Možna nova sinteza 2,5-dimetoksibenzaldehida iz janeževega olja/anetola

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Pozdravljeni, fantje našli to zanimivo sintezo ne vem, ali deluje, zato vzemite to kot neke vrste sugestijo

Sinteza 2,5-dimetoksibenzaldehida: Anetol se oksidira do anizaldehida, ki se po izolaciji podvrže Baeyer-Villigerjevi oksidacijski reakciji s perforovo ali perocetno kislino. Tako dobljeni O-formil-4-metoksifenol se hidrolizira . 4-metoksifenol se nato formlira po Reimer-Tiemannovi metodi, dobljeni 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehid pa se metilira z dimetilsulfatom v 2,5-dimetoksibenzaldehid.
Reakcija

A : Anisaldehid iz anetola z oksidativnim cepljenjem: 20 g janeževega olja se suspendira v mešanici 150 ml vode in 30 ml konc. žveplove kisline; doda se 55 g natrijevega bikromata tako hitro, da temperatura ne preseže 40 °C. Reakcijsko zmes smo ekstrahirali s 4 x 125 ml toluena in topilo izparelo. Preostalo olje smo vakuumsko destilirali in dobili 9,1 g anizaldehida.

B : O-formil-4-metoksifenol: 6 ml anizaldehida smo raztopili v 75 ml diklorometana (DCM). V 30 minutah je bila dodana mešanica 12 g vodikovega peroksida in 10 mL konc. mravljinčne kisline. Reakcijsko zmes smo 21 ur rahlo refluksirali.
C: B 4-metoksifenol: Z izparevanjem topila iz reakcijske zmesi in odvzemom ostanka v 100 mL vodnega NaOH (20 %) (25 mL MeOH kot so-raztopilo) smo po običajnih postopkih obdelave in čiščenja dobili 4,1 g 4-metoksifenola kot bel kristalinični proizvod.
D : Reimer-Tiemannovo formiranje 4-metoksifenola: 124,1 g 4-metoksifenola smo raztopili v raztopini NaOH (320 g NaOH v 400 ml vode). Skupaj je bilo dodanih 161 mL kloroforma. Po običajnem postopku obdelave in destilaciji s paro smo dobili 109,8 g bistrega rumenega olja, ki se ni strdilo pri sobni temperaturi (GC/MS: 94 % 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehida).

E: D Metilacija 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehida: rumeno olje iz je bilo uporabljeno brez nadaljnjega čiščenja. V 250 mL RB bučko smo dodali 100 mL acetona, 14 g brezvodnega kalijevega karbonata in 10 g 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehida; zmes smo segreli na temperaturo povratnega toka in dodali 11 g dimetil sulfata. Reakcija je potekala 4 ure. Topilo se izpari, surovi končni produkt pa kristalizira v hladni vodi. Z rekristalizacijo iz EtOH/vode smo dobili 8,3 g 2,5-dimetoksibenzaldehida (GC/MS: 98 %+ 2,5-dimetoksibenzaldehid).
Izplen: 93-02-7 97,6%

Reakcijski pogoji:

s titanovim tetrakloridom v diklorometanu pri -5-20; 1,5 h;Inertna atmosfera;Reagent/katalizator;Temperatura;

Koraki: 1:

1.A-9.A Primer 2

A. V 500-mililitrsko bučko z okroglim dnom s tremi grli dodamo 13,82 g (0,1 mol) 1,4-dimetoksibenzena, 200 ml brezvodnega diklorometana, dušikovo zaščito in ohladimo na -5 °C. Dodamo titanov tetraklorid (13mL) , 0,12mol) brezvodne raztopine diklorometana 45mL, kapljično dodamo 90mL 1,1-diklorometil etra (14,94g, 0.13mol) v brezvodni raztopini diklorometana, dodamo po kapljicah po 1h, mešamo pri sobni temperaturi in reagiramo 30min Reakcijski raztopini dodamo 300g ledenih kock, 8mL koncentrirane klorovodikove kisline, mešamo 2h, ločimo tekočine, vodno fazo dvakrat ekstrahiramo z diklorometanom, vsakič po 100mL, združimo organski fazi, organsko fazo dvakrat speremo z vodo, vsakič po 100mL, brezvodno posušimo nad natrijevim sulfatom in zgoščamo pod znižanim tlakom, da dobimo 1622 g oljnatega 2,5-dimetoksibenzaldehida s 97,6-odstotnim izkoristkom in HPLC 97,9 %.

Reference:

CN112321413,2021,A Lokacija v patentnem odstavku 0024-0026; 0032-0034; 0040-0042; 0047-0049; 0055
vir: https: //www.chemicalbook.com/synthesis/2-5-dimethoxybenzaldehyde.htm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ali je to drugačno ali na kakršen koli način boljše od 30 let stare metode?
TVal20h3Is
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
oh lmao ok sorry feel free to delete the tread then idk how to do that
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ne, mislim, da ni bilo objavljeno že prej. Vsaj ne, kar sem videl. Pot, ki ste jo objavili, je bila videti nekoliko drugačna, tako da sta možni 2 shemi. Lepo je imeti možnosti, ker je vpletenih nekaj novih kemikalij.
Ni bil moj namen, da bi razblinil vaš splav, samo zanimalo me je, ali ima vaša metoda kakšne prednosti, ker to ni elementarna sinteza.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
To je prva dejanska večstopenjska sinteza, s katero so se začele moje kemijske pustolovščine ... seveda je 2,5-dimetoksibenzaldehid najbolje dobiti na trgu, moja pot pa se je končala s pridobitvijo 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehida, iz katere sem se naučil zelo pomembne lekcije (nikoli ne dajte vsega materiala v eno preskusno serijo ali se vsaj zavedajte, da tako kemiki ne delajo).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
ja, prepričan sem, da je to napako že kdaj naredil vsakdo. u gotta fall to learn how to stand up.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Kot podrobnost naj povem, da je delo z dimetil sulfatom na ravni znanja, ki daleč presega napako, o kateri smo govorili ... celotna stvar je nekako zasnovana za scenarij obtičanja na otoku. Ali pa zgolj temeljna znanost, ki samo dokazuje, da je to mogoče narediti. Ta pot je bila potovanje, ki mi je dalo veliko misliti in se še vedno ni končalo dobro desetletje (2,5-betanitrostiren je v hladilniku in čaka, da bom razpoložen ... ali pa da najdem dobro tehniko bromiranja z NBS in malo HBr, ki mi je ostal).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
samo kupite NaBr ali KBr in ga vmešajte v bisulfat in ga stopite, pri čemer mora nastati HBr, nato ga lahko vmešate v reakcijsko mešanico ali samo v vodo, če želite raztopino. tako vedno naredim svoje, kadar se ne morem ukvarjati s čakanjem, da ga dobim, ko ga kupim.
Iskreno, kot začetnik, ki dela z dimetilsulfatom, si lahko samo služi, da bo prišlo do alkilirane DNK.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
V zameno za namig glede bromiranja lahko izpostavim absolutno najcenejši in najučinkovitejši način pridobivanja stirena, o katerem nameravam ustvariti videoposnetek.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Zdi se, da ne morem najti nobenega otc vira katere koli anorganske soli, ki vsebuje bromid, kjer sem.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
hmmmm isnt like atleast pool brom acessible to u im shure u can buy it off amazon or smt if u cant find it in hardware stores. eaven, če je kot bcdmh, ga lahko enostavno pretvorite v brom z metabisulfatom, nato pa samo nevtralizirate brom z NaOH, če vas seveda ne moti onesnaženje z NaCl (ali pa je to katera koli druga bromova spojina, lahko tudi klorin v njej in bi moral nadomestiti brom, ki ga v osnovi sprosti, nato pa nevtralizirate z NaOH. samo pojdite v trgovino s strojno opremo in poiščite malo, kot so zakladi, iskanje v trgovinah s strojno opremo je precej prijetno.). tho, če sem iskren, ga samo kupite na medmrežju, ki je pošteno poceni, lahko najdete karkoli, če se dovolj potrudite.

 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Še vedno upam, da bo NBS ustrezal, le da ne poznam njegovega načina uporabe (p-Tosil žal ni na voljo). Vse on bazenske kemikalije, ki sem jih videl, so bile na osnovi klora, zavedam se, da obstaja tudi na osnovi broma, vendar sem samo sklepal, da ni v mojem bližnjem dosegu. Včasih sem imel 1 l Br2 in je bil najbolj problematičen od skoraj 3.000 kemikalij, ki sem jih imel takrat, PCl3 in PBr5 sta mi šla tudi na živce, vendar sem imel v zbirki veliko več zlobnih fantov. Omenili smo dimetilsulfat, vendar je tu še fosgen, ki mi je v prejšnjem življenju prinesel slab sloves.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
iskreno brom je chill idk kako to, da je dobil u težave samo zapečatiti v ampuli
še nisem naletel na kemikalijo, ki bi mi povzročila težave pri shranjevanju osmijevega tetroksida, vendar ni ničesar, kar bi ampula ne mogla popraviti
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
in bdw če nbs ne deluje, potem samo naredite brom iz njega s klorinom. mora delovati
 
Top