Μεθαμφεταμίνη από εφεδρίνη με ιώδιο και κόκκινο P

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Πολύ λεπτομερής εξήγηση, χημικός, έχω τώρα 57% υδροϊώδες οξύ, κόκκινο φώσφορο, ιώδιο, υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη και απεσταγμένο νερό. Μπορείτε να μου πείτε την αναλογία προσθήκης, τη θερμοκρασία επαναρροής και το χρόνο;
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός ο τρόπος, απλά ρωτάω γιατί ο καλύτερος τρόπος για μένα θα είναι πάντα E+P+H3PO4 85%<+... και θέρμανση στους 110C και αρχίζω σταδιακά να ρίχνω το I ανάλογα με την ποσότητα Ε στην αντίδραση, βασικά όταν φιλτράρισα την αντίδραση σε δοχείο με τολουόλιο ή ξυλένιο και πρόσθεσα μίγμα NaOh με νερό ώστε να έχω την ίδια καθαρή ελεύθερη βάση που μπορώ να φιλτράρω από το ξηρό NaOh που απορρόφησε τέλεια όλες τις ακαθαρσίες μετά από 2-3φορές προσθέτοντας μίγμα HCl 32%<+ με νερό για κάθε φορά ανακινώντας και διαχωρίζοντας μικρότερο μέρος έτσι ώστε έτσι μπορώ να κάνω να κάνω πιο όμορφα το προϊόν χωρίς ανακρυστάλλωση ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ Μοιάζω με τον καλύτερο εξυπνότερο άνθρωπο στον κόσμο ΜΟΝΟ ΑΠΛΑ ΕΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. 🙃 ειρήνη 🤘
 

fruithuntr

Don't buy from me
Member
Joined
May 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
άρα δεν χρειαζόμαστε καν ψυκτήρα επαναρροής και μπορούμε να το μαγειρέψουμε μόνο για 1,5 ώρα και όχι για 24 ώρες; γιατί είναι το βίντεο επάνω αφού οι χρόνοι μαγειρέματος είναι λάθος και δεν κάνει επαναρροή; θα δουλέψει καν αυτό; γιατί ανεβάζουμε ψευδείς πληροφορίες, μπορούμε να έχουμε μια καλύτερη μέθοδο για να χρησιμοποιήσουμε ότι αυτός ο τύπος στο βίντεο , πώς μπορούμε να κάνουμε μια αντίδραση με reflux για μικρές παρτίδες χρησιμοποιώντας προϊόντα otp ή όπως λέει το βίντεο ethis δεν χρειάζεται καν να reflux, im πολύ μπερδεμένος γιατί ο διαχειριστής θα επιτρέψει ένα τόσο άθλιο βίντεο να χρησιμοποιηθεί σε αυτό το site
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
120
Reaction score
72
Points
28
Έχετε πολλή κριτική με πολλές ερωτήσεις ! Αν μπορείτε να το κάνετε καλύτερα?. Ας δούμε το βίντεό σας!
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
hey μάγκα συγγνώμη απλά δεν σκέφτεστε για μένα δεν είναι κακό iam πραγματικά φιλικό πρόσωπο και περίεργοι αλλά θέλω να ξέρω γιατί τόσο ότι περίπλοκο και περισσότερο και γιατί χρησιμοποιείται τόσο πολύ ιώδιο και λειτουργεί με υποφωσφορικό οξύ, θέλω να κάνω κάποια βίντεο μου μόνο για τις απόψεις από άλλους λαούς με αυτό το χόμπι, αλλά είμαι παρανοϊκός απόσπαση στον αιθέρα 😶‍🌫️ ειρήνη 🤘
 

bigclit

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 6, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Μπορεί κάποιος να με συνδέσει με μια μέθοδο ενός δοχείου όπου μπορώ να πάρω όλα τα υλικά αυτοπροσώπως. Idc αν καταλήξω μόνο με κάποια βρώμικη μεθαμφεταμίνη απλά ψάχνω για ένα έργο ενώ η σύζυγος είναι εκτός πόλης για το Σαββατοκύριακο.
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Duuuude παρακαλώ μην το κάνετε, πραγματικά υπάρχουν πολλές καλύτερες μέθοδοι τι μπορείτε να διδάξετε μόνοι σας, μόνο για σεβασμό στη μαγειρική 🫠
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Δεν έχω πρόσβαση σε καμία μορφή εφεδρίνης, ποια είναι η εναλλακτική της; Γνωρίζετε κάποια άλλη μέθοδο, παρακαλώ ενημερώστε με.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
μπορείτε να το συνθέσετε, να το εξάγετε από φυτά ή να το αγοράσετε με τη μορφή OTC/συνταγογραφούμενων φαρμάκων, ανάλογα με το πού ζείτε
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Έχω δοκιμάσει όλες τις μεθόδους Όχι από το φάρμακο, όχι από το φυτό Δεν έχω πρόσβαση σε κανέναν τύπο εφεδρίνης
 

calmcatfather

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Εδώ μέσα λέει ρακεμική ή συνθετική εφεδρίνη. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αντί αυτού την Ψωδοεφεδρίνη;
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση;
 

calmcatfather

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Όσο έχω ερευνήσει, νομίζω ότι η εφεδρίνη ή η ψευδοεφεδρίνη με τη μορφή άλατος υδροχλωριδίου λειτουργεί με επιτυχία για αυτή την αντίδραση. Αλλά δεν έχω ακόμη καταφέρει να βρω οριστικές πληροφορίες.
 

picture5757

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jun 14, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας κύριε.
Σας ευχαριστώ.

Έχω μια ερώτηση.

Γιατί είναι σε μορφή σκόνης και όχι σε μορφή κρυστάλλου;

Ποια είναι η καθαρότητα του τελικού προϊόντος;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Γεια σας, επειδή πρόκειται για ρακεμική μεθαμφεταμίνη.
Η καθαρότητά της δεν εκτιμήθηκε από αναλυτικό εργαστήριο.
 

picture5757

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jun 14, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστώ κύριε.
Οι μέθοδοι βίντεο και οι διαδρομές της Μόσχας είναι οι ίδιες;
 
Last edited:

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Το DCM / διχλωρομεθάνιο / χλωριούχο μεθυλένιο (το ίδιο πράγμα), αντιδρά με δευτερογενείς αμίνες για την παραγωγή ίσης ποσότητας χλωρομεθυλοχλωριδίων και χλωριούχων ιμινίων. Αυτά μπορούν να αντιδράσουν με τις υπόλοιπες αμίνες, μπλα μπλα μπλα μπλα. Η ταχύτητα με την οποία συμβαίνει αυτό εξαρτάται από την αμίνη, απλώς αποφεύγω τη χρήση DCM ως διαλύτη όταν εργάζομαι με αμίνες κάθε είδους.
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Πρόκειται για σκόνη, επειδή πρέπει απλώς να ανακρυσταλλωθεί. Είναι το ίδιο πράγμα, όμως: αν μια σκόνη είναι εντελώς καθαρή και η ανακρυστάλλωση γίνεται μόνο για αισθητικούς λόγους (πώς φαίνεται), τότε απλώς πρέπει να διαλυθεί και να εξατμιστεί αργά. Η αργή εξάτμιση σημαίνει μεγαλύτερους κρυστάλλους- η γρήγορη εξάτμιση σημαίνει μικρούς κρυστάλλους, οι οποίοι μπορεί να μοιάζουν με σκόνη. Η ανακρυστάλλωση συνήθως παραλείπεται, και απλώς υποτίθεται ότι θα γίνει αν το άτομο θέλει να το κάνει, επειδή μπορεί να είναι ένα πολύ εξατομικευμένο τελικό βήμα.

Εάν η ανακρυστάλλωση γίνεται για καθαρισμό, τότε αφού διαλυθεί, θα πρέπει να γίνει θερμό φιλτράρισμα, ακολουθούμενο από αργή εξάτμιση, και κανονικά όλα τα μόρια προτιμούν να σχηματίζουν το πλέγμα τους με παρόμοια μόρια. Αυτό σημαίνει ότι οτιδήποτε προσπαθεί να απομακρυνθεί θα βρίσκεται στο εξωτερικό του κρυστάλλου αντί στο εσωτερικό του.
 

222mario

Don't buy from me
New Member
Language
🇨🇿
Joined
Aug 27, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Είμαι εντελώς νέος εδώ , θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με την παραγωγή ;
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Πόσα ml πρέπει να είναι το γυάλινο μπαλόνι και πώς πρέπει να είναι ο ψυκτήρας παλινδρόμησης; Μπορείτε παρακαλώ να απαντήσετε;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Για ποιο μπαλόνι μιλάτε; Τυπικός συμπυκνωτής παλινδρόμησης Allihn, μεσαίου μεγέθους.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Στον κατάλογο υπάρχουν τα NH4Cl και H2SO4. Πού ακριβώς χρησιμοποιούνται αυτά στη σύνθεση; Ευχαριστώ για την απάντηση.
 
Top