Synteza mefedronu (4-MMC) [2B4M, octan etylu, metyloamina HCl]

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Czy mogę mieć pytanie dotyczące części ma.HCI? Oglądałem Twój post o dodawaniu MA.HCI bezpośrednio do mieszaniny i ostatnio też próbowałem, mam problem, kiedy rozpuściłem 2b4m w rozpuszczalniku, czy powinienem następnie użyć NaOH + wody i zacząć mieszać, a następnie natychmiast dodać MA.HCI małymi porcjami? Jeśli nie zrozumiałem tego źle, cała mieszanina zmieni kolor na ciemny po dodaniu wody NaOH, dzieje się to przed dodaniem MA.HCI, ponieważ tak się stało podczas mojej syntezy, więc czy zrobiłem coś źle? A może to normalne? Pozdrawiam
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
tak, dokładnie tak jak w opisie
wpisz kroki, które dokładnie wykonałeś, tak jak w moim temacie
zrób to samo
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Po pierwsze, używam benzenu o pojemności 1 l do rozpuszczenia 500 g 2b4m, a na początku nie może się on całkowicie rozpuścić, więc podgrzewam go trochę, aż się rozpuści, po czym roztwór jest ciepły, ale nie wrzący. Użyłem 10-litrowej kolby okrągłodennej

2. Przygotowuję roztwór NaOH aq (300 g NaOH i 600 ml wody, tylko tyle, aby go rozpuścić), pozwalam mu ostygnąć do temperatury pokojowej, a następnie dodaję go do roztworu z części 1. Zaraz po dodaniu od razu pojawia się głęboki brązowy olej, następnie zaczynam mieszać, całość zmienia kolor na brązowy i uwalnia trochę dymu (tylko trochę), a następnie natychmiast mierzę temperaturę, jest to około 40-45 stopni. I nigdy nie przestaję mieszać.

3. Przygotowuję 400g MA.HCI, dodaję go w bardzo małych porcjach, około 10-20g za każdym razem, zajęło mi to około 2 godzin, ponieważ utrzymuję temperaturę około 45. I widzę, że na dnie wciąż gromadzi się NaCI, a także z dna wydobywają się bąbelki. Po dodaniu całego MA.HCI mieszam, aż temperatura sama spadnie.

4. Odfiltrowuję NaCI i dwukrotnie przemywam wodą, cały rozpuszczalnik jest nadal ciemny, a następnie przystępuję do zakwaszania acetonem i HCI w stosunku 5: 1 do ph5, kroplami za pomocą igły. Ale wciąż ciemno.

Obawiam się, że zrobiłem coś złego, w rzeczywistości, dopóki wysyłam tę odpowiedź, ten ciemny roztwór siedzi obecnie w mojej lodówce już od 3-4 godzin. Naprawdę szukam pomocy w tej sprawie, modlę się, żebym jutro mógł mieć jakiś wynik, pozdrawiam.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Najpierw włóż to do zamrażarki na 12 godzin, może coś z tego wyciągniesz :)
Dlaczego używasz benzenu? nie możesz dostać innych rozpuszczalników?
dlaczego takie proporcje. Czytałeś przed dodaniem czy co było powodem takich ilości 200 ml rozpuszczalnika 100g 2b4m i metyloaminy w takich proporcjach. Dlaczego?
Mogę się tylko domyślać, ale prawdopodobnie 2b4m nie był do końca rozpuszczony lub temperatura była już za wysoka. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby na początku wyszło ciemne. Mogą być też inne czynniki. Wysoka temperatura mogła spowodować reakcję z benzenem i NaOH.
Na przyszłość, jeśli chcesz coś zmienić, po prostu najpierw sprawdź, to pozwoli uniknąć błędów.
Proponuję po prostu przejść na octan etylu i po prostu zachować proporcje ok?
Teraz, jak wspomniano na początku, włóż do zamrażarki na 12ha i przejdź do filtracji po tym, może otrzymasz trochę produktu, możesz mi później pokazać, co masz.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Użyłem benzenu, ponieważ widziałem, że inna synteza może go zastosować jako rozpuszczalnik, a octan etylu jest zakazany w moim mieście; o stosunku metyloaminy jest dlatego, że obejrzałem inny artykuł o tym, że 1 mol 2b4m łączy 1 mol metyloaminy może utworzyć 1 mol 4-mmc, ale to, co mam, to MA.HCI, więc 400g MA.HCI zawiera 200g wokół MA, biorąc pod uwagę moje słabe warunki chłodzenia, więc zdecydowałem się użyć 2-krotnej ilości metyloaminy na 500g 2b4m.

Jestem naprawdę wdzięczny za odpowiedź, wrócę do ciebie później, mam nadzieję, że też coś z tego wyciągnę
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Następnym razem użyj więcej rozpuszczalnika, łatwiej będzie utrzymać temperaturę i sprawdzić, jaka jest rzeczywista temperatura, aby kontrolować sytuację. Możesz również użyć kąpieli wodnej.

Prawdopodobnie dostaniesz dużo zanieczyszczeń, więc najpierw wysusz, a następnie użyj acetonu z powolnym mieszaniem, może nadal coś wyciągniesz
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Cas no. ?
  1. KWAS SOLNY 2M/2N
  2. Kwas chlorowodorowy 33%
  3. HCL N10
Który ?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
w jakim celu
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
do zakwaszania prawdopodobnie :) następnie hcl aq
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
---- synteza mefedronu---
10g bk4
50ml octanu etylu
200mlh2o
10g naoh 20mlh2o2
15gr metyloaminy
70ml zimnego acetonu
5-7ml kwasu hcl
3x30ml h2o
Czy moje obliczenia są poprawne? Zacznę od tej ilości.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
20 ml h2o dla NaOH

hcl i aceton (jeśli są używane do oczyszczania) zależy od
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Czy wspomniane przeze mnie liczby dotyczące oczyszczania są dobre?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Myślę, że 6ml kwasu hcl i 70ml zimnego acetonu wystarczy do uzyskania czystości.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
JAK JUŻ MÓWIŁEM, to zależy
używasz acetonu 1;1 pozostałej wolnej bazy i hcl do ph 5-6 :)
używasz acetonu po wyjściu z zamrażarki, jeśli nie jest biały
 
Top