Question Varnost

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Pozdravljeni, že dlje časa sem aktiven na forumu in želel sem izvedeti, kako varen je sploh. Ne govorim o nakupu izdelkov, bolj o tem, ali je forum varen, aktiven je v darknetu, za katerega sumim, da je relativno varen, pa tudi v clearnetu, kar mi daje misliti, da ga oblasti ne bodo pustile neopaženega. Forum je tudi dobro oglaševan, zato ga težko dojemam kot podtalni forum/tržišče. Moje vprašanje je, kakšno zavarovanje obstaja s strani upravljavca spletnega mesta, če ste dejavni prek darkneta ali clearneta? In kaj lahko storim najbolje za svojo varnost, da bi bil aktiven na tem forumu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Povedali so mi, da je naslov clearnet le portal do spletnega mesta onion. Preko omrežja clearnet samo brskam po oknih in ne pošiljam nobenih sporočil ali česar koli, kar bi preveč spominjalo na zaroto za proizvodnjo. V zadnjem času sem videl nekaj lepih stvari. Ljudje veliko govorijo o programu? Operacijskem sistemu? Imenuje se repi, na katerega prenesete operacijski sistem, nato pa ob zagonu priključite pomnilniško kartico in na računalniku teče drug operacijski sistem, vse pa gre na napravo USB in na računalniku potem ni mogoče videti ničesar. Videl sem tudi, da je nekdo vzel majhno napravo tipa USB in ji dal oznako stealth. Ta človek je dobil mikro pomnilniško kartico ali kaj podobnega in razkosal kabel USB do mikro USB tipa c ter ga vstavil tako, da je bil videti samo kot kabel za polnjenje, vendar je v resnici pomnilniški pogon. To je nekaj sranja Jamesa Bonda, verjetno ne bodo natančno pregledali polnilnega kabla, vendar bi lahko imel operacijski sistem in vse datoteke za neopazno delovanje naprave. Pravzaprav moram to narediti sam.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Torej že uporabljate repke in jih zato obiskujete prek omrežja Tor? Moja druga priporočila bi pgp za šifriranje lastnih sporočil (Imate kleo na repih). Slišal sem, da bi moral imeti prodajalec svoj javni ključ na svoji strani. Prav tako imate prednameščeno denarnico feather, zato uporabite XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Najlepša hvala, vsekakor bom dobil repke. Polnilni kabel je super, saj sem tekalno površino videl šele pred dnevi.

Zaradi repov sem imel še eno vprašanje, ali bi bilo mogoče z njim zagnati pametni telefon?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Ja, ne morete ga uporabljati na telefonu. Res je najvarnejši v računalniku
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tails ne bo deloval s pametnimi telefoni, če pa dobite telefon google pixle, lahko prenesete operacijski sistem graphene os, ki zagotavlja približno najvarnejšo količino varnosti, ki jo lahko dobite s telefonom. Če je le mogoče, vam svetujem, da se izogibate telefonom.
 
Top