Sinteza mefedronei (4-MMC) [2B4M, acetat de etil, metilamină HCl]

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Pot să am o întrebare cu privire la partea ma.HCI? Am urmărit postarea dvs. despre adăugarea ma.HCI direct în amestec și, de asemenea, am încercat o dată recent, am o problemă atunci când am dizolvat 2b4m în solvent, ar trebui să urmez cu NaOH + apă și să încep să amestec, apoi să adaug MA.HCI imediat cu porții mici? Dacă nu am înțeles greșit, întregul amestec ar deveni întunecat după adăugarea de apă NaOH, se întâmplă înainte de orice MA.HCI urmat, pentru că a fost ceea ce sa întâmplat în timpul sintezei mele, deci am făcut ceva greșit? Sau este normal? Cu stimă
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
da, exact ca în descriere
scrieți exact ce ați făcut exact ca în subiectul meu
faceți la fel
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
În primul rând, am folosit benzen 1 L pentru a dizolva 500 g de 2b4m și nu se poate dizolva complet la început, așa că am încălzit-o puțin până când se dizolvă, după care soluția este caldă, dar nu clocotește. Am folosit un balon cu fund rotund de 10 L

2. Pregătesc soluția de NaOH aq (300 g de NaOH și 600 ml de apă, cât să se dizolve), o las să se răcească la temperatura camerei, apoi o adaug la soluția din partea 1. Imediat după ce am adăugat-o dintr-o dată, iese niște ulei maro închis, apoi încep să amestec, totul devine maro și eliberează puțin fum ( doar puțin), apoi măsor imediat temperatura, este în jur de 40-45 de grade. Și nu mă opresc niciodată din amestecat.

3. Pregătesc 400g de MA.HCI, am adăugat în porții foarte mici, în jur de 10-20g de fiecare dată, mi-a luat în jur de 2 ore să termin, pentru că mențin temperatura în jur de 45. Și pot vedea că în partea de jos NaCI continuă să se acumuleze, și are și câteva bule care vin de jos. După ce am adăugat tot MA.HCI, am continuat să amestec până când temperatura a scăzut de la sine.

4. Am filtrat NaCI-ul și l-am spălat cu apă de două ori, întregul solvent este încă întunecat, apoi am procedat la acidificarea cu acetonă și HCI 5:1 până la ph5, cu picături cu acul. Dar încă întunecat.

Mi-e teamă că am făcut ceva greșit, de fapt, în timp ce scriu acest răspuns, acea soluție întunecată se află în frigiderul meu de 3-4 ore deja. Chiar caut ajutor în această privință, mă rog să pot avea niște rezultate mâine, salutări.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
În primul rând, puneți-l în congelator timp de 12 ore, poate veți obține ceva din el :)
De ce folosiți benzen? nu puteți obține alți solvenți?
de ce acele proporții. Ați citit înainte de a-l adăuga sau care a fost rasonul unor astfel de cantități 200 ml solvent 100g 2b4m, și metilamină în astfel deproporții. De ce?
Pot doar să ghicesc, dar probabil 2b4m nu a fost complet dizolvatvedor temp era deja prea mare. Nu mi s-a întâmplat niciodată să iasă întunecat la început. Pot fi și alți factori. Temperatura a fost ridicată ar putea fi unele reacții cu benzen și NaOH.
Pentru viitor, dacă vrei să schimbi soemthing doar 1st check, it will avoidmistakes.
Vă sugerez să mergeți pur și simplu pe acetat de etil și să păstrați proporțiile ok?
Acum, așa cum s-a spus la început, puneți în congelator pentru 12ha și treceți la filtrare după aceea, poate veți primi o parte din produs, puteți să-mi arătați mai târziu ce aveți.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Am folosit benzen pentru că am văzut o altă sinteză care îl poate aplica ca solvent, iar acetatul de etil este interzis în orașul meu; în ceea ce privește raportul de metilamină, pentru că am urmărit un alt articol despre 1 mol de 2b4m combinat cu 1 mol de metilamină poate forma 1 mol de 4-mmc, dar ceea ce am este MA.HCI, astfel încât 400g de MA.HCI conține 200g de MA, având în vedere condițiile mele de răcire slabe, așa că am decis să folosesc de 2 ori cantitatea de metilamină pentru 500g 2b4m.

Sunt foarte recunoscător pentru răspunsul dvs., voi reveni la dvs. mai târziu, sper că pot obține și eu ceva din asta
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Utilizați mai mult solvent data viitoare, va fi mai ușor să mențineți temperatura, și verificați temperatura reală pentru a controla situația. Puteți folosi și baia de apă.

Probabil că veți obține o mulțime de impurități, așa că mai întâi uscați-l și apoi folosiți acetonă cu fitrare lentă, poate veți obține ceva
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Nr. cas. ?
  1. ACID CLORHIDRIC 2M/2N
  2. Acid clorhidric 33%
  3. HCL N10
Care dintre ele ?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
în ce scop
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
vă mentoinfor acidificareprobabil :) apoi hcl aq
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
----mephedrone sinteză---
10g bk4
50 ml acetat de etil
200mlh2o
10g naoh 20mlh2o2
15gr metilamină
70ml acetonă rece
5-7ml acid hcl
3x30ml h2o
Este corect calculul meu? Voi începe cu această cantitate.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
20 ml h2o pentru NaOH

hcl și acetonă (dacă se utilizează pentru purificare) depinde
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Cifrele pe care le-am menționat pentru purificare sunt bune?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Cred că 6 ml de acid hcl și 70 ml de acetonă rece vor fi suficiente pentru puritate.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
așa cum am spus, depinde
se folosește acetonă 1;1 freebase rămasă și hcl până la ph 5-6 :)
se folosește acetonă afetr rămasă de la congelator dacă nu este albă
 
Top