Cannabidiol (CBD) izomerizációja pszichoaktív kannabinoidokká

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
@William Dampier Nagyon nagyra értékelem a meglátásait. Még egyszer köszönöm. Hősies munkát végzel itt. Saját Nobel-díjat kellene alapítanunk a darknet számára, mert itt egyértelműen az emberiséget segíted.

Tudja valaki, hogyan lehet a CBD-t vízben oldhatóvá tenni (ha ez egyáltalán lehetséges)? Találtam a YouTube-on boltokat, amelyek vízben oldható CBD-t árulnak, és gyanítom, hogy ez valahogy "egy trükk" az oldattal, amiben a CBD van, de hogyan csinálják?

Azért kérdezem, mert a tiszta "iható" etanol itt adóügyi okokból nagyon sokba kerül (az alkoholt, amit meg lehet inni, súlyosan megadóztatják, így az etanolt is megadóztatják, hogy az emberek ne vásárolják meg, hogy saját "moonshine-t" készítsenek). Talán használhatnék metanolt? Azt hiszem, használhatnék valamilyen olajat is, mint a toluol (?), de arra gondoltam, hogy lehet, hogy olcsóbb lenne desztillált vizet használni helyette (amelyben a CBD nem oldódik elég jól, ami azt eredményezi, hogy a CBD csapdába esik a saját olajában, és nem érinti az oldatot. Sajnos nincs keverőpultos főzőlapom, van egy főzőlapom és egy keverőpultom, de ezek különálló egységek).

Elnézést kérek, ha noob kérdéseket teszek fel: Nemrég kezdtem el érdeklődni a kémia iránt, és bárcsak azt tanultam volna ahelyett, amit most csinálok.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Érdemes megnézni a "Michael Valentine Smith", egy másik jól ismert pszichedelikus kémikus és egyszerűen fantasztikus vegyész álnevén írt könyvet, a Psychedelic chemistry címűt. Azt hiszem, még a 70-es években íródott. Elég sokat ír a kannabisz kémiájáról is... ez a dolog nem új, ahogyan az anológusok sem, amelyeket FŐLEG az amerikai kormányzat készített.
ez azért vicces, mert az olyan filmek, mint az Ananász Expressz úgy állítják be, mintha az amerikai kormány fejlesztette volna ki a világ legerősebb füvét.
Miért is zavarták volna magukat, amikor a vegyészek a D9-THCO-n dolgoztak! Ne feledd, hogy a legtöbb Thco, amit az egész gaffban árulnak, az d8-Thco, ami IME sokkal gyengébb.
Ez egy jó könyv, bár biztos vagyok benne (nos, tudom), hogy a dolgok sokat fejlődtek néhány szintetizátort illetően - mint például a pihkal, ami a rendelkezésre álló prekurzorok tekintetében már nyilvánvalóan elavult - a legtöbb esetben.
Azt hiszem, sokan úgy látják, hogy ez "csak a CBD forralása egy savban - bármilyen sav és 100% d9-THC-t kapsz - nem mondom, hogy te, de iv látott idiótákat a Reddit-en, akik 0 analitikai felszereléssel kérdeznek róla - ez az a dolog, ami megrémít engem a dolgozó dologgal kapcsolatban bármilyen kannabinoid - annyira ragadósak és általában bosszantóak! Én def gondoltam arra, hogy ezt magam is megcsinálom, majd jobban gondoltam, amikor rájöttem, hogy nincs mód arra, hogy ellenőrizze, hogy mi van, hacsak nem csatlakozik egy egyetemhez, alapvetően.
Hamilton egyébként nagyszerű podcastot tart vele, néhány nagyon érdekes dolog jön fel a 2 órás beszélgetés során.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
A CBD izomerizációja THC-vé citromsav használatával

Kérjük, legyen biztonságos, legalább tegyen úgy, mintha profi vegyész lenne a kísérlet elvégzésekor, viseljen szemüveget és kesztyűt, és legyen kéznél egy tűzoltó készülék.

Fontos megjegyezni, hogy ezt az eljárást úgy tervezték, hogy könnyen hozzáférhető anyagokat és reagenseket használjon, és a CBD-t a lehető leghatékonyabban alakítsa át THC-vé, mind a hozam, mind az időhatékonyság szempontjából, és nem hasonlítható össze a professzionális laboratóriumi technikákkal.

Reagensek.
Citromsav
CBD
Desztillált víz
Nátrium-hidrogénkarbonát vagy nátrium-karbonát
Nem poláris oldószer

Felszerelés:
Kis lombik (a forrásban lévő lombikot csak félig töltsük meg)
kis leibig kondenzátor (200 mm-es elég lesz)
Kis szivattyú a kondenzátorhoz, akváriumi szivattyú is lehet.
Kis cső a kondenzátor illesztéséhez
Kis vödör a szivattyúhoz
A lombikhoz megfelelő hőforrás, lehetőleg egy mágneses keverővel ellátott fűtőköpeny.
PH-tesztcsíkok
grammra pontos mérleg
adagoló tölcsér


Izomerizáció.

Határozza meg a tétel méretét, majd határozza meg, hogy mennyi vizet szeretne használni. Akár 1gr H2O:1gr CBD is lehet, de több vizet is használhat, hogy a mechanika egy kicsit könnyebb legyen. Az 1g-os tételekhez általában 5g vizet használok, az 5g-os tételekhez általában 10g vizet használok.

Adja hozzá a kívánt mennyiségű desztillált vizet a forrásban lévő lombikhoz egy kis keverőpálca segítségével. Ehhez adjunk legalább 15 tömegszázalék vízmentes citromsavat, élelmiszeripari minőségű vízhez. (Tehát 1g víz 0,15g citromsavat fog tartalmazni, nem számít, hogy mennyi CBD-t használsz). Csatlakoztassa a reflux kondenzátort a lombikhoz, és rögzítse fémkapcsokkal és csőbilincsekkel. Töltse meg a kondenzátort, és hagyja folyamatosan járni az akváriumszivattyút. Kapcsolja be a keverést ~75 rpm-re, melegítse ~120C-ra, és forralja fel az oldatot. Refluxoljon 4 és 12 óra között, a kívánt CBD/D8/D9 keveréktől függően. Minél tovább tart a reakció, annál több D8-at és annál kevesebb D9-et kapunk. Én a 8 órát részesítem előnyben. Futtathat kis tételes teszteket, hogy megnézze, milyen refluxidőkkel kapja meg a kívánt terméket. Ha 100%-os D8-at szeretne, futtassa a reakciót 10-12 órán keresztül, vagy amíg a teszt negatív nem lesz.

Utókezelés.

Semlegesítés: A megadott idő letelte után kapcsolja ki a hőforrást, és hagyja, hogy az oldat szobahőmérsékletre hűljön. Ne feledje, hogy a célpont vízben nem oldódik, és szobahőmérsékleten szilárd anyag. Lehűlés után a lombikban nagy darab szilárd termékdaraboknak kell lebegniük a víz tetején, és a lombik falához kell tapadniuk. A citromsavat némi nátrium-hidrogénkarbonáttal semlegesíted (3 mol nátrium-hidrogénkarbonát 1 mol citromsavhoz). A bikarbonátot közvetlenül az oldatodhoz adhatod, és tesztelheted a pH-t, vagy készíthetsz tömény bikarbonátoldatot, és azt is hozzáadhatod a lombikodhoz, ez nem sokat számít. Teszteljük pH-papírral, hogy megerősítsük a ~7-es pH-t (nem kell pontosnak lennie, 6-8 is jó).

Extrakció.

Ezután ebben a lombikban adjon hozzá egy adag NPS-t. kísérleteznie kell, hogy pontosan megnézze, mekkora a legkisebb mennyiség, amit használhat, de a célmolekulája könnyen oldódik DCM-ben vagy EtOAc-ban szobahőmérsékleten. egy 5 g-os tételhez általában ~20-30 ml DCM-et használok. forgassa meg az NPS-t, és látni fogja, hogy a terméke feloldódott. Válassza le a vizes fázist és dobja el (én ezt egy elválasztó tölcsérben teszem). Mossa ki az NPS-t ugyanannyi dH2O-val (20 ml NPS 20 ml dH2O-val), hogy eltávolítsa a termékben fizikailag csapdába esett/becsapódott szennyeződéseket. Válasszuk újra szét. Ha a szerves fázis zavarossá válik, akkor némi vizet vett fel. Szárítsuk meg MgSO4 segítségével, amíg az oldat ismét tisztává nem válik. Dekantáljuk vagy szűrjük az MgSO4 eltávolításához.

Izoláljuk a terméket.

A termék most már feloldódott az NPS-ben. Ideális esetben ezt az NPS-t kivonhatja és újrahasznosíthatja, így jelentősen csökkentheti a költségeket és a környezetre gyakorolt hatást. Ha ez nem lehetséges, egyszerűen felmelegítheti az oldatot, hogy az NPS elpárologjon. Ezt a műveletet jól szellőző helyen végezze el.
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mennyi ideig kell refluxolnom, hogy d9-et kapjak, ha Im kénsavat és etanolt használok?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kipróbáltam és csak egy arany gój paszta lett, nem tudom, hogy csak hagynom kell még száradni egy kicsit, de nem tűnik használhatónak semmiképpen, hol ronthattam el yoursopinion?
 

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 18, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Hogyan kombinálhatjuk ezt a 2 szabadalmat ? Nagy hozamú , nagy tisztaságú THC kinyerése a CBD-ből
 

Attachments

  • 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 889
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 858

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
A cannabidiphorol (CBDP) előállítása a CBD-ből dekarboxilálással történik, ahol a CBD-t magas hőmérsékleten (kb. 130-150 °C-on) hevítik a karboxilcsoport eltávolítása érdekében, így CBDA-t kapunk. A CBDA-t ezután hidroxilálással, olyan enzimek, mint a peroxidáz segítségével CBDP-vé alakítják át.

A folyamat a következő lépéseket foglalja magában:

  1. A szükséges anyagok előkészítése: CBD, hidrogén-peroxid, peroxidáz enzim, etanol, hidroxilamin és egyéb reaktív anyagok.
  2. Dekarboxilezés: A CBD-t magas hőmérsékleten (kb. 130-150 °C-on) hevítik a karboxilcsoport eltávolítása érdekében, aminek eredményeképpen CBDA keletkezik.
  3. Hidroxilálás: A CBDA-t hidroxilaminnal és hidrogén-peroxiddal kezelik, majd peroxidáz enzimmel keverik, amely katalizálja a hidroxilálási reakciót a CBDA CBDP-vé alakítása érdekében.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Összetevők:

10 g CBD (kannabidiol) por
50 ml etanol
1 ml peroxidáz enzimoldat
50 ml 30%-os hidrogén-peroxid oldat 50 ml savas víz (pH 4)

Berendezés: A készítményt a következő eszközökkel kell elkészíteni: 1:

Próbacső
Hőmérő
Rázógép
Pipetta

Előkészítmények:

Készítsen elő minden felszerelést és anyagot. Tisztítsa és sterilizálja a berendezéseket.

Lépések:

Mérjünk le 10 g CBD port, és adjuk egy kémcsőbe. 50 ml etanolt adjunk a kémcsőbe. 1 ml peroxidáz enzimoldatot adjunk a kémcsőbe. keverjük össze a kémcső tartalmát alaposan keverővel. 50 ml 30%-os hidrogén-peroxid oldatot adjunk a kémcsőbe lassan, keverés közben. figyeljük a keverék hőmérsékletét hőmérővel, ügyelve arra, hogy 20-30°C között maradjon.Hagyjuk, hogy az elegy 2 órán át reagáljon, időnként kevergetve.Adjunk a kémcsőhöz 50 ml savas vizet (pH 4), és jól keverjük össze.Pipettával szívjuk ki az így kapott elegyet, és töltsük át egy elválasztótölcsérbe.Hagyjuk, hogy az elegy két rétegre váljon szét, a felső réteg a kannabidifórol.A felső réteget óvatosan csorgassuk le egy tiszta edénybe, az alsó réteget pedig dobjuk el.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
1. Működni fog az ipad az etanol helyett?
2. A peroxidáz oldat milyen koncentrációban szükséges? 150 egység van milligrammonként, 250 egység van milligrammonként.
3. A cbd izolátum port fel kell melegíteni a reakció előtt? Mert ha felmelegítjük, akkor megolvad.
 

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mit jelent a "10M" NaoH? Mennyi az a mennyiség? Szintén 2,80 perc és 3,40 perc? Nem értem, valaki meg tudja magyarázni?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Nem tudom, hogy tényleg működik-e
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A CBDP-t nem lehet CBD-ből előállítani, a CBDP-t rezorcinolból és olivetolból kell szintetizálni. A természetben előfordul, de csak rendkívül kis mennyiségben.

A CBD-t THC-vel kevert THC-vé alakítani hihetetlenül egyszerű. Csak oldja fel a CBD-t alkán oldószerben (1:2 arány, 100g CBD: 200ml oldószer), és adjon hozzá egy gramm pTSA-t (vagy néhány csepp HCl-t), és keverje szobahőmérsékleten egy éjszakán át. Az oldószert néhány mosás 5%-os szódabikarbónával, néhány mosás sós vízzel, majd néhány mosás tiszta vízzel mossa át. Párolja el az oldószert, majd vákuumdesztillálja a maradék olajat (ha nem vákuumdesztillálja vagy nem végez kromatográfiát, akkor több szennyeződés lesz benne).
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Oldószerként a pentán ugyanúgy működik, mint a heptán. A hexán is jól működik, de maradjon távol a hexántól, mivel az mérgezőbb.
 

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Érdekes téma! Létfontosságú a CBD izomerizáció megértése. Ha kíváncsi a biztonságos és jó hírű CBD termékekre, nézze meg a https://releaf.co.uk honlapot további információkért. A tudás hatalom, ha a kannabinoidokról van szó!
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Réges-régen megpróbáltam a CBD-t THC-re izomerizálni. Ez jól működik 26%-os HCL-t savkatalizátorként és 80%-os etanolt oldószerként használva. Mindazonáltal 24 órás refluxra volt szükség.

Valóban, az első tesztemben, 8 órás reflux mellett, nagyon kevés CBD izomerizálódott.

Tehát azt tanácsolnám mindenkinek, aki megpróbálja ezt a reakciót, hogy rendszeresen tesztelje a reakcióközeget: egyszerűen vegyen mintát az aktuális reakciójából, és tegye NaOH vagy KOH vizes oldatába. Ha lilára színeződik, akkor még mindig sok CBD maradt.

Az én esetemben csak 24 óra elteltével nem változott lilára a teszt.

A 24 órás reflux végén az etanol sárgává vált, elpárolgott, és egy narancssárga olaj maradt a párolóedényben.

Több forrásból is olvastam, hogy minél hosszabb a refluxidő, annál inkább átalakul a delta 9 delta 8-assá, tehát meg kell találni a megfelelő refluxidőt, hogy a CBD eléggé izomerizálódjon, de a delta 9 ne alakuljon át teljesen delta 8-assá, hacsak nem ezt akarjuk.

Ezenkívül a víz jelenléte megkönnyíti a delta 9 átalakulását delta 8-ra (úgy tűnik), így a reakció apoláris oldószerben történő végrehajtása egy savval, például p-toluolszulfonsavval kétségtelenül nagyobb hozamot adna a delta 9-nek.

Néhányan vizes hcl-t használnak apoláris oldószerben, erős keverés mellett, hogy a két nem keverhető oldószert összekeverjék, és úgy tűnik, ez is működik.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
Használhatok cbd dab viaszt vagy 15% cbd olajat vagy 30% cbd pasztát vagy cbd porra van szükségem?
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
A reakciót HCL-lel végeztem

4 órán át refluxáltam, hagytam kihűlni, lealapoztam a ph 9-re, hogy ellensúlyozzam a savat, de nem tudom, hogy jól csináltam-e. Lefedve tettem a fagyasztóba és leszűrtem. Amikor az összes alkohol és víz elpárolgott, hozzáadtam tiszta alkoholt, leszűrtem és hagytam megszáradni.
Mellékelek képeket a végeredményről.

Furcsa illata van, nem rossz, de nem is jó illata van, mint egy virágnak, aminek se jó, se rossz illata nincs, de erős illata van.

Letisztítottam vízzel és hagytam megszáradni, még mindig ugyanolyan szaga van.

Olyan, mint a tiszta THC olaj, de vörös-barna színű.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Igen, úgy néz ki, mint az igazság, meg fogja érteni, amikor bioteszteket végez. A nagyobb tisztaság érdekében ezt desztillálni kell. De általában az izomerizációban sok lehetőség van az oldószerekre és a katalizátorokra. Feltételek fűtéssel vagy hűtéssel. Vagy szobahőmérsékleten. Vannak szelektív módszerek az egyik izomer nagy hozammal történő kinyerésére. A jövőben az izomerizáció különböző módszereiről fogunk jelentéseket készíteni, kivéve az itt bemutatott témát.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
YcCNL3zExF


N7MKfL1CUv
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Próbáltam a cbd izolátumot citromsavval dh2o-ban refluxálni, etoac-kal való extrakció és párologtatás után rendkívül ragacsos aranyszínű gyantát kaptam, gyenge citromszaga van, még akkor is, ha a savat nátrium-hidrogénkarbonáttal semlegesítettem. Nem tudom, hogy jól csináltam-e.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
GqYXjsEBI7


CBD-t főztem, és véletlenül NAoh-t adtam a keverékhez, azt hiszem, az izomerizáció leállt. 2 réteg képződött, valaki meg tudja mondani, hogy mi képződött? Ez egy jó módja a THC kivonat kivonásának?

Metanolt és HCL-t használok
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, melyik szakaszban adta hozzá a NaOH-t?

A választ HPLC-elemzéssel lehet megadni.
 
View previous replies…

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
23
Reaction score
6
Points
3
A Naoh hozzáadásakor a két fázis elvált egymástól, és azt hiszem, a reakció leállt. Sokféleképpen próbáltam kimosni, de nem tudok megszabadulni a rossz szagtól.
 

cvvvxa

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
A bázisok a cbd-t (a thc-t nem alakítják át) bizonyos kinon-származékokká alakítják. Úgy vélem, különböző oldószereket lehet használni a thc-től való elválasztására, de nem emlékszem, hogy melyikben, és milyen irodalomban írták le, és mivel zöld (feltételezem), néhány növényi szennyeződés is oxidálódhat.
 
Top