4-MMC (mefedron) szintézis. Teljes videós oktatóanyag.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
302
Points
63
Az NMP-vel végzett reakció 15-20 percig tart, helyettesíthető dimetil-szulfoxiddal, dimetil-formamiddal vagy szulfolánnal.
De az NMP a legjobb választás.
1g 2-brom-4-metilpropiofenonhoz 3ml benzol kell, ha nem oldódik fel teljesen, akkor 1-2ml-t adhatunk hozzá. A reakció sokkal tovább tart benzolban. Ha nem melegíted az elegyet, ~24 órán keresztül reagál, a keton mennyiségétől függően.
 
Last edited by a moderator:

ELOELO

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ez lesz az első alkalom, mivel nem rendelkezem tapasztalattal a kémia területén, szeretnék megbizonyosodni valamiről. A 2b4m-ből kiindulva elég, ha 300ml benzolban feloldom, és a teljes oldódás után 200ml metilamint adok hozzá? Metilpirrolidonra az én esetemben nincs szükség?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Helló, DMF és toluol segítségével csináltam.
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ugyanezzel a problémával én is szembesülök. Valójában a végtermék könnyeket csal a szemembe, és égeti a nyelvemet.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
A brómozást brómsav felszívódásával végezzük. Ezután metilaminnal helyettesítjük, és további tisztítással végezzük a kiválasztást.
Az én szintézisem körülbelül 3 órát vesz igénybe a kezdéstől a só izolálásáig. + kristályosítás.
Próbáltam különböző módon kristályosítani. Nitrogén, termoszok, szárítószekrények.
Rs4kVv8jPQ

BjNAaQBYJ8
IG9Ni3zHUa
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
A brómozás brómsavval nem kényelmes skálázni, túl nagy térfogat szükséges (8,3 mol/liter csak HBr), a bróm nem kényelmes a szag miatt, a bróm-szukcinimid túl drága és Tos-savra van szükség. Használhatsz brómot + oxidálószert, akkor a bróm mennyisége feleannyi és nincs savfelhő...
Legjobb módja az olcsó brómforrások használata.
Ne csinálj 5kg-nál nagyobb súlyú kristályokat, nagyon nehéz kalapáccsal összetörni.
 

Attachments

  • 1wZ5aiWGSn.jpg
    1wZ5aiWGSn.jpg
    279.2 KB · Views: 455
Last edited:

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Azt mondja, hogy a bróm nem kényelmes a szag miatt, az NBS az ár miatt, a HBr a térfogat miatt.
De a végén azt mondja: oxidálószer + olcsó brómforrások..

A bróm fele vagy az olcsó forrás pontosan olyan szagú, mint a rosszabb. 👻
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
A bromidok nem büdösek, és az ár alacsony.
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Most már van hozzáférésem egy laboratóriumhoz és laboratóriumi felszereléshez, így, h már nem használom, de, jó megosztani!
 

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Hogyan változott a recept kedvezőbb körülmények között a laboratóriumban?

az oldószer típusa ( DCM vagy NMP), ha a hőhatár megtartása nem befolyásolja a végtermék tisztaságát?
 
  • Like
Reactions: Sig
View previous replies…

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Nem tudom megmondani, hogy kémiailag mi változtatja meg a színt, mert lehet, hogy tévedek, de minden oldószer más és más ápolást igényel. Csak az általam használt módszereket ismerem, és a jégfürdővel állandó hőmérsékleten tartva a szín világos marad.

"Nem mondhatom, hogy a laboratóriumtól jobb lesz, mert kevésbé professzionális környezetben is találtam már aranyat". Ezt -meg tudom-ismételni!
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
nem kell semmilyen laboratóriumi felszerelés a 4mmc/3mmc/3cmc/4cmc/apvp/bk-mdma/nep/pentedron/4mec elkészítéséhez.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Ha a bk-MDMA HCI átkristályosítása után a kristályok barnás-narancsos színűek, akkor ez azt jelenti, hogy szennyeződéseket tartalmaznak, akkor hogyan tehetem a kristályokat átlátszóvá?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Miután több mint 6 hónapig olvastam és megismerkedtem a kémiával, megvásároltam az összes berendezést és reagenseket (kivéve a brómot, amit magam készítettem), azon vagyok, hogy kövessem ezt a videót, és megnézzem, hogy tudok-e eredményeket elérni belőle.
1 dolog marad rejtélyes... Brom+benzol hozzáadva a csepptölcsérbe...
Miért adnak a lombikba benzolt brommal együtt? A benzol hozzáadása a tölcsérbe azért van, hogy a brómot kontroll alatt tartsák ?
 

khanasgar452@

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 23, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

valaki meg tudja mondani nekem a CAS no of all this Chemicals please

 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Rossz ötlet a Methylamine 38% használata? Növelhetem a koncentrációját a konyhában történő elpárologtatásával, vagy jobb, ha 40%-osat keresek a boltban?
 

ChemistryStudentPL

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 21, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Hol lehet megvásárolni - N-metil-pirrolidon
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇭🇺
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
MMC-t készítettem benzol/NMP oldószerrendszerben, és a savas kezelés után két réteggel végeztem. Az alsó réteg piros, ami feltételezésem szerint bróm. Ez a sósavban lévő víz miatt történt? Válasszam szét két részre, vagy egyesítsem és tegyem a fagyasztóba?
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇭🇺
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Nem adtam hozzá acetont, csak MMC freebase-t benzolban, és 30%-os HCl-t csepegtettem bele 5,5 pH-értéknél. A savat lassan adtam hozzá. Lehet, hogy az aceton a probléma? Elfelejtettem, mert általában DCM+vízzel szoktam savanyítani, így az aceton nem jutott eszembe. A képen látható szépséget hogyan savasítottad? Köszönöm szépen a segítségeteket.
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
a képen látható szépség a kristályosodási folyamat eredménye
Nem számít, hogy a szitnehézség melyik útját választod, az csak egy vizuális eredmény.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
UaycVe07NG


i ve sikeresen kapott kristályok a végső, amikor tettem egy csomó hibát, és használt aceton savanyítás. Ez csak megtörtént - szerencsétlen dolgok között. Még mindig kimenet, mint ez.
Meg kell elemezni, amit csinálsz
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Ha aq. sósavat használ, olyan oldószerre van szüksége, amely megköti a vizet. Ez aceton vagy alkohol (etanol, propanol).
 
Top