Question vprašanje o hidrolizi CAS 5449

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
začel sem z 10 g cas 5449 v 20 g vode, po dodajanju hcl kisline na ph 1 se je na dnu pojavila rumena plast, ki ni splavala na površje in je bila rdeča kot druga poročila, nadaljeval sem segrevanje 1 uro in pojavilo se je več olja, želim vprašati, ali se lahko to olje uporabi za naslednji korak brez nadaljnjega prečiščevanja?
 

Attachments

  • gqStbQT8Hn.jpg
    gqStbQT8Hn.jpg
    3.1 MB · Views: 9

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Pomembno je mešanje. Rdeča barva je zelo slab znak, saj gre za polimeriziran P2P. P2P ima gostoto 1,02 g/ml, torej je težji od vode. Le da voda vsebuje dovolj nečesa, zaradi česar je težja. Kot sol, ki nastane, ko dodate kislino. Če ste uporabili veliko vode - kar je zelo dobro - bi lahko gostota vode in P2P postala preveč podobna, da bi se pravilno ločila. Dodajte več soli - NaCl - regeneracijska sol za pomivalni stroj - in P2P bo šel na vrh. Ali pa na koncu dodajte topilo. Če je vaše olje bistro in ima le rahlo rumen odtenek, je dovolj dobro, da ga lahko neposredno uporabite v naslednjem koraku. V nasprotnem primeru destilirajte ali destilirajte s paro.
 

robby771

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 27, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ali ga lahko uporabite brez nadaljnjega prečiščevanja, je odvisno od tega, kako čist mora biti za naslednji korak. Če naslednji korak ni občutljiv na nečistoče, lahko nadaljujete. Če pa mora biti olje čisto, je bolje, da ga najprej očistite s pranjem ali ekstrakcijo.
 
Top