Leuckartova aminácia 1-fenyl-2-propanónu (P2P) na amfetamín a metamfetamín. Smelá stupnica.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Používate spätný chladič a digestor?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
G.Patton: "V súčasnosti sa v oblasti chemickej vedy a techniky používa viacero metód, ako je napr: Pane, môžem pri syntéze amfetamínu použiť namiesto DCM etylacetát? Alebo mám namiesto neho použiť xylén? Mám na mysli, keď som vykonal hydrolýzu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozrite si, prosím, vyhradenú tému a pýtajte sa tam. Nie tu.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Podelím sa s vami o tabuľku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Možno je len spravodlivé dodať, že teploty nad 180 °C, ako sú menované 200 a 210 °C, pre istotu úplne zničia P2P a dokonca aj formamid, pričom vznikajúce pary a plyny sú vysoko toxické. Všetko, čo vychádza z hornej časti kondenzátora, odvzdušnite zvonku! Vážne!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lepšie pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teplomer na použitú banku/súpravu, inak nikdy nebudete presne vedieť, aká je teplota.

Veľa šťastia
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Príslušný dokument pre izomérnu separáciu
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 42

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
A ako bezplatná služba od vás, pomery pre P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravčia 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Opäť tomu naozaj nerozumiem. Nikdy nebudem. Prečo ľudia chcú syntetizovať amfetamíny a nedarí sa im to, ani keď niekto uvedie správne molárne pomery, a potom sa sťažujú, že urobili všetko tak, ako sa v postupe hovorí, a znova a znova sa im to nedarí. Dokonca aj keď sú uvedené správne molárne pomery, je toho toľko, čo musíte vedieť. Alebo niekedy aj veľmi málo, ale tá trocha informácií je väčšinou rozhodujúca informácia, aby všetko fungovalo. Ako napríklad koľkokrát prebytok jedného z týchto činidiel v správnom molárnom pomere MUSÍ byť v reakčnej banke, aby veci fungovali. Ak ste leniví prečítať si čo i len jednu dobrú kuchársku knihu priamo k veci, alebo vás jednoducho nezaujíma natoľko, aby ste si našli a prečítali čo i len jednu amfetamínovú kuchársku knihu, prečo si tú zlúčeninu jednoducho nekúpite? Na týchto fórach vidím takýto typ ľudí, akých som tu ešte nikde toľko nevidel. Áno, je veľmi dobré trochu poučiť a dobre poradiť, sám nie som Einstein, ale všetky svoje reakcie som si naštudoval z internetu. Syntézy na fóre, prečítal som kopu kníh a patentov, reakcie na rôznych stránkach. Stiahol som si veľa základných kníh o organickej chémii atď. V škole mi chémia nešla, pretože ma samotná škola nezaujímala. Vôbec. Ale keď som sa asi pred 8 rokmi začal učiť chémiu, tak ma to chytilo a začal som skúšať nové syntézy, už nie drogy. Ale to som len ja, každý je iný, ale niekedy ma to tak štve, že musím niečo povedať. A pokoj! Ospravedlňujem sa za dlhý text.

P.S Tento text nebol pre teba OrgUnikum, ale.. vieš, tí v texte.

TheNut.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Zdá sa, že som bol trochu príliš unavený, pokiaľ ide o môj posledný dlhý príspevok! :)
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Respektíve, nie je to výlučne môj nápad, ale aj tak
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Niektorí ľudia chcú vyrábať lieky a niektorí chcú zarábať peniaze, to je hlavný rozdiel. Dokážem akceptovať oba prístupy, pokiaľ nie je ohrozená kvalita. Bohužiaľ pri oboch prístupoch to tak zvyčajne je, a to vtedy, keď som mimo, nedelkivujem najrýchlejšiu najlacnejšiu cestu k niečomu, čo sa dá predať ako droga bežnému retardovanému užívateľovi drog.
Ospravedlňujem sa.
Kvalita je oveľa oveľa ťažšia ako len uvariť niečo, čo má bang druhu.
Najprv sa len snažíte získať použiteľný výsledok.
Potom sa ho snažíte získať zakaždým.
Potom sa začneš snažiť o lepšie výnosy
A už keď máte použiteľný výsledok, investujete veľkú časť do zdokonaľovania svojich zručností pri spracovaní/čistení. Uvedomte si, že na začiatku je to ťažká cesta, takže vždy použite len časť toho, čo na to máte, pretože častejšie sa veci len tak nejako rozplynú vo vzduchu a v množstve rozpúšťadiel. Nesnažte sa o obnovu, nestojí to za to. Použite len časť a vysmejte sa tomu a skúste to znova. Má to väčší zmysel.
Veľa šťastia!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Áno, mnohokrát som si všimol, že kupujem veľa rozpúšťadiel a používam ich na nič. A znova a znova. Ale je to také zaujímavé, že sa nikdy nevzdávam!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Nepochopili ste, čo som chcel povedať, a ja to viem, pretože som to nepochopil ani teraz, čo som napísal... :) Narážal som na tých, ktorí sú leniví a chcú sa nechať kŕmiť správnymi molárnymi pomermi a všetkým tým atď... ... a neobťažujú sa čítať žiadne knihy alebo texty o výrobe zlúčenín. To je pre mňa frustrujúce.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Teraz, keď skončím s ohrevom (amfetamín), robím formylovú hydrogenáciu so zásadou, takže v posledných reakčných krokoch mám ešte stále dať najprv H2O2 (30 %)? Aká je tu úloha H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
No, informácie som si vyhľadal sám. Úloha H2O2 je dosť dôležitá, vzhľadom na výťažky. H2O2 je oxidant, ale pokiaľ ide o jeho molekulovú formu, vždy som si myslel, že môže ľahko pôsobiť aj ako redukčné činidlo. Dosť fascinujúca zlúčenina!
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Sám som však stále skeptický, pretože tieto informácie o používaní H2O2 som získal z chemického asistenta AI-robota, a to je najhoršie miesto, kde možno získať akékoľvek informácie týkajúce sa chémie. Tiež som si všimol, že H2O2 nikto nikde pri týchto typoch syntéz nepoužíva. Takže keď som teraz na tom istom mieste v tejto syntéze, myslím, že použijem len čistú vodu, ak by mi to mohol niekto s nejakými vedomosťami osvetliť. Mám teda v tejto fáze vytvoriť 30 % H2O2 alebo použiť len čistú vodu?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Môžem len zdvojnásobiť množstvo h2o2, ak je môj peroxid len o niečo vyšší ako 15 + %, jeho mrcha nájsť silnejší v mojom mieste, ore maby nejakú inú zlúčeninu nahradiť?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Raz som z 12 % H2O2 vyrobil približne 25 % H2O2 (nesprávne výpočty), a aj tak mi to vyšlo na kyselinu peroctovú!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Evidencia je veľmi jednoduchá: Môžete si vypočítať, koľko musíte odpariť z tých 15 % H2O2, aby ste získali 35 %, a potom môžete vyrobiť dobrú peroxidovú kyselinu. Takto som prvýkrát dostal zo 40 g MPB ---> 35,60 g acetoxyfenylpropénu. Takže, wow. A z 12 % H2O2 som vyrobil 30 % H2O2, aby som si vypočítal, koľko vody musím odstrániť opatrným odparovaním, a peracid takto dobre fungoval! Ale aby som bol presný, dám peracid bokom na 3 až 4 dni s katalyzátorom H2SO4, aby to fungovalo.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Svoje silnejšie peroxidy vodíka som vyrobil z 12% H2O2. Len som z neho opatrne odparil vodu.
O výpočty som požiadal asistenta AI-robota v oblasti chémie. Je dobrý vo výpočtoch, ale nečakajte, že dostanete správne odpovede
z halogenácií alebo podobne...
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Ešte som reakciu neskúšal, ale pri dobrej hydrolýze s KOH a potom s HCL by mala dať vysoký výťažok a obávam sa, že pri práci s h2o2 sa nevytvoria žiadne výbušné peroxidy a pri destilácii nevybuchnú
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Ak sa to urobí veľmi opatrne a správne (nie varením, ako to robia niektorí) a bez akejkoľvek destilácie (tiež sa obávam tých peroxidov/výbuchov), tak som z 35% H2O2, (zbelejú vám prsty pri malých rozliatych kvapkách), vyrobil naozaj fungujúcu kyselinu peroctovú s vlastnoručne vyrobeným H2SO4-katalyzátorom (asi 75%). Roztok skladujem 3-4 dni v skrini a je pripravený na použitie.
 
Top