Question Sülfürik asit saflaştırma

bordello

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
50'lik sülfürik asidimi saflaştırmak istiyorum. Suyu azaltmak istiyorum. Ne yapmalıyım, sadece 90-100 santigrat dereceye kadar kaynatmalı mıyım?

WillD

Expert
Reaction score
1,050
Aside hangi amaçla ihtiyacınız var?

bordello

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Amfetamin Form Yağı üretmek için sülfürik asit. Zararlı nedenlerle değil

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
50 H2SO4 asidinizi büyük borosilikat behere dökün (yarısından fazla değil), alüminyum folyo ile sarın ve hacim ilk boyutun yarısına düşene veya beyaz dumanlar görünene kadar elektrikli ocak gözünde ısıtın. Yaklaşık %75-80 elde edersiniz. Karışımın sıcaklığı 200 *C'nin üzerinde olacaktır.
98 istiyorsanız, tüm suyu damıtmak için %80 asidi yuvarlak tabanlı şişede 350-400 C'de (dış sıcaklık) ısıtmalısınız. Hava yoğunlaştırıcı veya sadece uzun tüp kullanın. Su soğutma kullanmayın. Vakum kullanmayın.

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Ayrıca her yere sıçrayan kabarcıklardan kaçınmak için stiring kullanın

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Tüm manyetik karıştırma çubukları bu kadar zorlu koşullara dayanamaz, ucuz olanların çoğu 180*C kadar düşük sıcaklıklarda manyetikliği giderir. Ayrıca herkesin 500*C'nin üzerine çıkabilen güçlü manyetik sıcak plakaları yoktur, aksi takdirde 300*C'ye bile yakın iç sıcaklığa asla ulaşamazsınız.
Sadece ikinci aşamada kullandığım bazı ezilmiş beyaz seramiklerden kaynayan talaşlardan bahsetmeyi unuttum.
İlk aşama için hiç gerekli değil, ayrıca kaynama sadece ilk saat veya daha az bir süre içinde olacak, daha sonra sadece buharlaşma olacak. (benim kurulumum 3L beher ve termal röleli 1.5kW ucuz ocak gözüydü)

• Like
Reactions: HHH