Question Belirli kimyasallar en iyi nasıl elde edilir

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Nitrometan RC yakıtından alın ve DCM eBay'de

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
DCM Birleşik Krallık'ta yasaklandı

View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Ne zamandan beri 😳

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Yasaklanmadı ama özel lisans gerekiyor veya bir şirkete ihtiyaç var, sanırım yasak 2018'de geldi? Olabilir, muhtemelen yanılıyorum. Atmosferle ilgili çevresel kaygılar nedeniyle yasaklandı, aynı zamanda sülfürik asit gibi diğer her şey yasaklandı.

DCM bazlı boya sökücüleri bile lisans veya bir boya şirketi olmadan satın alamazsınız.

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Kahretsin, çok uzun zamandır yoktum 😂😂

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
A***** hala satılıyor ancak kullanımı için bir beyan gerektiriyor, temel olarak cevaplarınız yeterince iyiyse Joe blogg gibi sıradan insanlara hala satılıyor. Ancak iyi cevaplar tartışmaya açık ve şirket yorumluyor ve eğer bunun satış için geçerli bir neden olduğunu düşünüyorlarsa.

beherit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
DCM Brezilya'da da yasaklanmıştır. Boktan olan şey, birçok sentezin DCM kullanması ancak buna bir alternatif vermemesidir.

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
RC yakıtını damıtın, çok fazla elde edemezsiniz ama kıyaslandığında ucuzdur. Bunu birçok kez yaptım, önce 60-70 civarında bir metanol/nitrometan azeatropu damıtacaksınız, ardından sıcaklıklar 100C'ye ulaştığında saf nitro üzerinden damıtmaya başlayacaksınız. Bir vigreux kolonu kullandığınızdan emin olun.

DCM için constantylious777'den sipariş verin. Polonya'dan size çok ucuza gönderecektir.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
RC yakıtları çoğu yerden% 16 ila 20 gibi, ancak RC tekne yakıtı satan bir şirketim var. Bu %60 nitro gibi bir şey ve 5 litresi 200 sterline yakın!!! Ama şimdiye kadar Nitro'yu bu şekilde elde ettim, RC yakıtını birçok kez uzun damıtmalarla.
En kötüsü de 1 litre %20 nitro, eğer iyiyseniz belki 120 ml verir, ancak yoğunluk her zaman metanollü azeotropun nitronuzu hala kirlettiğini bilirsiniz.

View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Bir vigreux kolonu ile hala kontaminasyon olduğunu söyleyebilir misiniz?

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Kusura bakmayın buna gülmek zorundayım çünkü azeotroplardan nefret ederim, evet %100 kirlenme var. Metanol ve nitrometanın bile bir tane oluşturduğu gerçeği size bunu söylemelidir, kalan metanol yüzdesini gidermek için moleküler elekler bile uygulanamaz ve bana güvenin, denedim.

Belki 2 metre boyunda bir kolon alırsanız ve bir hafta boyunca defalarca damıtırsanız yaklaşabilirsiniz, ancak bunu bir terazide grad silindirinde tartın. Asla saf nitro yoğunluğuna ulaşamayacaksınız.

Bu kötü haber için üzgünüm, iyi haber ise metanolün %99,9 oranında küçük bir rahatsızlık vermesidir. Yani, sadece yoğunluğa olabildiğince yaklaşın ve hala kullanılabilir nitro!

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Benim amaçlarım için metanol sorun değil, stokiyometri dışında sorun olduğu herhangi bir durum biliyor musunuz?

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Evet, biyokütlenin fermantasyonunda tüketim için etanol üretmek için gerçekten sadece bir tane yapıyorum. 15 ml sizi kör etmeye ve öldürmeye yeter, bu yüzden metanolle ilgili tek endişem bu. Henüz diplomamı almadım, belki daha bilgili biri yorum yapar ve sizin için başka bir örnek verir?

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Daha spesifik olmalıydım, yani nitro kullanacağınız reaksiyonlarda nitrometanın metanolle kirlenmesi nerede sorun olur?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bunu yapmadım, işe yaradığını kanıtlayamam ama okuduğum kadarıyla işe yarıyor gibi görünüyor. N-metilasetamidi kimyasal madde siparişi veren bir yerden sipariş edebilirsiniz, yabancı açık artırma siteleri iyidir ve bir asit veya baz ile hidrolize ederek asetik asit ve metilamine dönüştürebilirsiniz. N-metilformamitten metilamin yapmakla aynı işi görür.

İkame bir kimyasal bulmayı ya da dcm için karaborsadan sipariş vermeyi düşünebilirsiniz. Eter çoğu zaman işe yarar, ancak biraz daha fazla dikkat gerektiren kendi sorunları vardır.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Okuduğum üniversitenin kapatılan kimya bölümünden hediye edilen eski bir organik kimya kitabım var. Bu, her şeyin nasıl yapılacağına dair bir el kitabı.
Yöntem monokloroasetik asit, sodyum nitrit ve sodyum karbonat gerektiriyor, bu G.Patton tarafından buradaki bir başlıkta ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
Başka birkaç yöntem daha var ama satın almak daha kolay olacaktır.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
684
Deals
65
Bunları Birleşik Krallık'ta yalnızca ticari bir lisans belgesi karşılığında satın almanın mümkün olduğunu tahmin edebiliyorum.
Ebay'de satılan çok sayıda Nitroethane/Nitromethane var ancak birçok satıcı bir çeşit kanıt istiyor.

Sanırım bunun sahtesini yapmak kolay olacaktır, kimyasalın herhangi bir kullanım durumuyla ilgisi olabilecek ancak bir web varlığına sahip olmayan şirketlerin kayıt numaralarını bulmayı deneyebilirsiniz, böylece bağlantıları bulmak zordur. Bu numaraları çeşitli web sitelerinde bulabilirsiniz, sadece Birleşik Krallık şirketleri için ulusa özel web siteleri olmalı, ancak kesinlikle AB'deki tüm kayıtlı şirketler için AB'ye özel web siteleri de vardır. Bunu sadece benimle ilişkilendirilemeyecek bir adrese sipariş verirken denerdim

Bir başka seçenek de Almanya, Polonya veya Çin'dir. Bu ülkelerin her birinde bu kimyasalları size gönderebilecek ve bunları yeniden etiketlemeye istekli olabilecek birçok satıcı var.
Her biri 1x20L konteyner içeren yaklaşık 30 kutuyu Metanol, Etanol, Metilamin ve benzeri sıvı kimyasallarla gönderdim. Bunları sadece temizlik malzemeleri olarak etiketledim ve hepsi Polonya'dan Almanya üzerinden Belçika'ya geçti.

Ülkeden ülkeye lojistik transfer açısından bu malların taşınması yasadışı olmadığından, sadece kısıtlandığından, bu size başka bir olasılık sunabilir.
Bunu klasik bir şekilde yapabilir ve Polonya gibi bir ülkede size soru sormayacak bir şirketten satın alabilir, resmi ihracat / ithalat belgelerini alabilir ve resmi bir kurye ile gönderebilirsiniz. Ebay'de aktif olan ve Polonya'dan İngiltere'ye haftalık olarak gidip gelen birçok özel kurye de var, kamyonunda hala kapasitesi olan birini bulursanız oldukça ucuza yer ayırtabilirsiniz, ayrıca genellikle daha az soru sorarlar.
Bu durumda, kurye için çalıntı veya sahte şirket verilerinin yanı sıra eşdeğer görünen ancak benimle ilişkilendirilemeyen bir adres kullanırdım.

Umarım bu yardımcı olabilir :)

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Tüm bunlar ne yazık ki Birleşik Krallık'ta çok doğru, tarif ettiğiniz yöntemler bu sorunları %100 aşmanın yollarıdır.

Alternatif yol, nitrasyonu atlayan sentezler kullanmaktır, ancak bazıları DOM, Meskalin yapmak gibi, bu stirenler yalnızca bir yeraltı kimyagerinin saf iradesi ve kararlılığı altında nitratlanmayacaktır. Elde edilmesi zor olan bu yasaklı öncülleri ve kimyasalları alıyorlar ve sadece bunlara sahip olmak, yapmaya aşık olduğumuz bileşikler için kovuşturma kadar kötü! Ve aynı şekilde, tarif ettiğiniz yöntemler de dolandırıcılık vb. yasalar yoluyla aynı B.S'ye tabidir, çünkü eğer birisi bu kimyasalları bulundurma suçlamasını almaya istekliyse. O zaman iki suçlama ve hapis cezası en kararlı yeraltı kimyagerlerini bile caydırmayacaktır.

Bir maddenin bilerek yeniden etiketlenmesi, sahte belgeler ve izinler kadar kötüdür ve bana hiçbir şeyin bir hakimi cehalet savunmasından daha fazla kızdırmayacağı söylendi!

Yine de insanların bu kimyasalları nasıl elde ettiğine dair iyi bilgiler ve/veya fikirler var, keşke hayatta bir şeyler yapmak biraz daha serbest olsaydı, bugün dükkanlardaki burun açıcılara baktım. Hiçbir dükkanda bu ilaçların hiçbirinde psödofedrin veya etedrin satılmıyor, bu İngiltere'de meth smurf'lerin olmadığı bir yerde.

View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
684
Deals
65
Bir kimyasalın yasaklanmış olması ile ticari dünya dışında kullanımının kısıtlanmış olması arasında fark vardır.
Nitroethane veya Nitromethane genel olarak önemli bir kimyasal olduğu için bunun sadece yasaklandığını düşünemiyorum.

Yasal olarak ithal etmenin bir yolu mutlaka vardır.

zagar

Don't buy from me
Member
Reaction score
9
Sizin için psödoefedrin bulabilirim, ancak sürekli salınımlı ve içinde levosetrizin de var, ancak karşılığında bana bu haplardan psödoefedrini nasıl çıkaracağımı göstermeniz gerekiyor.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Bay Gonzo Sizin için psödoefedrin bulabilirim ama sürekli salınımlı ve içinde levosetrizin de var ama karşılığında bana bu haplardan psödoefedrini nasıl çıkaracağımı göstermeniz gerekiyor.

Dostum ben sadece psödoefedrin eksikliğinden bahsettim çünkü İngiltere'de bu haplara yönelik baskılarla ilgileniyordum! Ve eğer bir tabletten bir bileşen çıkaramıyorsanız, o zaman söz konusu bileşiği başka bir bileşiğe dönüştürmeye çalışmak zaman kaybı ve tehlikeli olacaktır, kimya ile oynayacak bilgiye sahip olmadığı açık olan bir kişiye bunu söylememin sorumsuzluğundan bahsetmiyorum bile.

bblanco

Don't buy from me
Resident
Reaction score
43
Bu kimyasallar İngiltere'den 🇬🇧 Avrupa varış noktasına mı gönderiliyor yoksa AB sınırları içinde "bırakılarak mı gönderiliyor" ... Başlangıç noktası Polonya mı?