PGP anahtar tabanı

ney10

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Herkese iyi akşamlar.

Şu anda PGP ve daha spesifik olarak bir "keybase" aracılığıyla bilgi alma konusunda bilgi arıyorum. Geçenlerde, bir e-posta adresini yalnızca PGP parmak izinden tanımlayabilen çok ilginç insanlarla bir tartışma yaptım. Araştırmalarını yürütmek için PGP parmak izlerini listeleyen bir anahtar tabanı kullandılar.

Ancak ben bu "keybase" kavramına pek aşina değilim. Birisi bana tam olarak nasıl çalıştığını açıklayabilir mi? Bu bilgi alma yönteminin avantajları ve sınırlamaları nelerdir?

Eğer "keybase" ile ilgili örnekleriniz veya daha fazla bilgi edinmem için bana tavsiye edebileceğiniz kaynaklar varsa, çok minnettar olurum.

Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
156
Bir PGP anahtarı oluşturduğunuzda, isterseniz e-postanızı da buna dahil edebilirsiniz. Genel anahtarlarınızı genel bir anahtar sunucusuna da yükleyebilirsiniz.

'Araştırma' yapan ilginç insanlarla bir tartışma yapmadınız. Bunlar normal pgp özellikleridir. GnuPG kullanmadınız mı? Sadece kılavuzu okuyun.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Bir e-postayı a) bir PGP anahtarına eklemek ve b) herkese açık bir sunucuya yüklemek çok kötü bir fikirdir.

Yani, gizli olmasını istiyor musunuz, istemiyor musunuz?

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
46
Pgp'nin nasıl çalıştığını bilen herkes bunu yapabilir... ve postanızı anahtarınıza eklemek gerçekten çok aptalca bir fikir...