Question Čiščenje žveplove kisline

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Želim očistiti svojo 50-odstotno žveplovo kislino. Želim zmanjšati količino vode. Kaj naj storim, jo preprosto zavrem na 90-100 stopinj Celzija?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,050
Points
93
Za kakšen namen potrebujete kislino?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Žveplova kislina za proizvodnjo olja v obliki amfetamina. Ne zaradi škodljivih razlogov
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
V veliko borosilikatno čašo vlijte 50-odstotno kislino H2SO4 (ne več kot polovico), jo ovijte z aluminijasto folijo in segrevajte na električni kuhalni plošči, dokler se prostornina ne zmanjša na polovico začetne velikosti ali dokler ne postanejo vidni beli hlapi. Dobimo približno 75-80 %. Temperatura mešanice bo več kot 200 *C
Če želite 98 %, morate 80-odstotno kislino segrevati v bučki z okroglim dnom pri 350-400 C (zunanja temperatura), da destilirate vso vodo. Uporabite zračni kondenzator ali samo dolgo cev. Ne uporabljajte vodnega hlajenja. Ne uporabljajte vakuuma.
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Uporabite tudi stiring, da se izognete mehurčkom, ki pljuskajo vsepovsod
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Vse magnetne mešalne palice ne preživijo tako težkih pogojev, večina poceni se razmagneti že pri temperaturi 180*C. Prav tako nimajo vsi tako močnih magnetnih mešalnikov, ki lahko dosežejo več kot 500*C, sicer ne boste nikoli dosegli notranje temperature, ki bi se približala celo 300*C.
Pozabil sem omeniti le še kuhanje čipov iz nekaj zdrobljene bele keramike, ki sem jih uporabil v drugi stopnji.
Za prvo stopnjo to sploh ni potrebno, poleg tega bo vrelo le v prvi uri ali manj, pozneje bo prišlo le do izhlapevanja. (moja namestitev je bila 3L čaša in 1,5 kW poceni grelna plošča s toplotnim relejem).
 
  • Like
Reactions: HHH
Top