Syntezy P2np Kataliza octanem amonu

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 14, 2022
Messages
77
Reaction score
44
Points
18
Oto moje doświadczenie z octanem amonu:
80ml benzaldehydu
80ml nitroetanu
60g bezwodnego octanu amonu
70ml GAA

Refluks w łaźni wodnej, temperatura bliska wrzenia (myślę, że 90°-95°) przez 5-6h.

Okresowo wstrząsać kolbą
ZekCSvy5UR


Po 6h:
D4nS*****PFW


Pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej i umieścić w zamrażarce.
Wydajność wynosi 78 g.


Uwaga:
- Jeśli nie krystalizuje się, umieść pręt w mieszaninie.
-Jeśli masz gotowy P2np, umieść jego część w mieszaninie, a natychmiast się skrystalizuje.

-Użyj suchego octanu amonu (mój octan amonu był bardzo mokry i wysuszyłem go tak bardzo, jak mogłem chusteczkami, myślę, że to jest powód niskiej wydajności).
Podziękowania dla ekspertów za pomoc
@G.Patton @HIGGS BOSSON
ZGRfK4uX6A
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
W KOŃCU w końcu udało mi się to wypróbować, teraz jest pod refluksem - kolor na pewno się pojawia!
Kurewsko nienawidzę zapachów, które można uzyskać po złożeniu tego rxn razem... Naprawdę nie lubię tego migdałowo-wiśniowego zapachu, który uwalnia ten aldehyd, jest obrzydliwy - jest też naprawdę ciężkim płynem.

Pamiętaj, że przynajmniej jest to legalne tutaj... czy nie jest to ograniczone w Stanach? Pamiętam, jak oglądałem ten odcinek programu Hamiltonsa o "pozytywnej metamfetaminie", w którym miał wujka Festera? To był jeden z chemików, który napisał wiele książek na ten temat i syntetyzował benzaldehyd lub przynajmniej próbował - nie rozumiem, dlaczego miałby tego próbować, skoro można go po prostu kupić tutaj.... może się mylić... tak czy inaczej, to kurwa śmierdzi!

I tak. Octan amonu jest trochę trudny w obróbce - szczerze mówiąc, po prostu wziąłem nóż, dźgnąłem pojemnik 250 g, a następnie wybrałem całe jego kawałki i wepchnąłem je do lejka w kolbie.
To dziwne rzeczy, ale tak naprawdę przypominało mi to lód... nie uliczną nazwę metamfetaminy, ale zwykły, zimny lód typu kulki śnieżne 🧊 dziwne rzeczy, ale miałem nadzieję, że wszystko stopi się razem po podgrzaniu - miałem rację, ale tak, następnym razem spróbuję kupić bezwodny - mimo że przypadkowo kupiłem półtora kilograma tego towaru!

i tak dzięki za przewodnik - wydaje się podobny do nitroaldolu, który robiłem na 2,5-DMOBA, używając tylko szalonego katalizatora i O WIELE WIĘCEJ nitroetanu niż nitrometanu, jednak domyślam się, że jest to kompromis za brak jakiejkolwiek n-butyloaminy, jak sądzę... Zdecydowanie wolałem mieć odpowiedni katalizator - etylenodiaminę w przypadku 2,5-DMOBA....

mam nadzieję, że zadziała.... nie mam pojęcia, jak się zabrać za redukcję, nawet jeśli uda mi się coś wykrystalizować i nie skończę z jakimś gównianym irytującym olejem...

Przy okazji, wchodzę teraz w rxn i nie... całkowicie zły kolor.... Jasnoczerwony! Bah!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ummmmm.... dziwny kolor - mam duże wątpliwości co do tego 🤨
NHtQuKrhE9
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
To najgorszy sposób na przeprowadzenie reakcji Henry'ego w celu wytworzenia P2NP z benzaldehydu i nitroetanu. Niska wydajność i ciemny bałagan, który jest trudny do usunięcia. Nie ma ani miejsca, ani powodu, aby to gówno było nawet uważane za użytecznego kandydata do tej reakcji.

Uwaga! Trzymać się z daleka! Wielka strata prekursorów i czasu, jedyny związek, który ten syntetyk wytwarza z doskonałą wydajnością, to nieszczęście.
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 14, 2022
Messages
77
Reaction score
44
Points
18
Octan amonu jest najlepszą opcją, jeśli nie można uzyskać cykloheksyloaminy.
Wydajność nie jest zła, a produkt nie jest bardzo brudny. Trzeba go rekrystalizować tylko raz.
Ostatnim razem, gdy przeprowadziłem syntezę, wydajność wyniosła 100 g z 90 ml nitroetanu.
Jeszcze go nie rekrystalizowałem
NeZIy1O8s7
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nie. Etylenodiamina jako dwuoctan jest najlepszym katalizatorem. Ale cykloheksyloamina, fenyloetyloamina, a właściwie każda nieporęczna fenyloamina lub diamina działa świetnie. wydaje się, że chodzi o to, jak duża jest cząsteczka. Mikrofale nie więcej niż 60 ° C kilka razy są idealne, zostały wykonane w partiach 5 kg w ten sposób z wydajnością 95% lub więcej (na nitroetanie). Shulgin nie miał swojego najlepszego dnia, kiedy zapisał trasę octanu sodu, ale nigdy nie zamierzał tego robić na dużą skalę, a jedynie dla prywatnej przyjemności, więc mógł sobie pozwolić na takie podejście, które w większości przypadków prowadzi do czarnego bałaganu, z którego trzeba starannie wydobywać małe ilości P2NP.
Ale hej, to twoje pieniądze idą w błoto, nie moje, więc rób co chcesz, choć zostałeś ostrzeżony.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Weź dowolną nieporęczną aminę, rozpuść w niewielkiej ilości IPA i dodaj GAA, aż ph stanie się kwaśne. To jest twój katalizator. Tak, nie rozpuści się w IPA, ale to nie ma znaczenia. 10 g aminy na 100 ml benzaldehydu jest wystarczające, można użyć mniej i uzyskać świetną wydajność, wystarczy wypalić dwa razy więcej w mikro do maks. 60°C. Wymieszać nitro i benzaldehyd, dodać część katalizatora, wymieszać, ostudzić i powtórzyć. Nigdy nie miałem nic poniżej 90% wydajności i użyłem całego zestawu różnych amin. Nie należy szukać jednej jedynej aminy, ale należy sprawdzić, które aminy można łatwo uzyskać, a następnie sprawdzić, która działa najlepiej.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Jest to bardzo przydatne - zamierzam po prostu spróbować uzyskać cykloheksyloaminę - biorąc pod uwagę, jak duży sukces odniosłem właśnie przeprowadzając reakcję nitroaldolu na 2,5-dmoba - kiedy faktycznie używasz właściwego katalizatora....

Właśnie przeprowadziłem kilka reakcji z użyciem 2,5-dmoba, GAA, etylenodiaminy i nitrometanu - dając dobre wydajności ładnie wyglądających b-2,5-DMONS...

Mam teraz przyzwoitą ilość 3,4,5-TMOBA, więc po ponownym wymieszaniu planuję kupić butelkę cykloheksyloaminy od Sigmy.
Czy ktoś wie, czy można ją również stosować w połączeniu z nitroetanem do tworzenia półproduktu TMA? A może nadaje się tylko do wytwarzania półproduktu b-nitrostyrenu?

Przepraszam, że skończyłem z tym wątkiem bardziej ogólnie dotyczącym Henry rxn, jak sądzę... ale nie - ten początkowy raport tutaj o 80 ml benzaldehydu; 80 ml nitroetanu po prostu staje się czerwony - jasnoczerwony.... Chyba zobaczę, ale mam wątpliwości!
 
Top