Chemik zajmujący się małymi partiami, który chce wykonać reakcję Henry'ego....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Myślisz, że potrzebujesz tylko słabej zasady octanu amonu, cykloheksyloaminy i n-butylu może się mylić, ale zawsze możesz spróbować
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Tak, octan amonu będzie tym, o którym bym pomyślał....
Zamierzam wybrać 3,4,5-triMEOba przed 2,5-di. Czysto dlatego, że reakcja z nitrometanem i jesteś na najlepszej drodze do meskaliny, a mimo to nadal mogę spróbować użyć nitrometanu do wytworzenia 3,4,5-TMA.
W pewnym momencie chcę zrobić 2c-b, ale bromowanie ogólnie mnie przeraża - mam 1 cm3, który kupiłem wieki temu, który jest przechowywany w fiolce, w której się pojawił, ale używanie gazu brzmi jeszcze bardziej przerażająco!!!
Czy nie ma sposobu na bromowanie czegoś bez użycia bromu pierwiastkowego?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Tak Rabidreject, bromowanie nie jest już problemem. Weź trochę NBS (N-bromobursztynoimidu). Ale musisz mieć czysty 2c-h Hcl lub 2c-h Oxalate. Nie jest to jednak takie trudne.

Obecnie istnieje nietoksyczna i bezpieczna synteza 2c-b, którą można wykonać w domu. Redukcja NaBH4 + Cu(II)Cl i bromowanie NBS. I działa dobrze nawet przy większych ilościach.

Kiedyś w końcu skopiuję/wkleję mój opis 2c-b.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Znaczenie tego postu właśnie trafiło do domu. Ogromne podziękowania za kilka prostych słów! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Pozwólcie jednak, że wyjaśnię. Co dwa tygodnie rząd wypłaca mi pieniądze z tytułu różnych niepełnosprawności, a 85% z nich przeznaczane jest na mój prywatny rachunek za medyczną marihuanę.
Staram się to ograniczyć... zbyt częste branie zbyt dużej ilości narkotyków jest bardzo ważną rzeczą w moim życiu - jestem uzależniony od heroiny (opiatów), a przede wszystkim od benzo.
Na szczęście przepisano mi buprenorfinę na uzależnienie od opiatów - właśnie rozpocząłem zastrzyki podskórne Buvidal. W tej chwili jestem co tydzień i to trochę rollercoaster 🎢
JEDNAKŻE, powoli, ale pewnie, docieram tam.
Jak powiedziałem wcześniej - chemia jest o wiele lepszym narkotykiem niż którykolwiek z leków, które produkuje, nawet jeśli właśnie dlatego się w to zaangażowałem. Nie po to, by zarabiać pieniądze, ale by dowiedzieć się więcej o nieuzależniających - może nawet anty-uzależniających narkotykach, a pierwszym, co przyszło mi do głowy (nie wiedząc nic o chemii, było DMT), więc dostałem trochę sprzętu i mnóstwo chemikaliów, a to i tamto, i skończyłem z całkiem sporą ilością, ale co więcej, wchłonąłem mnóstwo wiedzy.
Naprawdę doceniam, że połączyłeś mnie z nimi oboma i przeczytam je poprawnie, gdy będę miał więcej czasu.
Chciałem tylko powiedzieć, że nie dostaję dużo pieniędzy, więc dla mnie wszystkie te RXN są bardzo długą rzeczą, polegającą na zdobywaniu jednego odczynnika na raz, ponieważ prawie nigdzie nie sprzedaje się takich rzeczy jak 3,4,5-tmobza w ilościach mniejszych niż 0,5-1 kg!
To jest w porządku, to po prostu sprawia, że rzeczy są bardziej przeciągane, ponieważ nie zamierzam niczego sprzedawać... sam fakt, że mogę mieć tyle meskaliny, ile kiedykolwiek będę chciał, jest miłą propozycją ha.
Nigdy nie sugerowałbym, że faktycznie znam się na tym gównie, chociaż prawdopodobnie wiem wystarczająco dużo, żeby to brzmiało tak, jakbym to robił, wciąż nie potrafię napisać własnego syntezatora, więc tak jak po zrobieniu meskaliny nie byłbym w stanie zrobić proskaliny. Albo tylko dlatego, że mogę śledzić i rozumieć aminację redukcyjną DMT, nie oznacza, że rozumiem, jak zrównoważyć równanie lub zrobić N,n-DET.
Myślę, że przegapiłem bardzo podstawową część chemii, w której uczysz się równoważyć równania i uczyć się, jak wykorzystywać rzeczy, które już mam, aby zmodyfikować je na tyle, aby uzyskać coś innego - jeśli to ma sens!
Jedną rzeczą, której dowiedziałem się niedawno, jest to, że można wysłać prywatne próbki czegokolwiek do laboratoriów w Hiszpanii w celu wykonania GCMS. Zrobiłbym to: .... Chociaż w przypadku niektórych rzeczy wystarczy mi zwykła TLC, aby zaufać chemii
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Dużo łatwiejszy sposób

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha, tak było robione wiele razy i tak jest znacznie tańsze i łatwiejsze - do pewnego momentu. Chcę wyprodukować wystarczającą ilość N,n-DMT na resztę mojego życia i zasolić ją itp., ale chciałbym również zbadać inne tryptaminy, takie jak n,n-DET, DiPT, DPT oczywiście - nie mówiąc, że faktycznie dotrę tam z innymi niż DMT, ale jestem pewien, że mogę to zrobić z chińską tryptaminą o czystości 99%, którą mam i prostą suchą kąpielą lodową / acetonową zamiast próbować szczęścia z prostą kąpielą lodową.
Ale tak, przyznaję - jeśli WSZYSTKO co chcesz zrobić to SPRÓBOWAĆ DMT, to z pewnością ekstrakcja A/B będzie łatwiejsza, ale lepszą rzeczą niż fakt, że mogę teraz być w stanie zsyntetyzować n,n-DMT (myślę, że to fajne samo w sobie i dość niezwykłe w dzisiejszych czasach) jest fakt, że skłoniło mnie to do nauki o chemii organicznej i uświadomiło mi, że PEA i psychodeliczne amfetaminy są znacznie łatwiejsze do wyprodukowania niż tryptaminy!
Powinienem był zdać sobie z tego sprawę po prostu po kolejności, w jakiej Shulgin pisał swoje książki, ale nie, nie byłem aż tak sprytny - miałem cel i do niego dążyłem lol
Teraz mam wiele celów z chemią organiczną i cały czas zbieram... chemia naprawdę otworzyła mi oczy na świat, którego niewielu "entuzjastów narkotyków" tak naprawdę się uczy. Mam na myśli gówno - próbowałem tego czy innego psychodeliku z przerwami od 20 dziwnych lat - ekstrakcja DMT była dość dużą częścią tego, ale także kupowanie wielu wczesnych (shulgins) RC we wczesnych dniach, jestem zdumiony, że zajęło mi to tyle czasu, aby naprawdę NAPRAWDĘ zagłębić się w ten temat!
Każdy, kto chce zarabiać pieniądze (coś, czym ja wyraźnie nie jestem), NIE myśli, że jest to łatwy gwarantowany sposób zarabiania pieniędzy, nadal po prostu wydobywałbym i ponownie mieszał, ale nadal jest to coś, co chcę robić!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Pomyślałem, że powinniście wiedzieć, skąd pochodzę.
To dość irytujące nie móc myśleć o innych rzeczach!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ok, więc czy ktoś ma octan amonu na sprzedaż?! Haha jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
EBay lub A*****, gdy już opanujesz chemię, menu narkotyków to twoja ostryga, zaufaj mi, wypróbowałem około 90% narkotyków, zwłaszcza markowych narkotyków 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha yer oba były zajebiste w większości - poza tym kilka polskich firm było przydatnych. Wiele z głównych chemikaliów, których potrzebowałem, skończyło się po prostu destylacją z rzeczy już w kraju....
Muszę dokończyć syntezę nitroetanu, którą zacząłem. Wszystko, co muszę teraz zrobić, to ostatni krok. Tak jakby zapomniałem o tym, kiedy dostałem około 150 ml (drobne w tej chwili - jestem tego świadomy).
W każdym razie następną rzeczą, którą muszę opracować, jest LiAlH4, ponieważ nie mogę go kupić w postaci gotowej. Są rzeczy, które mogę kupić od tych firm (zamawiając do mieszkania) i rzeczy, których nie mogę. Byłem zdumiony, że udało mi się znaleźć firmę, która dostarczy konk. kwas Hcl tbf!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Śledziłem tutaj wideo dotyczące meskaliny / TMA, ale miałem też oko na Pihkala.
Udało mi się wytworzyć około 7-8 g 3,4,5-b-nitrostyrenu, więc pomyślałem, że spróbuję szczęścia i spróbuję wytworzyć również odpowiedni nitropropen.

Tak więc w ciągu ostatnich kilku dni najpierw wykonałem refluks - następnego dnia nie sądziłem, że kolor jest odpowiedni - zgodnie z shulginem, więc refluksowałem go dłużej i tym razem w płaszczu z mieszadłem zamiast w łaźni parowej.
Uzyskałem "lepszy" kolor, ale nie dokładnie taki, jak opisano, więc pozwoliłem mu ostygnąć przez noc do RT.

Następnego dnia pomyślałem, że przeprowadzę destylację próżniową przy użyciu mojego płaszcza. Nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek wcześniej to robiłem.
Przyznam, że na początku trochę się obijałem, tylko raz, ale hej - pierwszy raz. Po chwili jednak zostałem z czerwonym olejem.

Więc dzisiaj, po 3 dniach robienia rzeczy z tą szaloną reakcją, zdecydowałem się ponownie wyekstrahować olej z MeOH, zgodnie z syntezą Shulgina.
Czekam teraz, aż ostygnie i czuję, że to prawdopodobnie nie zadziała - wydaje mi się, że mam PRAWDZIWEGO pecha do robienia nitropropenu, mimo że odniosłem wielki sukces z b-nitrostyrenem i jest to ta sama reakcja!
Bardzo dziwne....

W każdym razie trzymaj swoje 🤞dla mnie!!!

Jeśli odniosę jakiś sukces, podzielę się nim.

Myślę, że niezależnie od tego, wciąż mam dwa różne b-nitrostyreny do zredukowania, więc to samo w sobie jest ekscytujące.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Wow, wstałem dziś rano z przeświadczeniem, że synteza TMA poszła nie tak i będzie się krystalizować.

Dlaczego? Naprawdę nie mam pojęcia... może sprawdziłem go zbyt szybko, ale po porzuceniu go w zamrażarce na noc byłem cholernie zaskoczony, widząc, że został pokonany przez żółte kryształy....
Wynik!
Więc teraz mam około 6 gramów b-2,5-DMONS,
około 8 gramów nierekrystalizowanego b-3,4,5-TMONS
i tyle samo odpowiadającego mu trimetoksynitropropenu. Z jakiegoś powodu zawsze mylę nazwę tego nitropropenu. Nie są one zgodne z tymi samymi konwencjami nazewnictwa, co nitrostyreny (z tego, co widziałem w Pihkal).


7S08pRTMXA


(Czy ta strona zawsze obraca czyjeś zdjęcia o 90 stopni?! To naprawdę irytujące!!!)

SPJoLt7len


Przyznaję, że pozwoliłem mu zbytnio ostygnąć i zamarzł, ale po prostu włożę go z powrotem do lodówki na chwilę, zanim przefiltruję.

Szczerze mówiąc, to samo stało się, gdy zrobiłem prekursor meskaliny - dlatego zdjęcie, które zamieściłem, wyglądało tak mokro. Po prostu przefiltrowałem, zostawiłem na jakiś czas i zanim włożyłem go do szalki wagowej, a następnie do desygnatora, stopił się i nie wyglądał inaczej niż 2,5-styren.

Przepraszam za ten długi post - szczerze mówiąc jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ naprawdę nie sądziłem, że tym razem się skrystalizuje!

To naprawdę miłe uczucie, móc faktycznie śledzić jedną z syntez Shulgina (lub jej części) po tym, jak przez ponad 20 lat przeglądałem i czytałem tę książkę z przerwami. Praktycznie od samego początku ery stron internetowych RC, kiedy to mnóstwo chińskich sprzedawców odkryło, że mogą sprzedawać większość z nich.
Miło jest podążać za jego słowami i działać dokładnie tak, jak mówi.
W przypadku tego najnowszego prekursora TMA nawet podążałem za częściami opisów Shulgina w stosunku do wideo tutaj. Podoba mi się sposób, w jaki ujmuje takie rzeczy, jak "refluksowałem go, aż uzyskał ładny ciemnoczerwony kolor".

Do pewnego stopnia uważam ten opis za bardziej przydatny niż podawanie czasu refluksu. To znaczy, skończyłem po prostu sprawdzając to przez TLC, ale nadal - gdybym nie miał do tego dostępu, refluksowałbym go dłużej, ponieważ był wtedy głęboko żółty, a nie nawet pomarańczowy, więc tak, to pomogło.

W każdym razie - ostatnio miałem DALEKO za dużo sukcesów w mojej "chemii / alchemii", więc mam nadzieję, że nie zepsuję ostatniego kroku!
 
Top