Question HCl jeneratörü olmadan tuz nasıl yapılır,.

madafaka

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

P2p'nin NaBHr4 indirgenmesi için gereken her şeye sahibim, sadece şunu sormak istiyorum: Sentezin sonunda dcm+freebase kalıyor, dcm'den buharlaştırarak (damıtarak) kurtulabilir miyim ve sonra freebase'i asetonla karıştırıp hidroklorik asit ekleyebilir miyim?Elimde sadece su ile hcl (hidroklorik asit) var ve şu anda hcl gazı jeneratörü için sülfürik asit yok, sadece tarif ettiğim gibi yapabilir miyim?

Heineken

Don't buy from me
Member
Reaction score
55
HCl'ye ihtiyacın var çünkü amfetamin hcl yaptın

madafaka

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
HCl'ye ihtiyacım olduğunu biliyorum ama gaz yapmak istemiyorum çünkü yüzde 31 hidroklorik asit ile titre etmek istiyorum.

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
HCl %31'de çok fazla su olduğunu düşünüyorum, ürün kaybedeceksiniz.

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54

Evet, aseton yerine sulu hcl ve izopropanol kullanabilirsiniz. Sadece küçük porsiyonlar halinde asit ekleyin, iyice karıştırın, bekleyin ve ardından pH'ı kontrol edin. Bu zaman alır. Eğer çözeltileriniz pembeye döndüyse çok fazla hcl eklemişsiniz demektir.

1. Freebazınızı izopropanol ile karıştırın ve HCL (aq) ekleyin

2. Şurup olana kadar buharlaştırın. Kristalleşmesi için soğutun.

3. Yıkayın / Yeniden Kristalleştirin. Bu adım için en iyi çözücü sıcak/kaynar etilasetattır

madafaka

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu bilgi için çok teşekkür ederim efendim, sanırım metanol yerine izopropanol kullanabilirim değil mi?

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
evet herhangi bir alkol kullanabilirsiniz. etanol, metanol veya izopropanol. su dahil <100 derece kaynayan her şeyi buharlaştırdığınızdan emin olun. sonra soğutun ve katılaşacaktır.

Heineken

Don't buy from me
Member
Reaction score
55
Kuru buz kullanıyorsunuz ve bütün gece beklemenize gerek yok
Freebase'i aynı asetonla 1: 1 karıştırın ve asit HCl atın veya asetonla karıştırabilirsiniz kuru buza yaklaşık 20 dakika atın ve freebase'e atın ve hızlı karıştırın bu tamamen renkle ilgili endişelenmeyin asetonla yıkayabilirsiniz ve kristal beyaz olacaktır

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
60
Ne hakkında konuştuğunu bilen biri.
Çözeltiye kuru buz atmak çözeltinin kendisini düşürür. Ancak kuru buz çok soğuktur ve pH düşük sıcaklıkta farklıdır, örneğin -80 gibi, eğer yeterince eklerseniz büyük olasılıkla gerçekten beyaz olacaktır.

Bu, HCl'yi kutupsuz ortamınıza üflemekle aynı prensiptir ancak tam tersi bir prensiptir