Question Güvenlik

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
81
Merhaba, forumda uzun süredir aktifim ve ne kadar güvenli olduğunu öğrenmek istedim. Ürün satın almaktan bahsetmiyorum, daha çok forumun güvenli olup olmadığından bahsediyorum, nispeten güvenli olduğundan şüphelendiğim darknet'te aktif, ama aynı zamanda clearnet'te de aktif, bu da bana yetkililerin gözetimsiz bırakmayacağı konusunda bir şeyler düşündürüyor. Forumun reklamı da iyi yapılıyor, bu yüzden onu bir yeraltı forumu/pazarı olarak algılamak benim için zor. Benim sorum, darknet veya clearnet üzerinden aktifseniz Site operatöründen ne gibi bir teminat alabilirsiniz? Ve bu forumda aktif olmak için kendi güvenliğim için en iyi ne yapabilirim?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
965
Deals
1
Bana clearnet adresinin sadece onion sitesine açılan bir portal olduğu söylendi. Clearnet üzerinden sadece vitrin alışverişi yapıyorum ve herhangi bir mesaj ya da üretim için komplo kurmak gibi görünen herhangi bir şey göndermiyorum. Son zamanlarda bazı güzel şeyler gördüm. İnsanlar program hakkında çok mu konuşuyor? İşletim sistemi mi? Kuyruk adı verilen bu programa işletim sistemini indiriyorsunuz, sonra açılışta belleği takıyorsunuz ve bilgisayar farklı bir işletim sistemi çalıştırıyor ve her şey USB aygıtına gidiyor ve daha sonra bilgisayarda hiçbir şey görülemiyor. Ayrıca birinin küçük bir usc tipi cihaz alıp ona gizlilik verdiğini gördüm. Bu adam mikro hafıza kartı gibi bir şey almış ve USB'den c tipine mikro USB kablosunu kesip içine koymuş, böylece sadece şarj kablosu gibi görünmüş ama aslında bir flash bellek. Bu James Bond işi, bir şarj kablosunu incelemeleri pek olası değil ama içinde işletim sistemi ve teçhizatı fark edilmeden çalıştıracak tüm dosyalar olabilir. Aslında bunu kendim yapmalıyım.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
246
Yani zaten tails kullanıyorsunuz ve bu nedenle Tor üzerinden mi ziyaret ediyorsunuz? Diğer önerilerim, kendi mesajlarınızı şifrelemek için pgp olacaktır (kuyruklarda kleo var). Satıcıların açık anahtarlarını kendi sayfalarında bulundurmaları gerektiğini duymuştum. Ayrıca önceden yüklenmiş feather cüzdanınız var, bu yüzden XMR kullanın

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
81
Çok teşekkür ederim, kesinlikle kuyrukları alacağım. Şarj kablosu harika çünkü sadece birkaç gün önce sırt gördüm.

Kuyruklar nedeniyle başka bir sorum daha vardı, bir akıllı telefonu başlatmak mümkün olur mu?

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
246
Evet, telefonda kullanamazsınız. En güvenlisi bilgisayarda kullanmak.

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
72
Deals
18
Tails akıllı telefonlarla çalışmaz, ancak bir google pixle telefonu alırsanız, bir telefonla alabileceğiniz en güvenli güvenlik miktarını sağlayan graphene os'u indirebilirsiniz. Yine de mümkünse telefonlardan kaçınmanızı tavsiye ederim.