Sinteza Alpha-PVP (scara 1-10 kg). Tutorial video complet.

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Am nevoie de ajutor cu măsurătorile

În loc să folosesc :Valerophenone
Voi cumpăra lichid : 2-Bromovalerophenone

Dacă vreau să folosesc 1 litru

2-Bromovalerofenonă


Care este cantitatea de reactivi de care voi avea nevoie pe I litru:


- Acid hidrobromic (HBr) 48%;?

-peroxid de hidrogen (H2O2) 35%;?

-Pirrolidină (CAS 123-75-1);???

-acetat de etil ;???

-carbonat de sodiu (Na2CO3) 20% soluție apoasă;???

-Eter dietilic (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

- Acid dibenzoil-D-tartaric ??

-Diclormetan (CH2Cl2) 830 mL;

-Hexan ????

Acid clorhidric conc. 35% (HCl);.??

AR FI DE MARE AJUTOR DACĂ ÎMI PUTEȚI OBȚINE MĂSURĂTORI PENTRU UTILIZAREA A 1 LITRU DE 2-BROM. PLEASE?????

Astfel încât să pot calcula costul pe reacție, de asemenea, este estimarea randamentului aproximativ 20% pierdere
1 litru = 800g a-pvp?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
302
Points
63
Ți-am scris un PM.
 
View previous replies…

Taiwan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 17, 2024
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Bună, am aceeași problemă, mă puteți ajuta?
 

viking1111

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua am o mică problemă, pentru 25k 2bromovalero folosesc pentru cristalizare după pirolidyne și după spălare, folosesc pentru cristalizare 1,5l aceton la 0,38 acid per 1kg bromo, dar lichid pentru cristalizare iau 1l și fac ph 2 cu amestec de aceton și acid, după 10h în congelator nu s-a întâmplat nimic (a fost amestecarea 4 ore cu pirolidyne pe temp 55) ce am făcut greșit și cum să o rezolv?
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună seara, scuzați-mă, pot să vă cer ajutorul? Am făcut o sinteză de Alfa pvp pe baza acestei rețete https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Am făcut totul așa cum este descris, cu excepția distilării acetatului de etil, am adus acidificarea la 5, am pus-o în congelator, iar sărurile nu au căzut, cum pot rezolva situația?Apoi, am evaporat soluția la 1/2 la o temperatură de 74-77 și am pus-o din nou în congelator și totul fără rezultat, poate cineva a întâlnit acest lucru?Vă rog să mă ajutați!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Dacă există acid, trebuie să îl evaporați la temperatură scăzută sau sub vid. Puteți obține resturile ca rășină neagră. Trebuie să utilizați acetonă uscată chimic pură pentru a cristaliza aceasta. Dacă este acetonă de uz casnic, atunci pot exista probleme. În plus față de acetonă, există și o metodă de purificare dacă puteți obține rășina și o dizolvați în apă. Extrageți apa cu un solvent din impurități și cristalizați produsul dintr-o soluție apoasă la răcire.
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, vă mulțumesc pentru ajutor, totul a funcționat pentru mine, întreaga problemă, așa cum am înțeles, a fost în acetatul de etil după stricarea completă și diluarea sa cu acetonă uscată, am fost re-acidificat și apoi sărurile au căzut.
 

Skurczolo

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sunt eu din nou. Am sintetizat cu succes clorhidrat de a-pvp, iar acum vreau să încerc să fac a-pihp folosind hexanofenonă. Să o bromez la a-bromo-n-hexanofenonă ? cu aceleași tehnici ca la valerofenonă ? Există vreun sfat înainte să încerc, sau poate e la fel de "simplu" ca și cu valerofenona?
 

mynameisjeff

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Am nevoie de ajutor să fac A-PHP, vă rog
 

Xtrembendion

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Jul 2, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua , atunci când se adaugă pyro (265gr)în 2bromo (300gr+1080gr EA)temperatura rămâne 25 celsium, de asemenea, nici o schimbare de culoare.înseamnă că nu există nici o reacție la toate?
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
10
Reaction score
12
Points
3
Știe cineva cum se sintetizează MDPV? Este doar Apvp făcut cu metilamină? Am fabricat atât aphp, cât și apvp, dar niciodată mdpv și aș dori să știu dacă aș putea trece de la 2-bromovalerofenonă la MDPV sau procesul este complet diferit?
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
10
Reaction score
12
Points
3
Știe cineva cum se sintetizează MDPV? Este doar Apvp făcut cu metilamină? Am fabricat atât aphp, cât și apvp, dar niciodată mdpv și aș dori să știu dacă aș putea trece de la 2-bromovalerofenonă la MDPV sau procesul este complet diferit
 
Top