Metilamīna hidrohlorīda sintēze. Liela mēroga.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
@Frit Buchner, šī sintēze ir vairāk nekā gadsimtu veca (Marvel et al., 1923, Org. Synth.), un tās darbību ir apstiprinājuši daudzi neatkarīgi ķīmiķi, tostarp es.
Turklāt katrai publikācijai šajā žurnālā jābūt recenzētai, tāpēc tas ir viens no uzticamākajiem avotiem praktiskās organiskās ķīmijas speciālistiem.
Saite uz dokumenta oriģinālu - https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0347
Ja jums neizdodas, tad jūs noteikti kaut ko darāt ļoti nepareizi vai jūsu reaģenti nav tādi, kādus jūs sagaidāt.

Hloroformu varētu aizstāt ar DCM, bet jebkurā gadījumā tas nav nepieciešams.
Ja vēlaties labus rezultātus, labāk izmantojiet paraformaldehīdu, nevis formaldehīdu ar metanolu, pēc manas pieredzes, jo vairāk MeOH, jo krāsaināks RM.
Bez metanola nav nepieciešams destilēt reakcijas maisījumu, vienkārši turiet temperatūru zem 100C, tas darbojas pat pie mīlētāja t, tikai aizņem vairāk laika.
Jums noteikti ir nepieciešams aspiratora vakuums, lai destilētu ūdens porcijas, ja vēlaties skaistu baltu produktu.
Labas tīrības atslēga ir frakcionēta kristalizācija, jo vairāk, jo labāks rezultāts.
Es izmantoju 5-6 reizes, nedaudz vairāk nekā sākotnējā procedūrā, un ieguvu fantastiskus rezultātus.
Tātad pēc 6+ stundām 100C temperatūrā destilējiet nedaudz ūdens vakuumā, atdzesējiet, atsūknējiet filtru un atkārtojiet.
Pirmās 2-3 frakcijas būs amonija hlorīds. Tad metilamīns*hcl ar kristālisko struktūru, kas nepārprotami atšķiras no pirmajām partijām, vairāk līdzinās higroskopiskām spīdīgām pārslām.
Pēdējā mātesšķidrums saturēs galvenokārt dimetilamīnu*hcl, un, ja tas nav vajadzīgs, tas jāizmet.
Pēdējais solis ir daudzkārtēja kristalizācija no karsta abs. etanola vai metanola, kā aprakstīts. Bet arī tas nav vajadzīgs daudzām sintēzēm, tikai ūdens, NH3*HCl un Me2NH*HCl pēdējām pēdām.

Tātad, kā redzat, tas ir laikietilpīgs process, daudzu dienu darbs, bet jūs varat sākt ar diezgan lielu partiju un gatavot tīru metilamīnu, ko nevar izsekot, mēnesi vai gadus.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Pirmajā reizē es vadījos pēc oriģinālās sintakses, bet otrajā reizē - pēc tādas, ko man sniedza kāds no šeit esošajiem ekspertiem. Es refluksēju vakuumā 4 stundas un destilēju vakuumā 2 stundas. Temperatūra tomēr nekad nesasniedza mērķa līmeni, varbūt mans vakuums ir spēcīgāks nekā tas, ko viņi izmantoja 1910. gadā. To es arī pieļāvu. otrajā reizē metilamīna hcl un produkts, ko es no tā gatavoju, izskatījās tieši tāpat kā visu attēlos metilamīna hcl pat radīja uzliesmojošu gāzi, kad to neitralizēja ar NaOH un ūdeni. Bet produktam nav cns darbības.
Man šeit ir litrs tehniskā formaldehīda ar 5 % metanola, un es grasos mēģināt vēlreiz, bet vai man sākumā ir jādestilē metanols? Es grasos lasīt tālāk, tiesa, mans amonija hlorīds ir mēslojuma, nevis tehniskais, vai tā varētu būt problēma? Kā jūs izlemjat, kad "kārta", samazinot rm tilpumu, ir pabeigta? Es to mērīju un apstājos katru reizi, kad tilpumu samazināju uz pusi, bet šādā veidā ieguvu tikai 4 raundus un 4 kristālu partijas. Vai metanols, ko izmantoju beigās, nav pietiekami sauss, lai to izraisītu? Tomēr es nevaru iedomāties, ka tā bija problēma, jo es to divas reizes destilēju un ieliku 100% w/w, 3.a sietu uz vairākām dienām.
 
View previous replies…

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Šīs pūles nav tā vērtas.
Un tas ir tikai autoru minējums par vakuumu, kas pats par sevi, visticamāk, nevar ietekmēt selektivitāti, kā tas ir arī ar skudrskābes pārpalikumu.
Varbūt tā ir tikai pazeminātas temperatūras ietekme, efektīvāka RM maisīšana ar burbuļošanu un pilnīgāka NH3*HCl pārveide utt.
Vēlākie autori neizmanto vakuuma refluksu, turklāt arī mūsdienās tā ir diezgan reti sastopama metode.
Samazināta viršanas temperatūra būs arī tad, ja formalīnā ir MeOH pārpalikums, jo notiek skudrskābes esterifikācija un veidojas zemas viršanas metilformiāts un citi blakusprodukti, bet, kā jau minēju, mēģiniet no tā izvairīties.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Tas ir taisnīgs punkts. Man tas būs vēlreiz jāizlasa, paturot to prātā (ka vakuums pazemina temperatūru un liek maisīšanas stienim vieglāk griezties utt.) Šo dokumentu man sasaistīja viens no vietnes ekspertiem, tāpēc es to rūpīgi nepārbaudīju. Pat ja es nolemšu, ka nav pierādīts, ka vakuums pats par sevi ir iemesls, kāpēc viņi panāca lielāku iznākumu, es varētu nolemt, ka cēlonim nav nozīmes, bet nozīme ir sekām. Mēs ņemam vērā gravitācijas un magnētisma efektu un plānojam to katru dienu, lai gan mehānisms ir diskutējams. Formaldehīda pirkšana ir stresaina, jo es neesmu taksidermists vai lauksaimnieks. Man ir vairāk brīvā laika nekā naudas vai drosmes iegādāties formaldehīdu bez likumīga pielietojuma. Tas nav par brīvu. Es, iespējams, izvēlēšos maksimāli palielināt savu ražu, nevis ērtības. Man šajā formaldehīdā būs 33 dolāri neatkarīgi no tā, vai no tā iegūšu kilogramu metilamonija hlorīda vai gramu. To šeit nevar legāli nopirkt, un nav noteikts, cik daudz to varu izmantot.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Tāpēc es pārbaudīju savus vecos arhīvus un nolēmu dalīties ar kopienu dažās piezīmēs par veiksmīgu sintēzi, kas līdzīga oriģinālajai metodei, bet ar parafaldehīdu 37% formalīna vietā.
Vienkārši, lai apstiprinātu, ka tas ir derīgs un viens no pieejamākajiem ceļiem, kā iegūt diezgan lielu daudzumu tīra metilamīna amatieru ķīmiķiem.
Manas proporcijas bija nedaudz atšķirīgas:
Paraformaldehīds : NH3*HCl : dH2O kā 1 : 1,3 : 1.4
Nedaudz lielāka amonija un formaldehīda attiecība ir tāpēc, ka man nav ierobežots NH3 hidrohlorīda daudzums un nākamajām sintēzēm neliels tā daudzums netraucē tik ļoti kā dimetilamīns, tāpēc es nolēmu nedaudz mainīt līdzsvaru uz mazāk alkilētiem produktiem. Bet vēlāk es pamanīju, ka, ja veic vairāk destilācijas-kristalizācijas ciklu, kā jau aprakstīts iepriekš, atdalīšana ir diezgan krasa, un pēc karstās etanola ekstrakcijas tik un tā paliek niecīga NH3*HCl daļa.
Paraformas un destilēta ūdens attiecība ir 1 pret 1,4, lai iegūtu aptuveni 40 % formaldehīda šķīdumu, pieņemot, ka lielākā daļa komerciālo avotu nodrošina 95+-1 % pulvera, pārējais ir ūdens.
Vēl koncentrētākus šķīdumus nepārbaudīju, bet pieņemu, ka līdz zināmam līmenim tas joprojām ir iespējams, ar nedaudz izteiktāku eksotermisko reakciju.
Ja sāksiet karsēt, tad kādā brīdī paraformaldehīds pilnībā depolimerizējas un tiek iegūts dzidrs šķīdums, neatcerējos precīzus skaitļus, bet, visticamāk, tuvu 80-90C, eksoterma tādā gadījumā ir ļoti saudzīga (partijas 5-6L kolbā un lēna karsēšana), un tad RM var kādu laiku noturēties šādā temperatūrā jau pats par sevi bez ārējas karsēšanas. Ja līdz šai T jūs ātri novedīsiet vai pievienosiet nedaudz metanola, lai samazinātu vārīšanās temperatūru un izraisītu burbuļošanu RM pašai virmošanai, tad varbūt kādā brīdī jūs nokļūsiet virs 100C un radīsies nepieciešamība manuāli nedaudz atdzesēt.

Ļoti īsa sintēzes versija izskatās šādi:
  1. Sajauc paraformaldehīdu, amonija hlorīdu un destilētu ūdeni un sāk lēni karsēt uz eļļas vannas vai kāda cita materiāla, kas jums ir.
  2. Mēģiniet noturēt tuvu, bet zem 100 °C vismaz 6 h vai 24 h 80-90 °C temperatūrā.
  3. Atdzesējiet, filtrējiet cietās vielas ar sūknēšanas metodi (ar neko nemazgājiet), pārlejiet mātes šķīdumu uz RBF un destilējiet 10-15 % no tā tilpuma vakuumā, kontrolējot T, lai tas nepārsniegtu 100C kā iepriekš. Atkārtojiet 5-6 reizes
  4. Ņem neapstrādātas MeNH2*HCl kultūras (pārbauda vizuāli, bet vairumā gadījumu 3. līdz 5-6. kultūru) un mazgā ar hloroformu vai DCM (nepieciešams nedaudz vairāk), lai izskalotu dimetilamīna pēdas. Ja jums ir ierobežots šo reaģentu daudzums, varat mazgāt tikai pēdējo kultūru vai pat izlaist šo soli.
  5. Lai iegūtu vislabāko iespējamo tīrību, karsto ekstrakciju ar abs. etanolu vai metanolu un kristalizāciju, atdzesējot, veiciet vairākas reizes. Arī pēc izvēles
  6. žāvēšana vakuumā, lai atdalītu spirta pēdas. Pēc izvēles.
Šīs sintēzes skaistums ir tas, ka ar to var sasniegt patiešām lielus apjomus. Pat ilgstoši (dažas dienas) izgatavot lielu partiju 200 l plastmasas HDPE kannā ar samazinātu T, pēc tam secīgi pārvietot RM uz mazāku RBF un turpināt kā iepriekš, kad jums ir brīvs laiks. Istabas temperatūrā vismaz vairākus mēnešus nav jūtama blakusproduktu veidošanās.

Attēli:
.
1,5 kg paraformaldehīda + 1,95 kg amonija hlorīda 6 l kolbā ar apaļu dibenu.
Sākumā domāju, ka tas ir pārpildījums, bet vēlāk viss nonāk šķīdumā, daudz nepalielinot tilpumu.
Q9WvFmjYuP
M2JVmsnFPX
V6ndzx9biO
Turpmākie filtrāti ir nedaudz krāsaināki.
0EdeaTGym1
Byx70PkfU2
BhTE8YMuq2
lai atdalītu pēdējās Me2NH*HCl (dimetilamīna) pēdas.
Tālāk ir dzidrs ūdens-balts hloroforma slānis.
Bb7tYfcy03
izmanto pašu gatavotu abs. EtOH
Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, dekantē vēl karstu, atdzesē, lai izkristalizētos MeNH2*HCl, filtrē, atgriež to pašu spirtu verdošajā kolbā un atkārto (pievieno vēl nedaudz svaiga EtOH, ja rodas zaudējumi).
Atkārtot, līdz paliek tikai NH3*HCl.
Manā gadījumā sākumā tā bija nenozīmīgs daudzums,
bet jebkurā gadījumā kristalizācija ir laba galīgajai attīrīšanai no ūdens, dimetilamīna un hloroforma pēdām.
IF8JHmn3xj

Galīgais pārkristalizētais un vakuumā žāvētais produkts:
(atvainojos, ka neesmu saglabājis svara un iznākuma skaitļus, bet tas bija diezgan pienācīgs daudzums).
AH2ys4BrFT
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Esmu pagatavojis metilamīna hcl, esmu to turējis uz papīra, lai izžāvētu, bet tas lēnām kūst un kļūst līdzīgs ūdens gabalam, kā es to varu labot?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Iespējams, jūs saņemsiet nevis metilamīna HCl vai ļoti neprecīzu produktu.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Es joprojām nezinu, kāda ir metilamīna hidrohlorīda iedarbība
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Metilamīnam nav psiholoģiskas ietekmes.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Draugs man teica, ka prom, kur tas ir daudz vieglāk Es neesmu mēģinājis to, bet u puiši var izmēģināt
Viņš pH eļļu līdz 5,5, tad uzvāra to līdz 110 grādiem, uzglabā istabas temperatūrā pēc 2 dienām atgriežas pēc tā, kāds šķidrums ir palicis, uzvāra to vēlreiz, dara to pašu ect.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Vispirms es kolbā 250 gramiem amonija hlorīda pievienoju formaldehīdu 37% (500 ml), destilēju to 5 stundas pie 100 pēc Celsija, tad šķīdumu atdzesēju un filtrēju amonija hlorīdu, tad šķīdumu destilēju pie 100 pēc Celsija. divas reizes iztvaikoju un filtrēju amonija hlorīdu, tad iztvaikoju pie 110 pēc Celsija un ieguvu metilamīna HCl, to izmazgāju ar DCM un filtrēju ar drānu, jo man nav vakuuma filtra, tad izžāvēju uz papīra. Es nevarēju saprast, kāpēc tas notiek, vai tas ir pats metilamīns, vai ir izveidojies kaut kas cits, lūdzu, pastāstiet, kā to atrisināt.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Vispirms ir jāpārbauda reaģenti. Vai esat veicis attīrīšanas posmu? Iespējams, jūsu metilamīna HCl ir daudz ūdens, un tas ir jūsu problēmas iemesls.
 
View previous replies…

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Jā, es to esmu attīrījis etanolā.

Tā ir problēma, kad es to izspiežu drāniņā un turu uz papīra, lai nožūtu, tā sāk uzsūkt mitrumu.

Tas nedžūst un arvien vairāk kūst, kā to izžāvēt (un vai es varu pagatavot metilamīna HCL brīvo bāzi, to neizžāvējot?).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Mēģiniet izmantot vakuuma kameru vai dedikatoru.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Kā ir ar brīvo bāzi, vai mēs varam no metilamīna HCl izgatavot brīvo bāzi, to neizžāvējot?
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Ja es vēlos pārbaudīt savu metilamīna HCL, kā es to varu izdarīt.
Var nebūt iespējams pārbaudīt kušanas temperatūru, jo tas nav sauss un saskarē ar gaisu kūst.
 

favorance

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 26, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hiii kas notiek ?
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Vai kāds eksperts var atrisināt manu problēmu, es jau sen gaidu atbildi, daudz mana metilamīna ir izkusis mitruma dēļ, kā to izžāvēt, bez žāvēšanas, kā mēs varam izgatavot metilamīna brīvo bāzi, un metilamīna hcl ir mans, kā to pārbaudīt, lūdzu, pastāstiet arī šo.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
@Manisj@1290, MeNH2*HCl sāls ir šķīstoša, tāpēc turiet to cieši noslēgtu, labāk stikla pudelē ar lielu kakliņu. Līdz zināmam līmenim žāvējiet vakuumā, pilnībā izžāvēt to iespējams tikai eksikatorā pār vēl spēcīgākiem žāvēšanas līdzekļiem vai vārot to ar benzolu vai toluolu, lai destilētu ūdeni kā azeotropu, tad filtrējiet un žāvējiet vakuumā.
Alternatīvi koncentrētu šķīdumu pilināt pār NaOH, caur papildu NaOH izlaist MeNH2 gāzi un maisot burbuļot sausā aukstā metanolā ledus un sāls vannā.
Ja jums ir kāds nātrija vai kālija metāls, ir vēl vieglāks ceļš, kā iegūt sausu šķīdumu spirtā, bet, visticamāk, jums tā nav.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
119
Reaction score
72
Points
28
Nedaudz vienkāršāks metilamīna iegūšanas variants būtu nitrometāna CH3NO2 reducēšana līdz metilamīnam CH3NH2, izmantojot Al/Hg amalgamu.

CH3NO2 + H2 ---> CH3NH2+ H2O
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
🤔Man šķiet, ka tam ir kāds iemesls, jo lidmašīnas modeļa degvielas izmantošana metilamīna ražošanai in vitro ir izplatīts ceļš. vai nu tas ātri sadalās, vai... tas izklausās pēc enerģētiskas reakcijas.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
119
Reaction score
72
Points
28
Karsts, smags un smags! Man tagad sāp smadzenes. Es grasījos vienkārši noķert visu gāzi, kas izplūst no rxn, kādā HCl un pārējo izmest. Vai bez kavēšanās izmantot insitu.
 
Top