Методи за извличане на ефедрин от таблетки

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Разделянето на ибупрофен от псевдоефедрин би трябвало да е сравнително лесно, тъй като ибупрофенът е карбоксилна киселина, докато псевдоефедринът е амин. Псевдоефедринът ще бъде разтворим във вода в кисела вода, докато ибупрофенът няма да бъде разтворим. Ако рка на ибупрофена е между 4-5, ще ви трябва доста кисел разтвор, за да превърнете по-голямата част от него в свободната му киселинна форма; рН 3 би трябвало да е подходящо. Това ниско рН може да се постигне лесно със солна киселина (солна киселина). Полиетиленгликолът е водоразтворим полимер, можете да извлечете псевдо от вода с помощта на етер или петролен етер.
 
Last edited by a moderator:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Същото ли е за парацетамол или за ASS?
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Любимият ми Актифет не се произвежда и си купих други таблетки с удължено освобождаване, когато ги напълних със спирт, се получи такава каша,

Нишесте... Помислих си и сварих тази каша в 5% сярна киселина, мислейки, че е възможно да превърна нишестето в глюкоза и о, боже, кашата се превърна в течност( снимка 2)

когато филтрирах всичко и добавих натриев хидроксид , и от него изпадна странно пластмасово вещество, което събрах (снимка 3) има горчив вкус като Ефедрин. какво може да е това? пластификатори?
 

Attachments

  • RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 341
  • Idq*****x9cmL.jpg
    Idq*****x9cmL.jpg
    159 KB · Views: 339
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 338

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Здравейте, проверихте ли температурата на топене?
 

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Имате утайка. Няма супа за вас! (Супа=psuedo)
Върху повечето хапчета не можете да използвате какъвто и да е алкохол. 1 мл алкохол активира нещо, което превръща псудо в натриев хлорид и създава безкрайно количество гък.
Водата също активира този gakk, така че забравете да използвате вода като разтворител или да освобождавате psuedo. Открих само един метод и се колебая дали да го публикувам, защото производителите на gak и формулаторите на хапчета също четат тези форуми и ще променят формулата си, за да се преборят с всеки успех на тайните химици.
Тайната обаче е измиване с нехлориран препарат за почистване на спирачни части. Предлага се в Walmart или във всеки магазин за авточасти във всяка страна.
Напръскайте върху масата на хапчетата и я оставете да попие за 15-20 минути или по-дълго, ако желаете. Филтрирайте таблетната маса и изхвърлете течността. Повторете тази стъпка, докато в течността за измиване не се появят повече гаки или масла.
Сега можете да разтворите таблетната маса в ксилол, етер или хексан, ако можете да ги получите. Препаратът за почистване на електроника QD е предимно хексан, но никога не съм го използвал за газиране. Филтрирайте и изпарете разтворителя или добавете разтвор на натриев хидроксид, ако се нуждаете от свободна основа за намаляване на брезите. Добивът е постоянно над 90 % от много чист псевдоматериал.

Препаратът за почистване на спирачни части разтваря всички гаки и добавки. Всъщност разтваря всичко, с изключение на psuedo. Опитайте го първо върху няколко таблетки, защото не съм го пробвал върху всички марки и препарати, но все още не съм останал разочарован. Имам една определена марка таблетки, които получавам и мога да измивам два пъти с препарат за почистване на спирачни части и да използвам таблетната маса както е в редукция с хидриодна киселина, защото всичко, което оставя след себе си, е чисто psuedo. Никакви врящи разтворители!!

Опитайте и вижте и най-добър късмет приятели.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Да, прав сте, това е gakk + нишесте, обработих таблетките с безводен метанол и нишестето остана на филтъра, но заедно с псевдо мина gakk, ще се опитам да обработя с хексан
 

John_Jennings

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Каква марка? Те се различават толкова много по отношение на съставките. @Nacho
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Това, изглежда като свободна база на псевдоефедрин, кристализира при стайна температура
 

Attachments

  • fd2AtkgxiX.jpg
    fd2AtkgxiX.jpg
    711.9 KB · Views: 327
  • OIlAwTi4r9.jpg
    OIlAwTi4r9.jpg
    793.4 KB · Views: 329

The chef

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Здравейте, ще бъда кратък и се извинявам, че не разбирам, но в метод 2, стъпка номер 10, какво се довежда до кипене - ксилол или сместа от изопропилов алкохол и нафта?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Здравейте, @Кухнята. Трябва да добавите 50 ml ксилол към екстракционната смес от алкохол и нафта след стъпка 8 и да извършите стъпка 10. Разбирате ли сега?
 

Alper192535

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2022
Messages
50
Reaction score
8
Points
8
@G.Patton чист псевдоефедринов хидрохлорид как мога да извлека това лекарство

IBUCOLD-C 200 mg/30 mg/300 mg филмирани таблетки
За перорална употреба.
- Активно вещество: Всяка филмирана таблетка съдържа 200 mg ибупрофен, 30 mg псевдоефедринов хидрохлорид и 300 mg аскорбинова киселина (витамин С).
- Помощни вещества: Калциев хидрогенфосфат (безводен), кроскармелоза натрий, микрокристална целулоза (PH101), колоиден силициев диоксид, повидон К30, талк, хидрогенирано рициново масло, микрокристална целулоза (PH 112), Opadry AMB II 88A 230032 Оранжев [поливинилов алкохол, титанов диоксид (Е171), талк, алуминиево езеро Сънсет жълто FCF (Е110), глицерил монокаприлокапрат, натриев лаурил сулфат]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Чели ли сте тази тема?
 

Alper192535

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2022
Messages
50
Reaction score
8
Points
8
да, попитах отново, защото има разлика в имената на лекарствата, благодаря ви
 

carbon_hydrogen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да използвам това за Ибупрофен + Псевдоефедрин? и мога ли да използвам Керосин вместо Нафта?
 

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Apr 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, приятели
Имам нужда от вашата помощ!!
Как мога да премахна псевдоефедрина от таблетките антихистамин?!
Има ли образователно видео за това?!
Благодаря ви.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Какво мислите за това просто да използвате нехлорирания почистващ препарат за спирачки, за да се отървете от всички нежелани материали, оставяйки ви само Псевдо HCL. В едно от тези съобщения се казва, че работи, но аз съм скептично настроен. Ако го прави, бих предпочел да използвам този метод.
 

Gofaster72

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Може и да греша, но смятам, че нехлорираният почистващ препарат за спирачки не прави нищо Винаги съм мислел, че това е червената кутия, която искаш, тъй като в нея има трихлоретилен. Не мисля, че това дори работи в днешно време, независимо от това, което може да сте прочели тук. Но може и да грешаһттр://????
 

None

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 18, 2022
Messages
31
Reaction score
6
Points
8
Здравейте, това е чудесно, но във втория метод не разбрах промиването с мек, част 12, след филтрирането трябва ли да комбинирам разтвора с мек и да го загрея?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Не, само чист МЕК през фунията с утайка от ефедрин хидрохлорид, за да я изплакнем.
 

Gawer

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да използвам nahco3 вместо na2co3?
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Не разполагам с МЕК, за да изплакна псевдо HCL. (Процедура 12)Какво трябва да използвам вместо МЕК?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Опитайте бутанон. Наименование на MEK по Iupac
 
Top