Pentru dragostea lui Dumnezeu am nevoie de ajutor

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ce ingrediente au ambalajele tale reci? Am căutat peste tot și nu am putut găsi un pachet frigorific cu nitrat de amoniu. Nu se mai fac de peste un deceniu. Dacă pe ele scrie nitrat de calciu și amoniu sau uree, nu vor funcționa. Schimbă-le cu sulfat de amoniu sau acid Lewis de amoniu de orice fel
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
în procesul meu, fac următoarele (dacă vă pasă, dacă nu, îmi cer scuze pentru informațiile inutile)

-măsurați combustibilul coleman (toate acestea sunt scrise btw, și nu le am la îndemână pentru a fi 100 la sută exacte acum, dar am măsurători exacte scrise)
-puneți-l în sticla de jet de sifon
-măsurați amoniacul, puneți-l în sticla de sifon
-desfaceți bateriile, puneți-le într-un recipient separat de coleman fuel pentru a le conserva.
-se ia pseduo amestecat, se pune în jet de sifon
-se măsoară leșia, se introduce în jetul de sifon
-se ia litiu, se introduce în jetul de sifon
-*****iți reacția cu o cantitate minusculă minusculă minusculă de apă și astupați imediat.
-învârtiți, nu agitați, până când amestecul începe să se rostogolească tare
-așteptați cât mai mult posibil înainte de a râgâi
-scuturați ca naiba, râgâiți, repetați, continuați până când tot litiul se transformă în bronz
se filtrează prin bile de vată și o serie de filtre de cafea într-un recipient nou
-gazarea lichidului cu foc lichid și sare prin tuburi până când "ninge"
-filtrați chestia albă și uscați

-rezultatul final este un gunoi inutilizabil. este totul din cauza amoniului?? aș putea, eventual, să iau această pulbere de gunoi și să o pun într-un nou preparat și să funcționeze atunci? sau este inutilă și trebuie să fie aruncată?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Cu toate acestea, am avut parte de dezastre de câteva ori cu fluxurile de sifon. micile garnituri de cauciuc de pe capace, ale mele s-au rupt literalmente sau s-au dizolvat parțial, iar odată ce toată presiunea se eliberează dintr-o dată, un vulcan erupe. În toate cazurile, cu excepția uneia, sunt foarte atent și am un capac de rezervă în apropiere, unde pot preveni catastrofa. o dată m-a stropit cu combustibil și peste tot în garajul meu. Slavă Domnului că nimic nu a decis să se aprindă sau să se înfurie, altfel aș fi fost super crocant.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Da, mi-am distrus perechea preferată de pantaloni camuflați și un hanorac, cumva m-am stropit cu H2So4 și nu m-am gândit prea mult la asta. Data viitoare când am văzut hainele alea erau în zdrențe de parcă o hoardă de molii le-ar fi luat. O picătură s-a rostogolit pe partea din spate a mâinii mele și nu m-am gândit prea mult nici la asta, care s-a transformat într-o cicatrice bolnavă.. H2So4 este destul de groaznic... orice altceva doar arde și se irită pentru o perioadă lungă de timp. Nu am încercat încă să fac gaz cu HCl+CaCl2... poate data viitoare.

Deci, săptămâna trecută, am făcut o cutie de SU-24 (10*240mg) [am observat unele lucruri ciudate, voi elabora] ... am improvizat diluant de vopsea în loc de naptha/toluen... totul a fost în regulă până când a venit timpul să clătesc manivela cu acetonă (rece, uscată, bineînțeles.) Acetona mi-a dizolvat toată manivela... și am fost într-o pierdere totală deoarece nu mă așteptam la asta. Din fericire, am spălat-o într-o farfurie curată pentru a se evapora și a vedea ce a mai rămas, și asta este exact ceea ce am făcut.. M-am ales cu un randament îngrozitor de mic de 0,4 de gheață cristalină - dar a fost cea mai bună gheață pe care am fumat-o vreodată, fără îndoială. (Sunt obișnuit cu mexi-racemic)

Ieri am început o cutie de wal-phed (walgreens brand generic sudafed) 96*30mg=2.88g PSE - the "red hots". Am optat pentru aceste pastile, deoarece mi-au oferit primul succes, dar am reușit ca acestea, SU-24 și walphed 12 (20 * 120mg = 2.4g PSE) să funcționeze sau cel puțin să facă zăpadă la gazare, ceea ce nu înseamnă neapărat nimic, dar știu că a existat o reducere reușită la metamfetamină la eșantionare.
Oricum, am gazat rahatul ăsta, totul a ieșit bine, dar am observat că de data asta, la fel ca atunci când am făcut și SU-24, TOATĂ manivela s-a dizolvat la clătirea cu acetonă. Așa că am lăsat-o să se usuce, am colectat și am prelevat câteva mostre de aici. Groaznic. Gust oribil, fără activitate. Așa că acum m-am dus să xtalizez cu %99 IPA (uscat) și am ajuns la un produs similar cu acetona, culoare roșiatică/maronie/roz murdară, miros ciudat de solvent, gust îngrozitor, foarte acid din anumite motive, cel mai important... nicio psihoactivitate. Cam iritat în acest moment...

Așa că m-am întors la masa de desen... Am decis să fac un A/B, oricare ar fi fost "produsul" meu. De asemenea, am luat combustibilul vechi, l-am gazat, nu a precipitat nimic. Așa că l-am aruncat din nou în amestecul de reacție. Am aruncat totul într-un măcinător de cafea împreună cu combustibilul și am avut grijă să pulverizez/amestec foarte bine. După ce am pus acest amestec pe o plită la foc mic/mediu timp de aproximativ o oră, amestecând ici și colo. Am adăugat baza a ceea ce era "produsul" meu la amestecul de combustibil filtrat/uscat. Am gazat din nou tot amestecul, de data aceasta precipitatul era mult mai promițător. L-am filtrat, dar nu a rămas nimic în urmă ... deși am văzut solide. Au existat precipitații și pe interiorul recipientului de gazare, pe care le-am colectat cu o clătire cu acetonă. Așadar, lucrez din nou cu clătire cu acetonă, din "manivelă dizolvată?". Am decis să arunc niște %99 IPA în amestec și să xtallizez totul în același timp. Așa că stă pe vasul meu și așteaptă să se usuce acum. O să vă spun cum iese...

Ce părere aveți despre această situație dificilă, totuși?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Scuze pentru răspunsul întârziat...
Deci, cum a ieșit? Ei bine.... la fel de nasol ca și prima dată. De ce? Nu sunt chiar sigur. Am folosit genericul wal-phed 96*30mg "red hots", cu care am avut succes înainte. Diferența de data aceasta a fost că este vară în loc de iarnă și nu am extras pastilele cu metanol înainte. Am decis doar să le zdrobesc și să le arunc în RV. Spălarea cu acetonă mi-a dizolvat toată manivela, la fel ca în cazul SU-24, dar când am evaporat-o, am rămas cu prostii. Cu SU-24-urile, m-am ales cu un pic de gheață bombă. De data aceasta, însă, nimic, așa că nu știu ce a mers prost.

După cum puteți vedea, încercarea de a obține o metodă de lucru solidă m-a lăsat oarecum confuz și frustrat. Oricât de mult mi-ar plăcea libertatea artistică și de improvizație, precum și promptitudinea/disponibilitatea acestei metode... Încep să înclin spre poziția tuturor celorlalți cu privire la acest subiect: "Doar fă-o în mod corect cu metoda RP/I2." ...Mai puține presupuneri. Mai puține variabile. Mai puține lucruri care pot merge prost. Cu siguranță mai puțin periculos și mai prietenos cu "începătorii".
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
@SauceySockss Da, sticlele galbene de HEET sunt cele pe care le doriți. Acestea conțin în cea mai mare parte metanol (cu puțin ciclohexen sau ceva de genul ăsta.) Metanolul este ceea ce doriți să utilizați pentru a curăța/extrage pastilele, pare a fi solventul universal pentru acestea și a funcționat întotdeauna în experiența mea. Desigur, trebuie să uscați metanolul cu Mg2SO4 sau cu un alt desicant. Distilarea este întotdeauna cea mai bună opțiune.

În ceea ce privește o sursă de toluen. Detergentul pentru carburator și starter marca Gumout este una dintre cele mai bune opțiuni pe care le-am găsit. Acesta conține: toluen, acetonă și dioxid de carbon. Deci, practic doar pulverizați sau goliți totul într-un recipient și spălați-l cu apă de câteva ori. Apa sărată/ saramura ajută la spargerea oricărei emulsii. Din nou, distilarea este cea mai bună opțiune dacă puteți.

@Frit Buchner Este posibil să vă fi menționat deja acest lucru, dacă este așa, îmi cer scuze. Am găsit nitrat de amoniu și apă instant pachete reci - cele potrivite! - de la CVS, și numai de la CVS. Ei nu le au întotdeauna, și nu la fiecare locație, dar continuați să verificați și s-ar putea să aveți noroc. Sunt "pungi frigorifice instant" marca CVS. Le iau pe toate ori de câte ori le văd pe undeva. Probabil că în ultimul an am găsit doar 3/4 cutii în câteva locații diferite din județul meu. Deci... ele sunt încă acolo... trebuie doar să cauți, să verifici în continuare... și să încerci în locuri diferite...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Uau, frumoasă lectură. Ați documentat o mulțime de cercetări de calitate. Motivul pentru care tot ce faci în acetonă are gust de rahat este denotonium benzoat bitrex. Estestandardin acetonă acum distilați sau plătiți bani grei.
Știțiinjust a postat despre acest lucru în analitice cât de multe lucruri am distilat din "100% acetonă"
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Da, am văzut asta - a fost o grămadă de rahat rămas pentru "acetonă 100%" ... știi? Asta mă face să mă gândesc de două ori la o mulțime de lucruri pe care probabil le-am luat de bune. Presupunând că unele dintre aceste lucruri sunt mai mult sau mai puțin în regulă cu o anumită uscare sau orice altceva...

Cred că între asta și, așa cum am spus, vara și iarna, știu de ce îmi dispare toată manivela. Menționez anotimpurile din cauza diferenței de temperatură, evident, dar și a umidității de aici. De asemenea, am uitat să adaug că a fost nevoie de ceva timp în plus între pași atunci când am avut succesul meu inițial. Mi-am făcut mesteacănul într-o sticlă și l-am filtrat și uscat, sau l-am lăsat să stea și să se usuce cu săruri epsom în recipientul cu combustibilul de reacție în loc să trec direct la gaz. Cred că am folosit, de asemenea, o acetonă diferită - era o marcă pură %99, care a fost uscată și răcită pentru o perioadă mai lungă de timp decât am răbdare în mod normal. Practic, am adus totul pentru gazare, filtrare și spălare într-un rucsac la amicul meu, ca să o pot face în fața lui. Am făcut cam totul în pragul ușii sale din spate - deci jumătate afară. Deci, nu sunt prea sigur care este variabila în această situație - temperatura, timpul sau marca?

Îmi amintesc că atunci când am gazat, combustibilul nu a devenit alb și tulbure, așa cum văd mereu acum. Erau precipitații mult mai mari care se scufundau la fund. Acestea s-au filtrat imediat, fără probleme. După aceea am spălat cu acetonă și doar atât s-a clătit. Așa că am fost destul de încântat să văd aceste rezultate pentru prima dată, pentru că știam că asta căutam. Singurul motiv pentru care am reușit să mă droghez recent a fost pentru că mi-am învățat lecția de dinainte și am spălat într-un vas curat pentru a evapora și a vedea ce a rămas - care, de data aceea, s-a întâmplat să fie totul. Asta a fost cu SU-24 de marcă și folosind diluant de vopsea cu puțin eter ca și combustibil.

Sunt destul de dezamăgit și frusterat de ultimul meu eșec cu redhots wal-phed. Mai ales pentru că am încercat să repet ceea ce am făcut în timpul cursei reușite, cu excepția extragerii pastilelor mai întâi, de fapt, și pentru că am eșuat total. De asemenea, pentru că ștrumfii pe care îi am mă înnebunesc, bineînțeles că și ei vor să se drogheze, și nu aș avea nicio problemă dacă aș obține un gram sau două solide de d-ice direct. Așa că atunci când nu am nimic de arătat pentru asta, ei cred că sunt lacom sau ceva de genul ăsta și nu mai vor să meargă, chiar dacă oricum plătesc pentru tot. Așa că... așa cum am spus, probabil că mă voi îndrepta spre bucătari RP/I2 în viitor, în speranța că voi avea mai puțin spațiu de manevră pentru a o da în bară, de asemenea, probabil o plantă ma huang ca sursă pentru EP/PSE, dacă pot obține o cantitate corectă de ceva utilizabil.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Am uitat să menționez. Am găsit la supermarket un produs numit Alum. Este sulfat de aluminiu și amoniu. Știm dacă va funcționa pentru scopurile noastre SnB sau dacă îl putem face să funcționeze cumva pentru scopurile noastre? Dacă da, cum?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Cred că sulfatul de aluminiu și amoniu este un nu. Nu ar trebui să renunți, de fiecare dată când încerci înveți, reușești sau eșuezi. Este clar că vrei să faci asta și că este valoros și o artă pierdută. Cred că ar fi grozav să pui droguri grozave într-o sticlă de pop. Am văzut câteva lucruri care ar putea fi îmbunătățite. Dacă citești chimie științifică, ei cumpără acs și substanțe chimice de grad reactiv și le distilează, deci, de obicei, probabil. Categoric pentru un shake and bake pentru că s-ar putea să nu-l cureți Va trebui să-l citesc din nou, este o mulțime
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Adică, nu sunt atașat de metoda shake and bake. Mi se pare doar practică pentru moment. Lucrez cu ceea ce este disponibil în jurul meu. Nu voi putea satisface nevoia de amoniu la nesfârșit pe termen lung, mai ales pentru moment. Așa că nu voi avea de ales decât calea HI, mai devreme sau mai târziu, mi-am făcut provizii de cărți de chibrituri și sticle de I2. Îmi mai lipsește ceva echipament și o sursă bună de EP/PSE.

Sincer să fiu, am stat prea mult pe gânduri. În cele din urmă, am ajuns în punctul în care m-am săturat și m-am săturat să mă ocup de toți și de toate și nimic nu se va schimba sau nu se va îmbunătăți până când nu mă voi despărți și nu voi face propriile mele lucruri pentru o vreme. Așadar, îmi iau o mică pauză și mă întorc cu o răzbunare. Anul trecut am vrut să fiu pregătită pentru anul acesta, dar am sfârșit prin a o da în bară, crezând toate cuvintele dulci pe care mi le spune toată lumea. Prea mulți oameni de aici care iau bunătatea drept slăbiciune și alte prostii, oameni care se joacă cu banii mei, și așa mai departe. M-am săturat de asta. Ei cred că am nevoie de ei ... ca și cum aș depinde de ei pentru ceea ce trebuie să fac sau ceva de genul ăsta, vor afla pe pielea lor că voi prospera lăsat în voia sorții. Ei bine... vor pierde autobuzul... asta e tot. Tristă poveste, nu-i așa? Oricum, îmi cer scuze că am trăncănit...

Succes sau eșec, am învățat multe despre multe aspecte diferite ale unor lucruri diferite, desigur, cunoștințele și experiența se vor revărsa în cupe noi. Nu e vorba că "arunc prosopul" - voi continua să lucrez la reglarea acestui sistem, fie și numai pentru posteritate și poate pentru a deveni ultimul și cel mai mare SnB'er de pe Pământul plat. Trebuie doar să mă opresc din prostii, să obțin câteva succese bune și să scap de unele produse. Nu-mi pot permite să nu mai primesc niciun retur... Lipsa banilor a ajuns în cele din urmă la punctul în care, cum am spus .. Sunt supărat. Am avut toți banii de care aveam nevoie pentru a investi de câteva ori până acum, dar când îi obțin la 20-40 de dolari la un moment dat, nu mă pot agăța de ei. Deci, în acest caz, această furie justificată, aplicată corect, poate fi folosită în beneficiul meu - mă poate ajuta să-mi reevaluez situația actuală și cine sunt cu adevărat prietenii mei...

Cred că multe dintre aceste produse OTC conțin mai multe surprize decât am anticipat, ne-am așteptat sau, chiar..., am fost făcuți să credem. "Acetonă 100%" ... Da... du-te dracului... tot ce a rămas în poza aia a fost rahat? - Reziduurile distilării acetonei? Arăta ca aproape 1/5 din conținut. Iisuse...
 
Top