Χημικός μικρών παρτίδων που επιθυμεί να κάνει την αντίδραση Henry....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Νομίζετε ότι χρειάζεστε μόνο μια ασθενή βάση Οξικό αμμώνιο, κυκλοεξυλαμίνη και n-βουτλύ θα μπορούσε να είναι λάθος, αλλά μπορείτε πάντα να δοκιμάσετε
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ναι, το οξικό αμμώνιο θα είναι αυτό που θα σκεφτόμουν....
Εγώ θα προτιμήσω το 3,4,5-triMEOba πριν από το 2,5-di. Καθαρά επειδή αντιδρώντας το με νιτρομεθάνιο και είσαι στο δρόμο για τη μεσκαλίνη και όμως είμαι ακόμα ελεύθερος να δοκιμάσω να χρησιμοποιήσω το νιτρομεθάνιο για να φτιάξω και το 3,4,5-ΤΜΑ.
Θέλω να φτιάξω το 2c-b κάποια στιγμή, αλλά η βρωμίωση με φοβίζει γενικά - έχω 1cc που αγόρασα πριν από χρόνια και είναι αποθηκευμένο στο φιαλίδιο στο οποίο ήρθε, αλλά η χρήση του αερίου ακούγεται ακόμα πιο τρομακτική!!!
Δεν υπάρχει τρόπος να βρωμίσετε κάτι χωρίς να χρησιμοποιήσετε στοιχειακό βρώμιο;
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Ναι, Rabidreject, η βρωμίωση δεν αποτελεί πλέον πρόβλημα. Πάρτε λίγο NBS (N-Bromosuccinimide). Αλλά θα πρέπει να έχετε κάνει καθαρό 2c-h Hcl ή 2c-h Oxalate. Αλλά δεν είναι τόσο δύσκολο.

Τώρα υπάρχει μια μη τοξική και ασφαλής σύνθεση του 2c-b που μπορείτε να κάνετε στο σπίτι. Αναγωγή με NaBH4 + Cu(II)Cl και βρωμίωση με NBS. Και λειτουργεί καλά στην πραγματικότητα ακόμη και για μεγαλύτερες ποσότητες.

Θα αντιγράψω/επικολλήσω τελικά κάποια στιγμή την περιγραφή μου για το 2c-b.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Η σημασία αυτής της ανάρτησης μόλις έγινε αντιληπτή. Τεράστιες ποσότητες ευχαριστιών για μερικές απλές λέξεις! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Αν και επιτρέψτε μου να σας εξηγήσω. Πληρώνομαι από την κυβέρνηση για διάφορες αναπηρίες κάθε δύο εβδομάδες και το 85% περίπου ξοδεύεται στον ιδιωτικό λογαριασμό της ιατρικής μου κάνναβης.
Προσπαθώ να το μειώσω αυτό... το να παίρνω πάρα πολύ συχνά είναι ένα μεγάλο πράγμα στη ζωή μου - είμαι εξαρτημένος από την ηρωίνη (οπιούχα) που αναρρώνει και κυρίως εξαρτημένος από βενζίνη.
Ευτυχώς μου έχει συνταγογραφηθεί βουπρενορφίνη για την εξάρτηση από τα οπιούχα - iv μόλις ξεκίνησε τις ενέσεις Buvidal sub-cut. Στο mo είμαι σε εβδομαδιαία βάση και είναι ένα κομμάτι ενός rollercoaster 🎢
ΟΜΩΣ, φτάνω εκεί, αργά αλλά σταθερά.
Όπως έχω πει και πριν - η χημεία είναι ένα πολύ καλύτερο φάρμακο από οποιοδήποτε από τα ναρκωτικά που παράγει, ακόμη και αν αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μπήκα σε αυτό. Όχι για να βγάλω χρήματα, αλλά για να μάθω περισσότερα για τα μη εθιστικά - ίσως ακόμη και αντι-εθιστικά φάρμακα και το πρώτο που ήρθε στο μυαλό μου (χωρίς να γνωρίζω τίποτα για τη χημεία ήταν η DMT), έτσι πήρα κάποιο υλικό και ένα φορτίο χημικών και αυτό και αυτό και iv κατέληξε με αρκετά λίγα, αλλά περισσότερο από αυτό, iv απορροφήθηκε ένα φορτίο γνώσεων.
Πραγματικά εκτιμώ ότι με συνδέσατε και με τα δύο και θα τα διαβάσω σωστά όταν θα έχω περισσότερο χρόνο.
Απλά ήθελα να το θέσω εκεί έξω, δεν παίρνω πολλά χρήματα και έτσι για μένα όλα αυτά τα RXN είναι ένα πολύ μακρύ τραβηγμένο πράγμα με την απόκτηση ενός αντιδραστηρίου κάθε φορά, επειδή σχεδόν πουθενά δεν πωλεί πράγματα όπως η 3,4,5-tmobza σε ποσότητες μικρότερες από 0,5-1kg!
Δεν πειράζει, απλά κάνει τα πράγματα πιο χρονοβόρα, καθώς δεν σκοπεύω να πουλήσω τίποτα... απλά το γεγονός ότι θα μπορούσα να έχω όση μεσκαλίνη θέλω είναι μια ωραία πρόταση.
Είμαι def μαθαίνω πολλά όμως - δεν θα ήθελα ποτέ να υποθέσω ότι ξέρω πραγματικά τα σκατά μου, αν και πιθανώς ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ αρκετά για να το κάνω να ακούγεται σαν να το κάνω, εξακολουθώ να μην μπορώ να γράψω το δικό μου συνθετικό, έτσι όπως αφού κάνω μεσκαλίνη δεν θα ήμουν στη συνέχεια σε θέση να κάνω προσκαλίνη. Ή επειδή μπορώ να παρακολουθήσω και να κατανοήσω την αναγωγική αμαύρωση της DMT δεν σημαίνει ότι καταλαβαίνω πώς να εξισορροπήσω την εξίσωση ή να φτιάξω N,n-DET.
Νομίζω ότι έχασα το πολύ βασικό μέρος της χημείας όπου μαθαίνεις να εξισορροπείς εξισώσεις και να μαθαίνεις πώς να αξιοποιείς πράγματα που ήδη έχω για να τα τροποποιήσω αρκετά ώστε να έχω κάτι άλλο - αν αυτό έχει νόημα!
Ένα πράγμα που έμαθα πρόσφατα είναι ότι μπορείς να στείλεις ιδιωτικά δείγματα από οτιδήποτε σε εργαστήρια στην Ισπανία για να γίνει GCMS σε αυτό. Θα το έκανα αυτό.... αν και για ορισμένα πράγματα η απλή TLC είναι αρκετή για να εμπιστευτώ τη χημεία.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Πολύ πιο εύκολος τρόπος

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha ναι έχει γίνει πολλές φορές και ναι είναι πολύ φθηνότερη και ευκολότερη - μέχρι ενός σημείου. Θέλω να φτιάξω αρκετό N,n-DMT για το υπόλοιπο της ζωής μου και να το αλατίσω κ.λπ. αλλά θα ήθελα επίσης να εξερευνήσω άλλες τρυπταμίνες όπως n,n-DET, DiPT, DPT φυσικά - δεν λέω ότι θα φτάσω πραγματικά εκεί με άλλα εκτός από το DMT, αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το κάνω αυτό με την κινεζική τρυπταμίνη βαθμού 99% καθαρότητας που έχω και ένα απλό λουτρό ξηρού πάγου / ακετόνης αντί να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα απλό παγόλουτρο.
Αλλά ναι αναγνωρίστηκε - αν ΟΛΑ όσα θέλετε να κάνετε είναι να δοκιμάσετε DMT τότε σίγουρα μια εκχύλιση Α / Β θα είναι σίγουρα ευκολότερη, αλλά το καλύτερο πράγμα από το γεγονός ότι μπορεί τώρα να είμαι σε θέση να συνθέσω n,n-DMT (νομίζω ότι αυτό είναι δροσερό από μόνο του και αρκετά ασυνήθιστο αυτές τις μέρες) είναι το γεγονός ότι με έβαλε να μάθω για την οργανική χημεία και με έκανε να συνειδητοποιήσω ότι οι PEA και οι ψυχεδελικές αμφεταμίνες είναι πολύ πιο εύκολο να παραχθούν από τις τρυπταμίνες!
Θα έπρεπε να το είχα συνειδητοποιήσει απλά από τη σειρά με την οποία ο Σούλγκιν έγραψε τα βιβλία του, αλλά όχι, δεν είμαι τόσο έξυπνος - είχα ένα στόχο και τον επεδίωκα lol
Τώρα έχω πολλούς στόχους με την οργανική χημεία και συλλέγω συνεχώς... η χημεία μου άνοιξε σοβαρά τα μάτια σε έναν κόσμο που λίγοι "λάτρεις των ναρκωτικών" μπαίνουν πραγματικά στον κόπο να μάθουν. Εννοώ σκατά - προσπαθώ το ένα ψυχεδελικό ή το άλλο πάνω και κάτω για 20 περίπου χρόνια τώρα - η εξαγωγή DMT είναι ένα αρκετά μεγάλο μέρος αυτού, αλλά και η αγορά πολλών πρώιμων (shulgins) RC στις πρώτες μέρες, είμαι έκπληκτος που μου πήρε τόσο καιρό για να σκάψω πραγματικά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στο θέμα tbf!
Όποιος ψάχνει να βγάλει χρήματα (κάτι που σαφώς δεν είμαι), ΜΗΝ νομίζετε ότι είναι ένας εύκολος εγγυημένος τρόπος για να βγάλω χρήματα, θα εξακολουθούσα να εξαγάγω και να ξαναβγάλω, αλλά και πάλι είναι κάτι που θέλω να κάνω!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Απλά σκέφτηκα ότι πρέπει να ξέρετε από πού έρχομαι.
Είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό να μην μπορείς να σκεφτείς άλλα πράγματα!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, λοιπόν, έχει κανείς οξικό αμμώνιο προς πώληση;! Haha jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
EBay ή A***** καθαρά μόλις πάρετε το κολλήσει της χημείας, το μενού των φαρμάκων είναι το στρείδι σας, πιστέψτε με έχω δοκιμάσει περίπου το 90% των φαρμάκων, ειδικά τα ναρκωτικά σχεδιαστών 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha yer και οι δύο ήταν γαμάτες ως επί το πλείστον - εκτός από αυτό μερικές πολωνικές εταιρείες ήταν χρήσιμες. Πολλές από τις σημαντικές χημικές ουσίες που χρειαζόμουν iv κατέληξαν να τις αποστάζουν από πράγματα που υπήρχαν ήδη στη χώρα όμως.....
Πρέπει να τελειώσω αυτό το σύνθετο νιτροαιθάνιο που ξεκίνησα στην πραγματικότητα. Το μόνο που χρειάζεται να κάνω είναι το τελικό βήμα τώρα. Το ξέχασα κάπως όταν πήρα ένα 150ml ή κάτι τέτοιο (δευτερεύον ατμ - το γνωρίζω).
Τέλος πάντων, το επόμενο πράγμα που πρέπει να επεξεργαστώ είναι το LiAlH4, καθώς δεν μπορώ να το αγοράσω έτοιμο. Υπάρχουν πράγματα που μπορώ να αγοράσω από αυτές τις εταιρείες (παραγγελία σε ένα διαμέρισμα) και πράγματα που def δεν μπορώ. Έμεινα έκπληκτος που μπόρεσα να βρω μια εταιρεία για να παραδώσω conc. Hcl acid tbf!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Παρακολούθησα το βίντεο για τη μεσκαλίνη / TMA εδώ, αλλά παρακολουθούσα επίσης το Pihkal.
Έφτιαξα με επιτυχία περίπου 7-8g του 3,4,5-b-νιτροστυρενίου και έτσι σκέφτηκα να δοκιμάσω την τύχη μου και να προσπαθήσω να φτιάξω και το αντίστοιχο νιτροπροπένιο.

Τις τελευταίες μέρες λοιπόν έκανα πρώτα την παλινδρόμηση - την επόμενη μέρα δεν μου φάνηκε σωστό το χρώμα - σύμφωνα με τον shulgin οπότε την παλινδρόμησα περισσότερο και αυτή τη φορά στο μανδύα μου με ράβδο ανάδευσης αντί για το ατμόλουτρο.
Πήρα το χρώμα "καλύτερα", αλλά όχι ακριβώς όπως περιγράφεται, οπότε το άφησα να κρυώσει όλη τη νύχτα για να RT.

Την επόμενη μέρα σκέφτηκα να κάνω απόσταξη υπό κενό χρησιμοποιώντας τον μανδύα μου. Δεν μπορώ να πω ότι είχα ξανακάνει κάτι τέτοιο.
Θα παραδεχτώ ότι στην αρχή έπαθα κάποιο χτύπημα, μόνο μια φορά, αλλά ε - πρώτη φορά. Μετά από λίγο, όμως, μου έμεινε ένα κόκκινο λάδι.

Έτσι σήμερα, μετά από 3 μέρες που έκανα πράγματα σε αυτή την τρελή αντίδραση, αποφάσισα να ξανακάνω το λάδι από MeOH, σύμφωνα με τη σύνθεση του Shulgin.
Περιμένω τώρα να κρυώσει και νιώθω ότι μάλλον δεν θα πετύχει - απλά φαίνεται ότι έχω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κακή τύχη στην παραγωγή νιτροπροπενίων, παρόλο που iv είχα μεγάλη επιτυχία με β-νιτροστυρένιο και είναι η ίδια αντίδραση!
Πολύ περίεργο....

Τέλος πάντων, κρατήστε το 🤞για μένα!!!

Αν έχω κάποια επιτυχία θα την μοιραστώ.

Φαντάζομαι ότι ανεξάρτητα από αυτό, έχω ακόμα δύο διαφορετικά β-nstyrene's να μειώσω, οπότε αυτό είναι συναρπαστικό από μόνο του.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ουάου, σηκώθηκα σήμερα το πρωί και αισθανόμουν αρκετά σίγουρος ότι η σύνθεση TMA είχε πάει στραβά και θα κρυσταλλωνόταν.

Γιατί; Δεν έχω ιδέα πραγματικά... ίσως το έλεγξα πολύ γρήγορα, αλλά αφού το εγκατέλειψα στην κατάψυξη κατά τη διάρκεια της νύχτας, έμεινα αρκετά έκπληκτος όταν είδα ότι είχε ξεπεραστεί από κίτρινους κρυστάλλους...
Σκορ!
Έτσι τώρα έχω 6 περίπου γραμμάρια b-2,5-DMONS,
περίπου 8 γραμμάρια μη ανακρυσταλλωμένων b-3,4,5-TMONS
και στη συνέχεια όση ποσότητα από το αντίστοιχο τριμεθοξυνιτροπροπένιο υπάρχει στα ακόλουθα. Πάντα μπερδεύω το όνομα αυτού του νιτροπροπενίου για κάποιο λόγο. Δεν ακολουθούν τις ίδιες συμβάσεις ονοματοδοσίας με τα νιτροστυρένια (από ό,τι έχω δει να ονομάζονται στο Pihkal τουλάχιστον).


7S08pRTMXA


(Αυτός ο ιστότοπος γυρίζει πάντα τις εικόνες οποιουδήποτε άλλου κατά 90 μοίρες επίσης;! Είναι πραγματικά ενοχλητικό!!)

SPJoLt7len


Θα παραδεχτώ ότι το άφησα να κρυώσει πολύ και έχει παγώσει, αλλά θα το ξαναβάλω στο ψυγείο για λίγο πριν το φιλτράρω.

Για να είμαι ειλικρινής, το ίδιο πράγμα συνέβη όταν έφτιαξα την πρόδρομη ουσία της μεσκαλίνης - γι' αυτό και η φωτογραφία που δημοσίευσα με το στέγνωμα φαινόταν τόσο υγρή. Απλά το φιλτράρισα, το άφησα εκεί για λίγο και μέχρι να το βάλω στη ζυγαριά και μετά στον προσδιοριστή, είχε λιώσει και δεν έμοιαζε καθόλου διαφορετικό από το 2,5-στυρένιο.

Συγγνώμη για αυτό το μακροσκελές μήνυμα - είμαι πολύ χαρούμενος για να είμαι ειλικρινής, καθώς πραγματικά δεν πίστευα ότι θα κρυσταλλωνόταν αυτή τη φορά!

Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να μπορώ να ακολουθήσω πραγματικά μια από τις συνθέσεις του Shulgin (ή μέρη της), αφού έχω κοιτάξει και διαβάσει αυτό το βιβλίο τα τελευταία 20+ χρόνια και μετά. Λίγο πολύ από την αρχή της εποχής της ιστοσελίδας RC, όταν πολλοί Κινέζοι πωλητές κατάλαβαν ότι μπορούσαν να πουλήσουν τα περισσότερα από αυτά.
Είναι απλά ωραίο να ακολουθείς τα λόγια του και να δουλεύει ακριβώς όπως τα λέει.
Ακόμα και στην πραγματικότητα ακολούθησα μέρη των γραφών του Shulgin πάνω από το βίντεο εδώ για αυτόν τον πιο πρόσφατο πρόδρομο TMA. Μου αρέσει ο τρόπος με τον οποίο περιλαμβάνει πράγματα όπως: "Το επαναρροφήσαμε μέχρι να αποκτήσει ένα ωραίο σκούρο κόκκινο χρώμα".

Σε κάποιο βαθμό, βρίσκω αυτή την περιγραφή πιο χρήσιμη από το να δίνω το χρόνο επαναρροής. Θέλω να πω, κατέληξα να το ελέγξω μόνο μέσω TLC, αλλά και πάλι - αν δεν είχα πρόσβαση σε αυτό, θα συνέχιζα να το επαναρροφώ περισσότερο, καθώς ήταν βαθύ κίτρινο, ούτε καν πορτοκαλί εκείνη τη στιγμή, οπότε ναι, βοήθησε.

Εν πάση περιπτώσει - έχω πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία στη "χημεία/αλχημεία" μου πρόσφατα, οπότε ελπίζω ότι δεν θα χαλάσω το τελευταίο βήμα!
 
Top