Iščete nasvet v zvezi s sintezo amfetamina z uporabo cinamaldehida

SaltedLead

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni,

sem nekoliko nov na tem forumu in razmišljam o poskusu sinteze na podlagi objave na redditu, ki podrobno opisuje ustvarjanje racemičnega amfetamina iz cinamaldehida.
Prispevek je bil precej nejasen in je vseboval le grob oris postopka, zato sem poskušal po svojih najboljših močeh zapolniti praznine.

Sinteza poteka na naslednji način.

100 ml cinamaldehida se doda 100 ml benzilalkohola, da nastane cinamilalkohol.
Cinnamilalkohol se doda amonijaku v razmerju 1:1, da nastane cinnamilamin.
Ta se ponovno doda benzilalkoholu v razmerju 1:1, da nastane fenilpropilamin, ki se nato hidrogenizira z uporabo vodikovega plina, da nastane dl-fenilizopropilamin AKA amfetamin.
Sledi rekristalizacija.

S sintezo amfetamina se še nisem ukvarjal, zato bi bil hvaležen za vsak nasvet, zlasti če je kdo že opravil to sintezo.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nič od tega ni smiselno
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Verjetno ima v mislih cyprinal (metil-cinnamaldehid)? Ne vem, kako, vendar domnevam, da je to mogoče in da je bilo že storjeno.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ne, Cyprinal, kajti alfa-metil cinamaldehid se lahko podvrže Bayer Villingerjevi oksidaciji in tvori enol-ester P2P, ki se zlahka hidrolizira v P2P. Običajno se to izvede z oksonom, vendar delujejo tudi karosova kislina in peracidi. Primerno za manjše, morda srednje velike serije, vendar neprimerno za večje serije, saj so potrebne velike količine topila, poleg tega traja precej časa, poleg tega pa poteka tudi stranska reakcija, pri kateri se enol ester dodatno oksidira v epoksid, zato vedno nastane mešanica produktov, ki jo je treba obravnavati pri pripravi.
 
Top