Кристализация на мефедрон (4MMC)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Рекристализираният продукт е по-чист и следователно по-силен. Освен това се получават големи красиви кристали, които са изключително привлекателни за потребителите.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Щастлив ден
😍

ZNEkecTumd
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Здравейте на всички!

Как мога да кристализирам готов воден разтвор на меф с помощта на NaCl, ако първоначално не съм имал брашно? Да кажем, че имам основа на mef в дихлорметан и ще я подкиселя в излишък с вода 135 ml на 100 mef, като същевременно разтварям mef във вода - не поставям mef в брашно, а веднага във вода

На кой етап да добавя NaCl и в какви пропорции. Според горния опит авторът посочва 23 грама на 100 грама меф, но той има 100 грама меф, разтворени в 100 ml вода. А моето окисление се извършва при количество 135 ml на 100 g от продукта.

За колко време се образуват кристали при метода с разтвор на сол NaCl? Какви по размер фракции се получават? колко дълго трябва да се съхранява продуктът във фризера? Влияе ли времето на експозиция върху размера на кристала?

Благодаря на всички!
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
на dcm не можете да го направите по този начин, трябва да използвате вода в процеса на подкиселяване и след това да използвате например ipa, за да започнете веднага процеса на кристализация. Naci изобщо не е необходим, това е глупост. и не можете да замразявате, защото кристалът няма да излезе само под формата на стъкло и кристален прах
 
View previous replies…

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Благодаря за отговора. Използвам ацетон или етанол. Какви са условията за замразяване, за да се получат големи кристали с добив 1 към 1? Да речем, че съм получил воден слой мефедрон, разреждам го с ацетон или алкохол - как тогава е по-добре да се замрази? Ако веднага потопите -18 във фризера, ще получите фин кристален прах. Как тогава бързо да получите големи кристали? Сега получавам големи чисти кристали само когато този разтвор се изпари, но това е дълъг процес
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Какъв вид кристали искате да получите? можете да използвате формата на игли, но не използвайте фризер и тя издържа 24 часа, но все пак част от разтвора трябва да се изпари, за да се възстанови останалата част от продукта.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, брато. Сега получавам такива кристали само чрез изпаряване. Но не съм доволен от времето, ако слоят е голям. Казваш, че можеш да изпариш 50% и след това във фризера - дали кристалът, който ще изпадне от остатъка от разтвора, ще бъде силен или ще бъде само малка част, докато след изпаряването вече съществуват големи кристали.

Има ли начин да се отгледат кристали от камъни, ако 1 килограм меф се разтвори във вода 1300 \ ацетон 200. Няма оборудване за изпаряване - как да се замрази правилно веднага и ще бъде ли удобно?
 

Attachments

  • 3vyR5TDnlJ.jpg
    3vyR5TDnlJ.jpg
    634.5 KB · Views: 258

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Най-голямата грешка е грешните пропорции след това и трябва да чакате със седмици - водата се изпарява по-дълго, а ацетонът по-бързо
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Не мога да подкиселявам с по-малко вода, когато се окислява, по-малко вода просто няма да поеме целия меф от дихлорметана. Имате ли решение за окисление до воден слой с различни пропорции?
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Не използвам dcm, използвам dmso. много по-бързо и не е необходимо да се нагрява 19 мин. имам freebase
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Здравейте на всички, братя! Ще платя за помощ при получаването на информация за кристализацията на мефедрон от водния слой по различни начини. Изпаряването от вода вече е изпробвано - това е дълъг път, все още няма ротационен изпарител, така че се нуждаем от по-бързи методи без загуби
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
302
Points
63
Някой опитвал ли е метода за спешно замразяване със сух лед (CO₂)?
Ако някой има възможност, моля, опитайте го и публикувайте резултата тук.
Метод:
Съотношението вода/4 mmc е 1 ml/1 g. Разтворете 4 mmc във вода и оставете да заври. Можете да добавите 200 ml IPA на 1 литър разтвор.
Поставете пластмасова бутилка от 2 L, пълна с ~500 mL, в кофа за сух лед. Вместо течност бързо ще се образува кристал. За да го извадите, внимателно разрежете бутилката. След това кристалът трябва да се изсуши на сух въздух.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Как мога да получа кристали с тази форма? Това определено е замразяване, а не изпарение! Какви са пропорциите? Как да се получи веднага от водния слой, ако първоначално не е имало брашно? Какъв разтворител да се добави - готов съм да купя цялата тази информация, ако има готов резултат!
 

Attachments

  • bpxRYXT1D7.jpeg
    bpxRYXT1D7.jpeg
    382.7 KB · Views: 272

leon

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 3, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички!
Ако моят 4mmc не е хубав бял или стъклен, тогава хвърлям студен ацетон и оставям там 2 часа ?
Друг имам стъклен хубав кристал, но намирам малки кафяви петна в горния слой. какъв е проблемът?
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Какво ще кажете за разтварянето на 4mmc в метанол и малка част от ацетон?
 

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, може ли някой да ми обясни, защо кристалите на 3cmc се избелват с течение на времето? (в този случай 2-3 дни след рекристализацията) И има ли идея как да го предотвратя или да го направя стабилен/перманентен без избелване?
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Интересува ме дали след пречистването и рекристализацията, ако след това продуктът се разтопи и се остави да се охлади, ще се образуват по-големи кристали или ще прилича по-скоро на палачинка, която ще трябва да се разбие.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Може би водата не е била с най-добрата чистота. Понякога етанолът работи по-добре, за да няма окисление. Ако в праха е имало примеси, след разтваряне във вода можете да извлечете примесите с разтворител (толуол или друг разтворител, който не се смесва с вода) и след това да добавите алкохол към водата и да кристализирате.
 
Top