Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) [2B4M, οξικός αιθυλεστέρας, μεθυλαμίνη HCl]

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Μπορώ να έχω μια ερώτηση σχετικά με το τμήμα ma.HCI ? Έχω παρακολουθήσει την ανάρτησή σας σχετικά με την προσθήκη ma.HCI απευθείας στο μείγμα, και το δοκιμάζω επίσης μια φορά πρόσφατα, έχω ένα πρόβλημα όταν διαλύω το 2b4m σε διαλύτη, θα πρέπει να ακολουθήσω με NaOH + νερό και να αρχίσω να ανακατεύω, στη συνέχεια προσθέτοντας MA.HCI αμέσως με μικρές μερίδες; Αν δεν το παρεξήγησα, όλο το μίγμα θα σκουρύνει μετά την προσθήκη NaOH νερού, αυτό συμβαίνει πριν ακολουθήσει οποιοδήποτε MA.HCI, γιατί αυτό συνέβη κατά τη διάρκεια της σύνθεσής μου, οπότε έκανα κάτι λάθος ? Ή είναι φυσιολογικό; Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
ναι ακριβώς όπως στην περιγραφή
Παρακαλώ γράψτε τα βήματα που κάνατε ακριβώς όπως στο θέμα μου.
Κάνε το ίδιο.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Πρώτα απ' όλα, χρησιμοποιώ βενζόλιο 1 L για να διαλύσω 500g 2b4m, και δεν μπορεί να διαλυθεί πλήρως στην αρχή, οπότε το ζεσταίνω λίγο μέχρι να διαλυθεί, μετά από αυτό, το διάλυμα είναι ζεστό αλλά δεν βράζει. Χρησιμοποίησα φιάλη στρογγυλού πυθμένα 10L

2. Προετοιμάζω το διάλυμα NaOH aq (300g NaOH και 600ml νερό, ίσα ίσα για να διαλυθεί), το αφήνω να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου και μετά το προσθέτω στο διάλυμα του μέρους 1. Αμέσως μόλις το προσθέσω με τη μία, βγαίνει λίγο βαθύ καφέ λάδι, μετά αρχίζω την ανάδευση, το όλο πράγμα γίνεται καφέ και βγάζει λίγο καπνό ( ελάχιστο), μετά μετράω αμέσως τη θερμοκρασία, είναι γύρω στους 40-45 βαθμούς. Και δεν σταματάω ποτέ το ανακάτεμα.

3. Ετοιμάζω 400γρ. MA.HCI, το πρόσθεσα σε πολύ μικρές δόσεις, περίπου 10-20γρ. κάθε φορά, μου πήρε περίπου 2 ώρες για να τελειώσω, επειδή κρατάω τη θερμοκρασία γύρω στους 45. Και μπορώ να δω ότι στον πυθμένα έχει NaCI συνεχίζει να συσσωρεύεται, και έχει κάποιες φυσαλίδες που προέρχονται από τον πυθμένα επίσης. Αφού πρόσθεσα όλο το MA.HCI, συνεχίζω να ανακατεύω μέχρι να πέσει η θερμοκρασία.

4. Φιλτράρω το NaCI και το πλένω με νερό Δύο φορές, όλος ο διαλύτης είναι ακόμα σκούρος, μετά προχωρώ σε οξίνιση με 5:1 ακετόνη και HCI μέχρι το ph5, σταγόνα με βελόνα. Αλλά εξακολουθεί να είναι σκούρο.

Φοβάμαι ότι έκανα κάτι λάθος, στην πραγματικότητα, όσο στέλνω αυτή την απάντηση, αυτό το σκούρο διάλυμα είναι προς το παρόν κάθονται στο ψυγείο μου για 3-4 ώρες ήδη. Ζητώ πραγματικά βοήθεια σχετικά με αυτό, προσεύχομαι ότι θα μπορούσα να έχω κάποιο αποτέλεσμα αύριο, με τους καλύτερους χαιρετισμούς.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
1. Βάλτε το στην κατάψυξη για 12 ώρες, ίσως βγάλετε κάτι από αυτό :)
Γιατί να χρησιμοποιήσετε βενζόλιο; δεν μπορείτε να βρείτε άλλους διαλύτες;
γιατί αυτές οι αναλογίες. Διαβάσατε πριν την προσθήκη ή ποιος ήταν ο λόγος για τέτοιες ποσότητες 200 ml διαλύτη 100g 2b4m, και μεθυλαμίνη σε τέτοιες αναλογίες. Γιατί;
Μπορώ μόνο να μαντέψω, αλλά πιθανώς το 2b4m δεν είχε διαλυθεί πλήρως ή η θερμοκρασία ήταν ήδη πολύ υψηλή. Ποτέ δεν μου συνέβη να βγει σκούρο στην αρχή. Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι παράγοντες. Η θερμοκρασία ήταν υψηλή θα μπορούσε να υπάρξει κάποια αντίδραση με το βενζόλιο και το NaOH.
Για το μέλλον, αν θέλετε να αλλάξετε κάτι, απλά ελέγξτε το πρώτα, έτσι θα αποφύγετε τα λάθη.
Σας προτείνω να επιλέξετε απλά οξικό αιθυλεστέρα και να διατηρήσετε τις αναλογίες, εντάξει;
τώρα ακριβώς όπως είπα στην αρχή, βάλτε στην κατάψυξη για 12ha και πηγαίνετε για διήθηση μετά από αυτό, ίσως θα λάβετε κάποιο προϊόν, μπορείτε να μου δείξετε αργότερα τι έχετε.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Χρησιμοποίησα το βενζόλιο επειδή είδα ότι μια άλλη σύνθεση μπορεί να το εφαρμόσει ως διαλύτη, και το οξικό αιθυλεστέρα είναι απαγορευμένο στην πόλη μου. σχετικά με την αναλογία της μεθυλαμίνης είναι επειδή παρακολούθησα ένα άλλο άρθρο σχετικά με 1 mole 2b4m συνδυάζει 1 mole μεθυλαμίνης μπορεί να σχηματίσει 1 mole 4-mmc, αλλά αυτό που έχω είναι MA.HCI, οπότε 400g MA.HCI περιέχονται 200g γύρω από MA, λαμβάνοντας υπόψη την κακή κατάσταση ψύξης μου, έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω 2 φορές ποσότητα μεθυλαμίνης για 500g 2b4m.

Είμαι πραγματικά ευγνώμων για την απάντησή σας, θα επιστρέψω σε σας αργότερα, ελπίζω ότι μπορώ να πάρω κάτι από αυτό πάρα πολύ
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Χρησιμοποιήστε περισσότερο διαλύτη την επόμενη φορά, θα είναι ευκολότερο να διατηρήσετε τη θερμοκρασία, και ελέγξτε το τι είναι η πραγματική θερμοκρασία για να ελέγξετε την κατάστασή του. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε υδατόλουτρο.

Πιθανώς θα πάρετε πολλές ακαθαρσίες, οπότε 1. κάντε το στεγνό και μετά χρησιμοποιήστε ακετόνη με αργή προσαρμογή, ίσως και πάλι να πάρετε κάτι.
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Cas no. ?
  1. ΥΔΡΟΧΛΩΡΙΚΌ ΟΞΎ 2M/2N
  2. Υδροχλωρικό οξύ 33%
  3. HCL N10
Ποιο από τα δύο ?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
για ποιο σκοπό
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Μπορείτε mentoinfor acidificicationprobably :) τότε hcl aq
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
----σύνθεση μεφεδρόνης...
10g bk4
50ml οξικού αιθυλεστέρα
200mlh2o
10g naoh 20mlh2o2
15gr μεθυλαμίνη
70ml ψυχρή ακετόνη
5-7ml οξέα HCL
3x30ml H2O
Είναι σωστός ο υπολογισμός μου; Θα ξεκινήσω με αυτή την ποσότητα.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
20 ml h2o για NaOH

hcl και ακετόνη (εάν χρησιμοποιείται για τον καθαρισμό ) εξαρτάται
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Είναι καλοί οι αριθμοί που ανέφερα για τον καθαρισμό;
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Νομίζω ότι 6ml hcl οξέος και 70ml ψυχρής ακετόνης θα είναι αρκετά για την καθαρότητα.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ εξαρτάται
χρησιμοποιείτε ακετόνη 1;1 ελεύθερη βάση που απομένει και hcl μέχρι το ph 5-6 :)
χρησιμοποιείτε ακετόνη μετά την απομάκρυνση από την κατάψυξη αν δεν είναι λευκό
 
Top