Question DPIA v mojem amfetaminu - namerno?

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Pozdravljeni izkušeni kemiki,

Že nekaj časa sem tukaj tihi bralec, vendar sem se odločil ustvariti račun, saj imam vprašanje.

Ali mi lahko kdo razloži, kako se DPIA Di(beta-fenilizopropil)amin znajde v mojem amhetaminu?
Testiram vsak amfetamin, ki ga prejmem od svojega vira, in laboratorij za zmanjševanje škode redno poroča o kontaminaciji z DPIA znotraj amfetamina.
Ali mi lahko kdo pove, ali je bilo to vneseno namerno ali kako je DPIA nastala? Morda slaba sinteza?


Zahvaljujem se vam za pomoč :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, to je le stranski produkt sinteze. Ne skrbite. Mislim, da ni več kot nekaj predstavitev DPIA, ali imam prav?
 

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hej, G.Patton,

Hvala za vaš odgovor :)
Res je, najdemo ga le v notranjosti, vendar je količina premajhna, da bi jo lahko določili.
Vendar pa me je skeptično prepričalo dejstvo, da se je čistost sčasoma znatno zmanjšala.
Začeli smo pri 70-odstotni čistosti, zadnjih nekaj serij pa je imelo "le" 45-50 %.
Vendar drugih psihoaktivnih snovi niso našli.
Ali je torej mogoče, da vir ve, da ga testiram, in ga meša z neaktivnimi snovmi, kot je manitol, ki jih laboratorij ne bo odkril. Ali pa je mogoče, da bi manj kakovostno olje ali slab proizvodni postopek lahko tako zelo znižal čistost?Verjetno je težko reči, vendar bi rad slišal mnenje strokovnjaka.

Ali ta stranski produkt sinteze (DPIA) pomeni, da ni bila opravljena dobro, saj se mu je očitno treba izogniti, saj sem imel veliko vzorcev tudi brez njega?

Zahvaljujem se vam za vaš čas, ki ste ga namenili odgovoru na moja vprašanja!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Ali so bile karakterizirane tudi neaktivne sestavine? Zanima me, kaj pomeni preostalih 30 % do 100 %.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Soli amfetamina so notorično nestabilne in se zelo hitro pokvarijo. Ta težava se lahko pojavi celo pri pripravi farmacevtskih izdelkov s čistimi farmacevtskimi sestavinami.

Ali je mogoče, da bi manj kakovostno olje ali slab proizvodni postopek tako zelo znižal čistost?" Verjetno je težko reči, vendar bi rad slišal mnenje strokovnjaka.

Da. Čistost se lahko zelo razlikuje. Vsi preostali stranski proizvodi lahko povzročijo nižjo kakovost in včasih tudi dramatično. Zadnji korak titriranja z žveplovo kislino je lahko ubijalski. Tudi tipična reakcija z Al/Hg je nepregledna in lahko pusti veliko soli. Reakcija LAH je čistejša, vendar nisem prepričan, ali jo mnogi uporabljajo. Videl sem vzorce (lepo bele in kristalinične), ki so bili testirani pri različnih čistostih. Edina spremenljivka je bila reakcija, ki jo je izvajal operater.

Nikoli nisem razumel, zakaj kdo uporablja amfetamin namesto racemičnega metamfetamina in zakaj je ta bolj priljubljen v Evropi.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Dejansko ima Leuckart največ nečistoč, hidridne redukcije in hidrogenacije prav tako niso čiste iz lonca, Al/Hg v posebni s parno destilacijo ima presenetljivo malo stranskih produktov, met iz farmacevtskega efedrina z Rp/I pa je daleč najboljši (izhaja iz zadnje stopnje, ki uniči izhodno spojino in vmesne produkte). Tudi tako uporabne redukcije z Na-metalom so precej dobre.
Presenetljivo - da. Vendar je res.
Govorim samo o aktivnih nečistočah, saj so edine, ki štejejo. Neaktivne nečistoče se lahko štejejo za polnilo.
To je zato, ker je amfetamin orodje, metamfetamin pa način življenja. To izhaja iz različnega trajanja, saj je lažje ostati pri zdravi pameti z drogo, ki deluje 8 do 10 ur, kot z drogo, ki deluje dva dni ali več, saj vas slednja v trenutku spremeni v tweenakerja.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Je rezultat reakcije amfetamina, primarnega amina, s ketonskim P2P. To se dogaja pogosto, saj je amfetamin bolj privlačen za keton kot amoniak. Za to bi poskrbela pravilno izvedena destilacija s paro (NE da bi vse skupaj prepihali pri 150 °C!) ali frakcionirana (vakuumska) destilacija, vendar se to redko izvaja. To pa zato, ker so DIPA in sorodne nečistoče zelo aktivne in dolgotrajne, kupci pa mislijo, da je amonijak močnejši in boljši, medtem ko ima samo nečistoče, ki močno delujejo na noradrenalinski sistem. Zaradi zelo dolgega trajanja je tudi veliko težje izstopiti. DIPA je slaba novica, če si želite stimulacije CNS in evforije, manj pa preveč espressu podobnih učinkov. Poleg strank so to seveda tudi kuharji, ki vedno iščejo bližnjice in niso ponosni na svoj izdelek, ampak se slepijo. Človek bi pomislil, da si lahko pri kuhanju večkilogramskih serij privoščite pravo analizo? Oreh ne, lahko bi si jo privoščili, vendar tega iz dobrega razloga ne želijo vedeti.
 
Top