Leuckartova aminace 1-fenyl-2-propanonu (P2P) na amfetamin a metamfetamin. Směsné měřítko.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Používáte zpětný chladič a digestoř?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
G.Patton: "Je třeba, abyste si uvědomili, že se jedná o chemii, která se vyznačuje vysokou úrovní znalostí a dovedností: Pane, mohu při syntéze amfetaminu použít místo DCM ethylacetát? Nebo mám místo něj použít xylen? Myslím tím, když jsem provedl hydrolýzu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Projděte si prosím vyhrazené téma a ptejte se tam. Ne zde.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Podělím se s vámi o tabulku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Snad je jen spravedlivé dodat, že teploty nad 180 °C, jako je jmenovaných 200 a 210 °C, pro jistotu zcela zničí P2P a dokonce i formamid, vznikající páry a plyny jsou vysoce toxické. Odvzdušněte vše, co vychází z horní části kondenzátoru ven! Vážně!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lépe pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teploměr podle použité baňky/sestavy, jinak nikdy nebudete přesně vědět, jak je horká.

Hodně štěstí
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Odpovídající dokument pro izomerní separaci
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 42

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
A jako bezplatná služba od vás, poměry pro P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravenčí 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Opět tomu opravdu nerozumím. Nikdy tomu nebudu rozumět. Proč lidé chtějí syntetizovat amfetaminy a nedaří se jim to, i když někdo uvede správné molární poměry, a pak si stěžují, že udělali všechno tak, jak říká postup, a znovu a znovu se jim to nedaří. I když jsou uvedeny správné molární poměry, je toho tolik, co musíte vědět. Nebo někdy dokonce velmi málo, ale ta trocha informací je většinou rozhodující informací, aby vše fungovalo. Třeba kolikrát přebytek jednoho na těch činidel ve správném molárním poměru MUSÍ být v reakční baňce, aby věci fungovaly. Pokud jste líní přečíst si byť jen jednu dobrou kuchařku přímo k věci, nebo vás prostě jen nezajímá natolik, abyste si našli a přečetli byť jen jednu amfetaminovou kuchařku, proč si tu sloučeninu prostě nekoupíte? Na těchto fórech vidím takový typ lidí, který jsem tu ještě nikde tolik neviděl. Ano, je velmi dobré se trochu poučit a dobře poradit, sám nejsem Einstein, ale všechny reakce mám nastudované z internetu. Syntézy na fóru, přečetl hromadu knih a patentů, reakce na různých stránkách. Stáhl jsem si spoustu základních knih o organické chemii atd. Ve škole mi chemie nešla, protože mě škola sama o sobě nebavila. Vůbec. Ale když jsem se asi před 8 lety začal učit chemii, tak mě to chytlo a zkouším nové syntézy, drogy už ne. Ale to jsem jen já, každý je jiný, ale někdy mě to tak štve, že se k tomu musím vyjádřit. A klid! Omlouvám se za dlouhý text.

P.S Tenhle text nebyl pro tebe OrgUnikum, ale.. víš, ty v textu.

TheNut.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Zdá se, že jsem byl, pokud jde o můj poslední dlouhý příspěvek, příliš unavený! :)
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Respekt, není to výhradně můj nápad, ale přesto
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Někteří lidé chtějí vyrábět léky a někteří chtějí vydělávat peníze, to je hlavní rozdíl. Dokážu akceptovat oba přístupy, pokud není ohrožena kvalita. Bohužel u obou přístupů to tak většinou je, a to když jsem mimo, nedělám delkivy nejrychlejší nejlevnější cestou k něčemu, co se dá prodat jako droga běžnému retardovanému uživateli drog.
Omlouvám se.
Kvalita je mnohem mnohem těžší než jen uvařit něco, co má ránu svého druhu.
Nejdřív se prostě snažíte dosáhnout použitelného výsledku.
Pak se ho snažíte dosáhnout pokaždé.
Pak začnete usilovat o lepší výnosy.
A už když máš použitelný výsledek, investuješ značnou část do zdokonalení svých dovedností při zpracování/čištění. Uvědomte si, že na začátku je to těžká cesta, takže na to vždy použijte jen část toho, co máte, protože častěji se věci prostě nějak rozplynou ve vzduchu a hromady rozpouštědel. Nesnažte se o obnovu, nestojí to za to. Použijte jen část a zasmějte se tomu a zkuste to znovu. Dává to větší smysl.
Hodně štěstí!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Ano, mnohokrát jsem si všiml, že si koupím mnoho rozpouštědel a nic z nich nepoužívám. A znovu a znovu. Ale je to tak zajímavé, že to nikdy nevzdám!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Nepochopil jsi, co jsem chtěl říct, a já to vím, protože jsem to nepochopil ani teď, co jsem napsal... :) Měl jsem na mysli ty, kteří jsou líní a chtějí se nechat lžičkou krmit správnými molárními poměry a vším možným atd... ... a neobtěžují se číst žádné knihy nebo texty o výrobě sloučenin. To mě štve.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Nyní, když skončím s ohřevem (amfetamin), provádím formylovou hydrogenaci se zásadou, mám tedy v posledních reakčních krocích ještě dát nejprve H2O2 (30 %)? Jakou roli zde hraje H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
No, sám jsem si informace vyhledal. Úloha H2O2 je vzhledem k výtěžkům docela důležitá. H2O2 je oxidační činidlo, ale pokud jde o jeho molekulární formu, vždycky jsem si myslel, že může snadno působit i jako redukční činidlo. Docela zajímavá sloučenina!
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Sám jsem ale také stále skeptický, protože tyto informace o použití H2O2 jsem získal od chemického asistenta s umělou inteligencí, a to je to nejhorší místo, kde lze získat jakékoli informace týkající se chemie. Také jsem si všiml, že nikdo H2O2 při těchto typech syntéz nikde nepoužívá. Takže když jsem teď na stejném místě v této syntéze, asi použiju jen čistou vodu, kdyby mi to někdo znalý osvětlil. Mám tedy v této fázi vytvořit 30 % H2O2 nebo použít jen čistou vodu?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Mohu jen zdvojnásobit množství h2o2, pokud je můj peroxid jen něco málo přes 15 % +, jeho mrcha najít silnější v mém místě, nebo maby nějakou jinou sloučeninu nahradit?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Jednou jsem z 12 % H2O2 vyrobil asi 25 % H2O2 (špatné výpočty), a přesto mi to vyšlo na kyselinu peroctovou!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Edice je v angličtině: Můžete si spočítat, kolik musíte odpařit z těch 15 % H2O2, abyste získali 35 %, a pak můžete vyrobit dobrou peracidu. Takhle jsem poprvé dostal ze 40 g MPB ---> 35,60 g acetoxyfenylpropenu. Takže, páni. A z 12% H2O2 jsem udělal 30% H2O2, abych si spočítal, kolik vody musím odstranit opatrným odpařováním, a peracida fungovala takhle dobře! Ale abych byl přesný, dám peracidu bokem na 3 až 4 dny s katalyzátorem H2SO4, aby to fungovalo.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Silnější peroxidy vodíku jsem vyrobil z 12% H2O2. Jen jsem z něj opatrně odpařil vodu.
O výpočty jsem požádal AI-robota-asistenta v chemii. Ve výpočtech je dobrý, ale nečekejte, že dostane správné odpovědi.
z halogenace nebo podobně ...
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Ještě jsem reakci nezkoušel, ale při dobré hydrolýze s KOH a pak s HCL by to mělo dát vysoký výtěžek, a obávám se, že při práci s h2o2 se nevytvoří žádné výbušné peroxidy a při destilaci nevybuchnou.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Pokud se to dělá velmi opatrně a správně (ne vařením, jak to někteří dělají) a bez jakékoliv destilace (taky se bojím těch peroxidů/výbuchů), tak jsem z 35% H2O2, (zbělí vám prsty při malých rozlitých kapkách), vyrobil opravdu fungující kyselinu peroctovou s vlastnoručně vyrobeným H2SO4-katalyzátorem (asi 75%). Roztok uchovávám 3-4 dny ve skříni a je připraven k použití.
 
Top