Question Ako najlepšie získať určité chemické látky

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Nitrometán získate z RC paliva a DCM je na eBay
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
DCM zakázaný v Spojenom kráľovstve
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Keďže pri 😳
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Nie je zakázané, ale potrebujete špeciálnu licenciu alebo potrebujete spoločnosť, myslím, že zákaz prišiel v roku 2018? Možno, pravdepodobne sa mýlim. Zakázali ju kvôli enviromentálnym obavám s atmosférou, v rovnakom čase zakázali všetko ostatné, napríklad kyselinu sírovú.

Nemôžete si kúpiť ani odstraňovače náterov na báze DCM bez licencie alebo maliarskej spoločnosti.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Sakra, bol som príliš dlho preč 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
A***** sa stále predávajú, ale vyžadujú vyhlásenie o ich použití, v podstate ak sú vaše odpovede dostatočne dobré, stále sa predávajú bežným ľuďom, ako je Joe blogg's. Ale mať dobré odpovede je na diskusiu a interpretáciu spoločnosti, a ak sa im to zdá, je to opodstatnený dôvod na predaj.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
DCM je zakázaný aj v Brazílii. Posraté je, že v mnohých syntézach sa používa DCM, ale neuvádza sa alternatíva k nemu.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Destilujte RC palivo, nedostanete veľa, ale v porovnaní s ním je lacné. Robil som to veľa krát, najprv budete destilovať azeatrop metanolu/nitrometánu pri teplote približne 60-70, potom, keď teplota dosiahne 100 C, začnete destilovať cez čisté nitro. Uistite sa, že používate kolónu Vigreux.

DCM si objednajte u constantylious777. Pošle vám ho z Poľska veľmi lacno
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
RC palivá ako 16 až 20 % z väčšiny miest, mám však spoločnosť, ktorá predáva palivo pre RC lode. Je to ako 60 % nitro a 5 litrov stojí takmer 200 libier!!! Ale takto som doteraz získaval nitro, dlhé destilácie RC paliva niekoľkokrát.
Najhoršie je, že z 1 litra 20% nitra sa získa možno 120 ml, ak ste dobrí, ale hustota je vždy taká, že viete, že azeotrop s metanolom stále kontaminuje vaše nitro.
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Povedali by ste, že pri kolóne vigreux stále dochádza ku kontaminácii?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Prepáčte, musím sa na tom zasmiať, pretože neznášam azeotropy, áno, na 100 % dostanete kontamináciu. Fakt, že metanol a nitrometán dokonca tvoria jeden, by vám to mal povedať, na odstránenie zvyšných % metanolu sa nedajú použiť ani molekulové sitá, a verte mi, že som sa o to pokúšal.

Možno ak si zaobstaráte 2 m vysokú kolónu a budete destilovať týždeň viackrát, priblížite sa k tomu, ale vážte to v gradačnom valci na váhe. Hustotu čistého nitra nikdy nedosiahnete.

Ospravedlňujem sa, ak je to zlá správa, dobrá správa je, že metanol 99,9 % času je malá nepríjemnosť. Takže sa len priblížte k hustote, ako sa len dá, a stále je to použiteľné nitro!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Pre moje účely nie je metanol problém, poznáte nejaké situácie, v ktorých je to problém okrem stechiometrie?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Áno, robím naozaj len jednu, pri fermentácii biomasy na výrobu etanolu na spotrebu. Stačí 15 ml, aby ste oslepli a zabili sa, takže to je naozaj moja jediná obava z metanolu. Ešte som nedokončil štúdium, takže možno sa k tomu vyjadrí niekto s väčšími znalosťami a uvedie pre vás iný príklad?
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Mal som byť konkrétnejší, myslím tým, kde sa kontaminácia nitrometánu metanolom stáva problémom pri reakciách, na ktoré by ste použili nitro.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nerobil som to, nemôžem dokázať, že to funguje, ale z môjho čítania sa zdá, že to funguje. N-metylacetamid si môžete objednať tam, kde sa objednávajú chemikálie, dobré sú zahraničné aukčné stránky, a hydrolyzovať ho kyselinou alebo zásadou, tuším, na kyselinu octovú a metylamín. Funguje to rovnako ako výroba metylamínu z N-metylformamidu.

Možno budete chcieť zvážiť buď nájdenie náhradnej chemikálie, alebo objednanie cez čierny trh dcm. Éter funguje vo väčšine prípadov, ale má svoje vlastné problémy, ktoré si vyžadujú trochu viac opatrnosti.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mám starú vysokoškolskú učebnicu organickej chémie, ktorú mi darovali zo zrušenej katedry chémie na vysokej škole, ktorú som navštevoval. Je to príručka na to, ako všetko vyrobiť.
Metóda si vyžaduje kyselinu monochlóroctovú, dusitan sodný a uhličitan sodný, podrobne to tu v jednom vlákne vysvetlil G. Patton.
Existuje niekoľko ďalších metód, ale kúpa by bola jednoduchšia.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Viem si predstaviť, že tie je možné kúpiť len v rámci Spojeného kráľovstva na základe preukázania komerčnej licencie.
Na Ebay sa predáva veľa nitroetánu/nitrometánu, ale mnohí predajcovia žiadajú nejakú formu dôkazu.

To by bolo ľahké sfalšovať tho, myslím, že môžete skúsiť nájsť registračné čísla spoločností, ktoré by mohli mať niečo spoločné s akýmkoľvek prípadom použitia chemikálie, ale nemajú webovú prezentáciu, takže je ťažké nájsť kontakty. Tieto čísla môžete nájsť na viacerých webových lokalitách, musia existovať webové lokality špecifické pre jednotlivé krajiny, ktoré sa týkajú len spoločností v Spojenom kráľovstve, ale určite aj webové lokality špecifické pre EÚ, ktoré sa týkajú všetkých registrovaných spoločností v EÚ. Skúsil by som to len pri objednávke na adresu, ktorá sa nedá spojiť so mnou

Ďalšou možnosťou je Nemecko, Poľsko alebo Čína. V každej z týchto krajín je veľa predajcov, ktorí vám môžu tieto chemikálie zaslať a ktorí by mohli byť ochotní ich preznačiť.
Práve som odoslal približne 30 škatúľ obsahujúcich 1x20L kontajner v každej krabici s metanolom, etanolom, metylamínom a podobnými kvapalnými chemikáliami. Jednoducho som ich označil ako čistiace prostriedky a všetky prešli z Poľska cez Nemecko do Belgicka.

Keďže preprava tohto tovaru z hľadiska logistického presunu z krajiny do krajiny nie je nelegálna, ale skôr len obmedzená, mohlo by vám to poskytnúť ďalšiu možnosť.
Môžeš to urobiť klasickým spôsobom a nakúpiť to v krajine ako Poľsko od spoločnosti, ktorá sa ťa nebude pýtať, vybaviť si oficiálne exportné/importné dokumenty a poslať to oficiálnym kuriérom..na Ebay je aktívnych aj veľa súkromných kuriérov, ktorí jazdia každý týždeň z Poľska späť do UK a naopak, ak nájdeš nejakého, ktorý má ešte kapacity v kamióne, mohol by si si rezervovať miesto celkom lacno, väčšinou sa aj menej pýtajú.
V tomto prípade by som použil ukradnuté alebo falošné údaje o spoločnosti kuriéra, ako aj adresu, ktorá sa javí ako koproratívna, ale nemôže byť spojená so mnou.

Dúfam, že by to mohlo pomôcť :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Všetky tieto veci sú bohužiaľ v Spojenom kráľovstve veľmi pravdivé, metódy, ktoré opisujete, sú spôsobmi, ako tieto problémy obísť. 100%

Alternatívnym spôsobom je použitie sythnov, ktoré vynechávajú nitráciu, ale niektoré, ako napríklad výroba DOM, meskalínu, tieto styrény nebudú nitrovať len pri čistej vôli a odhodlaní podzemného chemika. Berú sa tieto zakázané prekurzory & chemikálie, ktoré sa ťažko získavajú, a len ich držba je rovnako zlá ako stíhanie za zlúčeniny, ktoré s obľubou vyrábame! A práve tak ako to, že metódy, ktoré opisujete, podliehajú rovnakému B.S prostredníctvom zákonov o podvode atď, pretože ak je niekto ochotný získať obvinenie cez držbu týchto chemikálií. Potom dve obvinenia a väzenie neodradia ani tých najodhodlanejších podzemných chemikov.

Preznačenie látky vedome je rovnako zlé ako podvodné doklady a povolenia, všetko je rovnaké, a bolo mi povedané, že nič nenaštve sudcu viac ako obhajoba neznalosťou !

Stále dobré informácie a/alebo nápady, ako ľudia získavajú tieto chemikálie, len by som si želal, aby to bolo trochu liberálnejšie robiť veci v živote, dnes som sa pozrel na nosové dekongestanty v obchodoch. Ani jeden obchod nepredáva pseudoefedrín alebo etedrín v žiadnom z týchto liekov, to je v Spojenom kráľovstve, kde metamfetamínové šmuky neexistujú.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Je rozdiel medzi tým, či je chemická látka zakázaná, alebo je jej používanie mimo komerčného sveta v skutočnosti len obmedzené.
Pri nitroetáne alebo nitrometáne, ktorý je vo všeobecnosti dôležitou chemikáliou, si neviem predstaviť, že by bol len zakázaný.

Určite existuje spôsob, ako ho obísť a jednoducho ho legálne dovážať
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Môžem vám zohnať pseudoefedrín, ale s predĺženým uvoľňovaním a obsahuje aj levocetrizín, ale na oplátku mi musíte ukázať, ako z tých tabletiek extrahovať pseudoefedrín.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Pán GonzoMôžem vám zohnať pseudoefedrín, ale s predĺženým uvoľňovaním a obsahuje aj levocetrizín, ale na oplátku mi musíte ukázať, ako z tých tabletiek extrahovať pseudoefedrín.

Kamarát Spomínal som len nedostatok pseudoefedrínu, pretože ma zaujímalo, ako sa tu v Spojenom kráľovstve s nimi zatočilo! A ak nevieš extrahovať zložku z tablety, tak pokračovať v pokusoch o premenu uvedenej zlúčeniny na inú by bola strata času a nebezpečné, nehovoriac o tom, že je odo mňa nezodpovedné hovoriť to človeku, ktorý zjavne nemá vedomosti na to, aby sa hral s chémiou.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Sú tieto chemikálie odosielané zo Spojeného kráľovstva 🇬🇧 na európske miesto určenia alebo "drop shipped" v rámci hraníc EÚ ... S Poľskom ako východiskovým bodom ?
 
Top