Question Uporaba dietiletra pri sintezi kokaina.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Izdelal bom kokain, vendar vem, da so pred leti pri sintezi uporabljali dietilether, ker je zaradi njega kokain čistejši, vendar so to prenehali početi, ker je zelo nevarno, vendar ali mi lahko kdo razloži, kako lahko to naredim na varen način? @GhostChemist
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Dietil eter je le ekstrakcijsko topilo, ki so ga uporabili. Uporabite ga namesto kateregakoli nepolarnega topila, ki so ga uporabili za ekstrakcijo bazičnega kokaina iz reakcijske zmesi. Tudi sintetiziranje droge je nekaj drugega. Samo ekstrahirate in čistite drogo, ki jo je biosintetizirala rastlina.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Ja, imaš prav, ne gre za sintezo, ampak za ekstrakcijo in uporabljajo aceton, zato naj ga preprosto zamenjam z dietil etrom?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Aceton se meša z vodo in ga je težko ločiti. Dietil eter se ne
Kloroform ne. Heksan heptan ksilen toluen kerozin oktan nekaj, kar se ne meša z vodo, je tisto, kar nadomešča. Kokain HCL je komaj topen v acetonu. Aceton se zmeša s kokainom, nato se filtrira in kokain je v filtru, aceton pa je raztopil nekatere primesi in jih tako odstranil iz kokaina.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Ja, naročil sem eter in kloroform, eter bom uporabil za ekstrakcijo kokainske baze, jo posušil in ponovno raztopil v kloroformu ter filtriral, kar bi moralo odstraniti nečistoče!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
S kloroformom delajte previdno. Za eksploracijo velja, da detonira, ko je v stiku z močno alkalno snovjo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Kokain sem že nekajkrat pognal skozi kloroform, vendar iz njega nikoli nisem dobil veliko. Najboljša metoda, do katere sem prišel, je, da ga dam v ledeno mrzlo vodo in pustim, da se usede, in vse, kar vidiš, ni kokain. Pri kokainu in vročini morate biti previdni. Ves kokain, ki sem ga videl v življenju, je vseboval sladkor (morda manitol), če pa kokain segreješ, se stopi v nekaj med prozornim laffy taffyjem in karamelnim sirupom. Potrebnega je veliko truda, da ga popraviš.
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Kako bi torej pridobili kokain iz vode? Načrtujem postopek čiščenja, vendar je bilo dobrih nekaj let videti, da bi naredil "pranje z acetonom", vendar IV je preučeval metodo etanola in ledeno mrzle vode.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Hcl lahko nevtralizirate in ga obarjate kot prosto bazo. To je edini meni znani način, da iz vode odstranite kokain. Zagotovo ga ne morete izhlapeti. Ko ste izvedli ekstrakcijo a/b in nato hcl prebrizgali skozi brezvodni aceton ali vaš najljubši eter, da se obori hcl, ga lahko izparite.
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Razmišljam, da bi za rekristalizacijo uporabil brezvodni izopropilni alkohol ali etanol, saj ju je tam, kjer sem, lažje natempirati.
 
Top