Metamfetamină din comprimate de efedrină

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Așa cum a spus @Lordoftheshard 2, utilizați acid hipofosforic pentru o metodă mai ușoară și mai rapidă, dacă îl puteți găsi.

Uitați de tampoanele de chibrit dacă nu puteți obține roșu cu ușurință, comandați acestea. https://www.aliexpress.com/w/wholes...f=auto_suggest&spm=a2g0n.productlist.header.0

Umezește ușor cu acetonă și lasă să se înmoaie puțin, răzuiește fosforul.

În ceea ce privește generarea de HCl, ai grijă cu folia poate deveni violentă. Continuați cu sare neiodată și adăugați clorhidric picătură cu picătură într-un vas etanș cu un furtun pe partea de sus. Dacă nu aveți echipament de laborator, o sticlă de plastic de Coca-Cola cu un tub mic prin capac va fi suficientă.
 
Last edited:

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Cum procedați pentru a îndepărta p-ul roșu de pe hârtie? Puteți să îl răzuiți pur și simplu??
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Înmuiați în acetonă suficient de mult timp - aproximativ 30 de minute - și practic va cădea de la sine, poate va trebui să o frecați puțin. Nu ar trebui să trebuiască să depuneți efort pentru a-l "răzui". Pur și simplu spălați-l și filtrați-l pentru a colecta RP curat. Apoi fierbeți RP la foc mic în soluție de NaOH %20 timp de aproximativ o oră. Se spală, se filtrează și se usucă RP. După uscare, acesta va fi gata pentru a reacționa cu I2. Dacă puteți obține hipofosfit de sodiu pentru a obține acid fosforos, acesta este mult mai bun pentru această reacție decât RP.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Acesta este produsul de curățare cu acid fosforic?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Hipofosfitul de sodiu -> acid hipofosforic <=> fosfor roșu + I2 = acid hidriodic. Despre acesta vorbește unchiul Fester atunci când vorbește despre nichelarea chimică. Este vândut ca "componentă C". Sau "R component" pentru replenisher, cred. S-ar putea să aveți dreptate, dar nu știu exact la ce vă referiți. Va trebui să faceți o mică cercetare sau să continuați să întrebați.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Mulțumesc, am găsit informații
 

EDDYCORONEL

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
AM FERNTERMINA, CERCETAREA ESTE FOARTE ASEMĂNĂTOARE CU PSEUDO MOLECULA, NU ARE RADICALUL OH, NU SUNT CHIMIST, DAR DACĂ NU MAI AM RADICALUL OH, AȘ PUTEA SĂRI PESTE ETAPA FOSFORULUI ȘI IODULUI?
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Aveți vreo părere cu privire la metoda de mai sus?
 

Supergreen

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
0
Reaction score
0
Points
1
Deleted

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Feb 4, 2023
Messages
37
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Metodele din videoclip sunt corecte, dar cred că videoclipul este fals, unele lucruri nu sunt așa cum ar trebui să fie
 
View previous replies…

alex7736

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Dacă urmăresc videoclipul așa cum este și rețeta, pot face o sinteză? În videoclip, se spune că este suficientă o oră și jumătate pentru ca reacția să fie finalizată și nu utilizează Ruflex . Dacă fac același lucru, pot reuși?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
După ce am dansat timp de 2 ore cu balonul, s-a întrerupt curentul și, la naiba, Susi nu s-a convertit și a fost o treabă de rahat în următoarele 48 de ore să-l găsesc în amestecul RM, deci nu, dacă nu refluxați și amestecați doar timp de 1,5 ore, vă veți pierde timpul și Susi
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
A încercat cineva sau are informații despre o reducere a mesteacănului folosind iradierea cu microunde, de preferință folosind o rută Hypo/I?
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Am făcut a doua metodă de extracție a pastilelor OTC și s-a transformat într-o mâzgă în pahar și în filtru în timp ce filtram extracțiile combinate ale filtrului....
 

slepyyz

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hei băieți, am cumpărat aceste:


Pot extrage pseudoefedrina din ele și dacă da cum?
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ai căutat pe forum..sunt aproape sigur că am văzut pe cineva cu o extracție cu aceleași ingrediente ale acestor pastile
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Deci pastilele conțin ibuprofen și pseudo HCl. De asemenea, indiferent care sunt ingredientele inactive, dar nu este atât de important. Pseudoefedrina nu este foarte solubilă în acetonă.
Ibuprofenul este solubil în acetonă. Cel mai probabil, la fel este și învelișul de pe pastile și poate (sperăm) unele dintre ingredientele inactive. Prin urmare, dacă există un strat colorat, spălați-l cu acetonă rece și uscată. După ce ați îndepărtat-o, zdrobiți pastilele și dizolvați din nou totul în acetonă uscată la rece. Păstrați solidul, acesta este PSE-ul dvs., scăpați de lichid. Repetați acest lucru de cel puțin 3 ori. Încercați să folosiți doar acetonă suficientă pentru a face treaba și nu în plus. Asigurați-vă că este cât se poate de rece și uscați cu un desicant (Mg2SO4) - Fără umiditate! Altfel nu faceți decât să vă irosiți PSE-ul.

După ce ați spălat cu acetonă și aveți solidele, acum dizolvați solidele în metanol uscat. PSE este foarte solubilă în metanol. Ibuprofenul și acoperirea colorată sunt, de asemenea, dar am scăpat deja de ele cu acetonă. Prin urmare, singurul lucru care mai rămâne cu PSE-ul nostru în metanol sunt ingredientele inactive care sunt solubile în metanol și pe care acetona nu le-a eliminat. Dacă realizați o reacție SNB, aceste urme de substanțe inactive probabil nu vor conta, deoarece reacția SNB este "uscată" - există puțin sau deloc H2O. Cu toate acestea, dacă realizați o reacție RP, este posibil să doriți să verificați ingredientele inactive și proprietățile lor de solubilitate și să încercați să le eliminați dacă este necesar. Veți dori să efectuați acest lucru ÎNAINTE de dizolvarea solidelor în metanol. Dacă singurul ingredient solubil în metanol care a rămas din solide este PSE, atunci nu trebuie să vă faceți griji. Turnați metanolul într-un vas de evaporare și lăsați-l să se evapore. Spălați solidele cu metanol de cel puțin 3 ori, filtrați-le foarte bine și combinați tot metanolul și lăsați-l să se evapore. Acesta se va cristaliza în vasul dvs. și puteți obține niște PSE de calitate destul de decentă pentru experimentare. În acest moment, ar trebui să puteți continua cu PSE-ul dvs.

Mult noroc, aveți grijă.
 
Top