Синтез на фенилацетон (P2P) от бензалдехид с бутанон

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Алдол-кондензация.

Указанията за това са в раздел Органични реакции



Този запис изглежда е по-съобразен с това, което виждам. Някой опитвал ли е действително да извлече с разтворител от органичния слой. Използването на хлороформ няма да се получи, тъй като той се смесва с органичния слой. Освен ако не пропускам нещо, записът трябва да бъде тестван и модифициран.

Някой да е опитвал този синтез преди.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
ДОБРЕ. Просто нагрейте бензохида и МЕК със солна киселина за около 3-5 часа. Температура: 90-110 С.
Просто ми благодарете. :)
 
View previous replies…

Dj.Tizo

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Здравейте
Трябва ли да разпенвам газ hcl или мога да добавя към RM
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
11
Points
8
Този метод изглежда страхотно, otc евтини химикали.
Защо скъпи дкм, докато съществува хлороформ. Ако искате дългогодишен петел, ще разберете, че приготвянето на хлороформ е работата, която трябва да свършите.
Методът за писане, споделен тук, е перфектен, показва, че е написан от професионалист . Ще се поинтересувам дали има някакво видео за този метод. Tnx за споделяне на този хубав напишете до Willi
 
View previous replies…

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Ku0LMpbo9B
MW9AjqzdsY
Моля, обадете ми се (проф. Г) Използвах 100:100 г материал и получих 50 г P2P! За да бъда от полза на всички разумни същества, реших да разкрия един ключ! Ако в последната стъпка получите червена слуз, занесете я за дестилация! Това е P2P
 

APPLE

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2024
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted
View previous replies…

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Ако разбирате китайски език, ще се радвам да го направите.
 

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Изключително важно е преводът да отразява точно техническата терминология и нюансите, свързани с химическите науки.
 

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Или ми дайте идентификационния си номер в месинджъра и аз ще ви добавя!
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
72
Points
28
Чудесно, нека да опитаме този.
Стъпка 1, в процес на изпълнение.
45 g бензалдехид + 200 ml M.E.K разпенвайте газа HCL от 25 ml H2SO4 върху 25 ml солна киселина. Става яркочервена за около 30 минути, сега се разбърква.
R83Rkq0cXl
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
72
Points
28
Етап 1 е завършен.
YZ7bxW2vgY
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
72
Points
28
НЕуспешен опит, вероятно се е провалил на етап 2! Тъй като използвах 49% оцетна киселина, а не ледена.
MzJWpG1FgN
Няма утаяване.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
72
Points
28
Това е единственият начин, по който един каубой може да провери дали е направил фенилацетон. Няма метамфетамин = няма фенилацетон.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Продуктът от окислението на BV, винил-ацетатът, е смесим с ксилол, P2P, образуван чрез хидролиза, също е смесим с ксилол, така че всичко, което отпадне, е просто глупост. Филтрирането е задължително, ако някой от вашите междинни продукти или крайният продукт в разтворителя не е бистър, а мътен или мътен.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Още веднъж благодаря. Много ми помогнахте с целия този синтез, а в същото време това беше огромен процес на обучение.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
ПС: О, може би се обърках, нали току-що говорехте за хидролизата при добавянето на 20% KOH? Ако е така, ами това е твърде силно, твърде силно концентрирано и добре, че намерих нещо и ето го:


0,1 М е 4 грама NaOH на литър вода. 20% KOH е над 200 грама на литър. Виждате ли разликата?
Практически съветвам да използвате между 0,2 М и 0,5 М NaOH (или KOH), което е 8 до 20 грама на литър вода. Опитах с 10 грама и се получи добре.
Също така формиловият естер трябва да бъде предимно свободен от ксилол за хидролизата, със сигурност, ако използвате по-силни концентрации на основи. ако държите целия ксилол от екстракцията, по-добре добавете и добро количество алкохол.
Киселинната хидролиза обаче изисква рефлуксиране в силна минерална киселина в продължение на часове. Но, разбира се, P2P е много по-стабилен към киселини, отколкото към основи.

QCQdyvklPW


Тук можете да видите какво правят силните основи с P2P: Прословутият червен катран. Това е резултат от опит за дестилация с пара на P2P от основен разтвор, който с течение на времето става все по-концентриран и се получава това. P2P полимер чрез самокондензация, катализирана от основа.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Не, хидролизата, която направих, я направих далеч по-разреден KOH-разтвор.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Сега имам съвършено прозрачна маслена течност от типа на yeallow P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Току-що се опитах да следвам доказаната от чичо Фестърс процедура за почистване на моето P2P, с 20% KOH много пъти и последния път с разредена въглеводородна киселина, но установих, че не винаги върви по този път...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Чичо Фестър вече е в затвора. За съжаление не за всички глупости, които е написал в книгите си, а за това, че всъщност е готвел, и това е срамно.

Е, господин TheNut22, съжалявам, че трябва да кажа, че сте последвали писанията на UFs и сте се прецакали. Искам да кажа, че не е неизвестно, че писанията му са глупости, ами това са добри неща и лоши неща, които са тясно преплетени по такъв начин, че всичко това е безполезно, тъй като подреждането на това е повече работа, отколкото просто да се фиоргира и да се отиде за по-добри източници на информация. Като архивите на HIVE в EROWID. Мястото на осите. и други. Не, не reddit, reddit е СФ с маска на клоун.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Да, мисля, че съм прочел почти целия "Род" за Р2Р и Льокарт. Не, не чета Редит.
Дразнеше ме, че Фестър пишеше хем книги, хем вероятно твърде откачени от метамфетамин, и затова бяха доста трудни за четене. Но му отдавам дължимото за това, че когато ги прочетох, също ми беше интересно да си направя амфетамини.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Благодаря на OrgUnikum, че ми разясни, че UF говори много глупости в книгите си, защото аз им се доверявах напълно, особено когато бях в самото начало и те бяха единствените книги, които можех да намеря по темата, преди да открия този добър форум по същата и още много свързани теми.

Едно важно нещо, което ме озадачи по време на това търсене на информация, е дали амониевият формат ще даде N-формил производно, ако не загрея формата си с P2P достатъчно, за да превърна "на място" амониевия си формат във формамид? От това, което намерих в Уикипедия (знам...), но и от много публикации за Льокарт, напр. от уикито Sceincemadness, останах с впечатлението, че ако не нагрявам формата, за да направя формамид "in-situ", мога да направя първичен амин директно с реакцията на Льокарт, без да е необходима нито киселинна, нито основна хидролиза. Вярно ли е това?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Ах, Левкарт е загадка да. Това, което мога да ви кажа, е, че амониевият формат е реагентът, който реагира с Р2Р, а не формамидът. Ето защо реакцията само с формамид не протича добре, но протича, когато се добави мравчена киселина. Оказва се, че не киселината, а водата в киселината (обикновено 15 %) върши работа. Тази вода хидролизира формамида до амониев формат. Когато хората използват само формамид, те по някакви причини имат известно количество вода в реакцията - никой тук не работи наистина безводно.
Съществува така нареченият "реактив на Ингерсол", който представлява формат, нагрят до 170 °C, и това е смес от предимно формамид и амониев формат и не се нуждае от добавяне на мравчена киселина или вода.
Нискотемпературният Leuckart без естер като междинен продукт, ами аз самият си помислих, че това звучи много по-привлекателно. Не работи обаче. Не и за това, което правим. Защо? Не знам, но не работи.
Това, което знам, е: Трябва ви вода (с формамид, не с Ингерсол, с формат трябва да отстраните малко вода) - И 160 °C и това е възможно само с много добър кондензатор или съд под налягане. Трябва да използвате много формат/формамид. Хидролизата на естера е много по-бърза с основа, отколкото с киселина, и са необходими много по-ниска концентрация на основата и по-ниски температури, отколкото обикновено се използват.
Цялото нещо зависи много от качеството на реагентите и аз нямам универсална рецепта, нито златен куршум.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Забелязах, че когато за пръв път започнах да правя формамид в предишните реакции, го правех точно според "Реагент на Ингерсол", т.е. при температури около 170 градуса С и след това в продължение на 2 часа при температури 150-160 градуса С и накрая само при температури 140 градуса С, и си мислех, че правя чист формамид, но обикновено го оставях на стайна температура с капачката на бутилката, за да видя дали все още се развиват кристали от формат. Понякога те се появяваха, а понякога не. Така че, ако правилно съм разбрал, по онова време съм правил "реагент на Ингерсол". Не чист формамид. И ако този реагент не работи, нищо чудно, че се провалих толкова много Льокарти, с недестилиран, но чист като във видеоклиповете за приготвяне на М-амфетамин от Р2Р. Също така в момента моят P2P изглежда точно като в тези видеоклипове. Моята парна дестилация сега е в застой, защото най-евтината ми нагревателна мантия на Вевор се счупи. Най-евтината, така че сега ще инвестирам малко повече, за да не се счупи бъркалката още на първата седмица, джиш!! Благодаря ви много за отговора!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
На първо място, сега, когато прочетох за трети път поста ви, го разбрах. "Реагент на Ингерсол" работи, но аз винаги слагам мравчена киселина там, разбира се, защото нямах представа за "Ингерсол-реагент". А моите 85 % мравчена киселина са, разбира се, 15 % вода, така че там се обърках.

Трябва да ви попитам OrgUnikum: Имам 10,58 грама P2P и 17,70 грама амониев мравчен камък в rbf.
Искам да използвам катализатор, когато това е възможно, но единственият ми катализатор сега е правилно направен и изсушен ZnCl2, който според 2 статии, които намерих за катализаторите в Leuckart и Leuckart-подобни реакции, ZnCl2 работи като катализатор. Според тези заключения те казват, че това не е най-добрият, нито най-лошият катализатор, но все пак работи и това е добре за мен. Също така, ако щракна малко парче никелиран метал (стомана под никеловото покритие и без ZnCl2 в качеството на катализатор) в колбата за реакция, ще помогне ли, или просто ще обърка цялото нещо? И последен въпрос: Ако направя Raney-Nickel, трябва ли да го сложа заедно с P2P и формамида/формата, или трябва да го сложа, когато искам да се отърва от тази N-формилна група (а аз мислех, че това не е естер!)

Какво мислите?
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Никел катализира Левкартс, не мисля, че той действително работи за някого. Други катализатори същото. Не знам. Както беше казано, аз не разполагам със златен куршум.

Никел на Раней + амоняк във вода + алкохол + водород + налягане от 10 до 100 бара и P2P, разбира се. Добив от 80 до 95 %. Ако можете да разтопите алуминий - давайте! Имайте предвид, че добавянето на никел към разтопен алуминий е много екзотермично
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Трябва да ви кажа OrgUnikum, че, разбира се, не съм си мислел, че имате всички отговори. Но затова пък е добре да се четат книги, патенти, публикации от литературата и т.н. и т.н.. Само за да кажеш, че реакцията на Льокарт не работи при по-ниски температури, и аз съм чел книги, и книги (Мур, Фестер, Сноу, "Д-р Бъз"), и аз трябва просто да следвам твоите инструкции, когато си твърдял толкова много, флаш информация, и това е само МОЕТО мнение. Вие не ме познавате. Не знаете възрастта ми и образованието ми.

Любопитно ми е, когато казахте: "Не работи обаче. Не и за това, което правим. Защо? Не знам, но не работи." :)

Не разбирам това: Какво имахте предвид под 160 С? Температура на реакцията с мравката? И ако е така, ако е така, за да се направи формамид "на място", това мога напълно да приема и да го свържа. Писахте и нещо за това, че трябва да има много добра колона, когато се нагрява до 160 С, и някакво налягане. Защо? Какво имахте предвид? Аз имам 3 различни и използвам права колона за обезводняване и 100-120 С за няколко часа, докато съм доволен от реакционната смес, когато P2P е напълно смесен с разтопен формат или безводен формамид. Вие също така твърдяхте, че водата върши работа, когато използвате мравчена киселина с формамид. Не знам какво е това твърдение, но аз бих сложил само вода без тази "безполезна" мравчена киселина в реакционната смес. Мравчената киселина може да се използва при много хидрогенирания. Тя също така доста често се използва с никел при редукции, а Leuckart, както всички трябва да знаем, е процес на редукционно аминиране. Мравчена киселина като редуциращ агент и амоняк като източник на амини, за да е просто, но и правилно. При Leuckart е добре да се използва формамид само с каталитично количество амониев мравчен апарат като катализатор (0,1-0,5 мола еквивалент). Това е общоизвестно.

Наистина все още съм начинаещ и се уча всеки път, особено от добри разговори, книги и др. Но не се уча, когато казваш, сякаш просто знаеш, но не можеш да обясниш, дори да подскажеш. Това е нещо, което приемам като че ли някой просто си играе с мен. Леукарт мрази водата. Катализаторите са използваеми инструменти.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
160 °C е търсената температура при реакцията. Водата може да дойде от добавянето на вода към безводен формамид, от използването на смес от формамид и амониев формат (реактив на Ингерсол) или от добавянето на 85% мравчена киселина (съдържа 16% тегловно вода).
При 160 °С реакцията ще изхвърли повече вода, отколкото искате да отстраните, ако не използвате мощен кондензатор (кондензатор Intensiv с охлаждаща мантия и вътрешна намотка), работещ с много студена вода, или ако не провеждате реакцията под известно налягане, което повишава температурата на кипене и по този начин запазвате водата.

Не е необходимо да следвате моите инструкции, тъй като няма такива по отношение на Leuckart, а само предложения и предупреждения за неща, за които е известно, че не работят.

Бих прикачил някои статии, които намирам за интересни, но вече не може да се прикачват .pdf файлове, което прави квалифицираните разговори тук почти невъзможни.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Да, имам 85% мравчена киселина, а от амониевия мравчен апарат идва водата, която трябва да се отстрани. Водите, които идват от мравчената киселина и амониевия формат, трябва да бъдат отстранени. Ето защо използвам ръчно затоплена вода за 2-3 часа в кондензатора. Когато забележа, че разтопеният формат и Р2Р и другите реагенти или катализатори са в разтопена хармония помежду си, заменям кондензатора с ледено студена вода и повишавам температурата малко по малко, като накрая я повишавам до около 155-160 С, когато използвам амониев формат. При формамида повишавам температурата по-бързо, но стабилно, и до около 165-170 С. AlCl3 е най-надеждният катализатор, поне според литературните данни, и често съм успявал да направя продукта до n-формиловото производно. Смятам, че всичко се е обърквало, когато не съм успявал да газифицирам продукта, но съм се опитвал да го сулфатирам или с H2SO4 + 95% етанол, или със солна киселина + ацетон. Наистина ли газифицирането е толкова важно? Още веднъж благодаря за практичния отговор OrgUnikum!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Никой не може да се възползва от амфетамин. Солта му HCl е практически неизползваема, тъй като е силно хигроскопична, засмуква вода от въздуха, създава локва и изтича.

Важно е филтрирането и промиването, както и (парната) дестилация на основата. Цялата процедура след реакцията съм я публикувал вече два пъти тук, мисля, че може и да е един от първите ми постове във форума.

Единственият наркотик, който познавам и който се поддава на обгазяване, е d-Meth. Вече рацемичният метамфетамин не е добър за това, тъй като тогава образува ултрафини кристали, които дори с вакуум не се филтрират, ще ти трябва филтърпреса или нещо такова. Голямо затруднение. По-добре титрувайте и изпарявайте.
 
Top