizomerov pri tej metodi še vedno 50:50?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
pri povišanih temperaturah so stranske reakcije bolj verjetne, je veliko bolje bromiranje izvajati v topilu.
Postavlja se tudi vprašanje o razgradnji vodikovega peroksida pri povišanih temperaturah, bolje je izbrati nadomestek za to oksidacijsko sredstvo.
zato je bromiranje brez topila in pod temperaturo kristalizacije halogenskega ketona zelo slaba zamisel, na forumu so pritožbe o dobavitelju umazanega halogenskega ketona, v katerem je velika primes prvotnega ketona.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Strinjam se z vami glede uporabe topila za enakomernejšo porazdelitev halogenov. Razgradnja H2O2 se ne bo zgodila, če ga ne boste refluksirali do 120-130 °C. Glavno vprašanje je, ali imate vse pogoje za di- in tri-halogenacijo. Stereo pariteta je prav tako vprašljiva, vendar je to zgolj špekulacija.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Začnimo z dejstvom, da se vodikov peroksid med skladiščenjem sčasoma sam razgradi, seveda čim višja je temperatura, tem hitrejša je razgradnja, pa tudi lokalno pregrevanje pri dodajanju peroksida, kjer je temperatura veliko višja od temperature same reakcijske mase. Ne zaupajte mi, prazno vrečko lahko pritrdite na povratni hladilnik in preverite, koliko kisika se sprosti pri razgradnji peroksida.
Vsi pogoji za polihalogeniranje ustvarjajo presežek kisline in potrebo po uporabi presežka peroksida. Peroksid sem že zdavnaj opustil, saj je najslabše oksidacijsko sredstvo za to reakcijo.
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Tako proizveden 2B4M ima veliko nečistoč. Ne vem, kaj je to, sledenje ne deluje
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Dober dan, povejte mi, ali je mogoče 4-metiloprofenon nadomestiti z drugim reagentom
2-(1-bromoetil)-2-(4-metilfenil)-1,3-dioksolan ?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
hidroliza dioksalana do 2b4m in nadaljnja aminizacija
morda lahko opravite prvo aminizacijo po opravljeni hidrolizi, njeno potrebo preverite v majhni količini
 
Last edited:

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Brom dioksolan 98
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
nova zamenjava 2b4m, pridobljena z izvedbo reakcije halogenacije v raztopini etilen glikola, standardna zaščitna skupina za keton
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Namesto 4-metilpropiofenona so mi poslali 2-bromo-4-metilpropiofenon, ali bi natrijev hidroksid refluks odpravil 2-bromo?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
lahko takoj dobite snov, ki jo potrebujete iz alfa-bromo-4-metilpropiofenona, napišite številko CAS snovi, ki ste jo prejeli
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Cenim vaš hiter odziv, v preteklosti sem dejansko uporabil vaš zapis o hidrolizi BMK z mikrovalovnim obsevanjem za P2P, ljubim vaše delo, prijatelj.

Cas, ki sem ga prejel, je bil 1451-82-70, želena končna molekula, ki jo želim, je dl-efadrin.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Hvala za vašo pomoč, ta motivacija me je spravila čez rob, da sem se lotil dela.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Ali ste pravilno navedli številko? Našel sem samo številko 1451-82-7
Snovi CAS 1451-82-7 2-bromo-4'-metilpropiofenon, iz njega boste dobili MMC, zadostuje za izvedbo reakcije aminacije. Efedrina iz tega ne boste dobili.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Ali ga ne boste prejeli v dveh korakih?

2b4m -> efadron -> efedrin
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Potrebujete navaden propiofenon, nato pa ga bromirate in dobite alfa-bromopropiofenon ali pa takoj uporabite končni alfa-bromofenon.
Kako želite odstraniti 4-metil iz MMC, ne razumem))))
 
Top