Otázka dávky [Moje najhoršie skúsenosti s drogami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
21
Reaction score
37
Points
13
Pri používaní liekov existuje veľmi veľa premenných, ktoré môžu spôsobiť tragédiu; preto som nakoniec napísal celú knihu na túto tému. Pri opätovnom skúmaní mnohých katastrofických lekcií, do ktorých som sa osobne pustil, sa však najčastejší spoločný menovateľ týka dávky: často som užil príliš veľa.

Nižšie opätovne uvádzam článok, ktorý som nedávno uverejnil na Substackua ktorý sa týka mojich vlastných najhorších skúseností s drogami. Jeho podanie malo byť trochu odľahčené s cieľom poslúžiť všeobecnému posolstvu, že proces znižovania škôd je nevyhnutný, ale základnej téme, že som opakovane nedokázal obmedziť svoj apetít, sa dá len ťažko uniknúť.

Existuje argument, že takmer každá droga je pri dostatočne malej dávke relatívne bezpečná, ale rovnako sú niektoré drogy oveľa náchylnejšie na nešťastie ako iné. Muškátový oriešok a salvinorín A sú možno dobrými príkladmi: prekročenie prahu bez pádu do priepasti býva mimoriadne ťažké. Rozdiely v čistote slúžia samozrejme ako ďalší príklad.

Vzhľadom na to všetko som si myslel, že článok by tu mohol byť zaujímavý. Na svoju obhajobu však zdôrazním, že teraz som oveľa stabilnejší a rozumnejší ako vtedy. :)

Užil som 182 drog: Ktoré však boli najhoršie?

Niektorí ľudia predpokladajú, že ako autor Biblie užívateľov drog som bol pri užívaní týchto 182 drog vždy stelesnením bezpečnosti a správnych postupov. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy.

Pred niekoľkými mesiacmi som na sociálnych sieťach zverejnil zoznam svojich obľúbených drog. Následne som dostal otázku, vlastne dosť často, ktoré sú moje NAJMENEJ obľúbené: v podstate ktoré drogy vyvolali najhoršie zážitky. Tak sme tu.



Na začiatku mojej cesty neboli moje vedomosti o znižovaní škôd o nič väčšie ako vedomosti priemerného čitateľa tohto článku. Mala to byť obrovská krivka učenia, a preto je kniha posiata príkladmi, ktoré sa rovnajú tomu, ako to nerobiť. Jedným z dôvodov, prečo som do knihy zaradil správy o skúsenostiach, bolo skutočne to, aby som ilustroval ľudské chyby, ktoré sú až príliš časté.

Nasledujúce zhrnutia uvádzajú po jednom takomto prípade. Je to len pol tucta tých, pri ktorých som urobil absolútny zmätok a ktoré mali ďaleko od šťastného výsledku.

Kvôli kontextu by som mal spresniť, že som ich spravoval sám počas 12 až 15 rokov. Pri väčšine z nich som bol schopný zdokumentovať a podrobne opísať ich účinky, keď som ich skutočne zažil: buď prostredníctvom písomných poznámok, alebo nahrávaním na telefón. Samozrejme, nie vždy to bolo možné, pretože som bol niekedy príliš mimo, traumatizovaný alebo inak zaujatý.

Na záver by som mal uviesť aj niekoľko retrospektívnych poznámok k tomu, čo nasleduje. Prvý debakel bol absolútne spôsobený povahou drogy. Druhý (syntetika) bol tiež čiastočne spôsobený jej povahou. Zvyšok, ako aj ostatné, o ktorých sa píše v knihe, boli do veľkej miery spôsobené mojou vlastnou neschopnosťou a samoľúbosťou.

Poďme na to...

--

1. Muškátový oriešok

Táto príhoda sa stala pred mnohými rokmi: Mal som 21 rokov, bol som mladý a (drogovo) naivný. Dočítal som sa, že muškátový oriešok môže vyvolať opojenie, a tak som sa do toho pustil. Považujem za šťastie, že som nažive. Delirium nie je výlet, je to nočná mora. Bolo mi zle, točila sa mi hlava, bolo mi nevoľno, hlava mi pulzovala, mal som halucinácie a plazil som sa po rukách a kolenách, čo sa mi zdalo ako večné peklo. Zotavil som sa až po týždni. Ponaučenie: preskúmajte všetko, čo užívate, a nikdy sa týchto vecí nedotýkajte. Je to jed.

2. 5f-AKB-48

V začiatkoch fajčenia syntetických kanabinoidov som testoval novo vydanú značku Magic Dragon. Nič hrozné: je to noid, tak čo by sa mohlo pokaziť? Odpoveďou bolo všetko. Bolo to na míle vzdialené od pôvodnej syntetickej látky spice (JWH 0018) a ešte viac vzdialené od samotnej marihuany... čo som si uvedomil hneď, ako sa dostavil neskrotný strach a paranoja. Potácal som sa do postele a ležal som vo fetálnej polohe, mysliac si, že tentoraz som to naozaj urobil, a dúfajúc v nádej, že sa to čoskoro skončí. Zdalo sa, že to trvá večne, ale nakoniec sa to naozaj skončilo.

3. Salvia Divinorum [Salvinorin A Extract]

Toto je nepochybne na zozname mnohých ľudí, ale u mňa to bolo ešte znásobené tým, že som si myslel, že je to len ďalší syntetický kanabinoid. Z bongu som sa zhlboka nadýchol; a takmer okamžite sa vytratila realita. Mal som pocit, akoby sa moja duša ponorila do priepasti a ja som netušil, čo sa to, do pekla, deje. Chcel som len uniknúť z toho pekla a byť opäť svojím normálnym ja, pretože som zúfalo vyjednával o svoj život s niečím, čo sa zdalo byť zlovestnou prítomnosťou. Obával som sa, že by som mohol mať natrvalo poškodený mozog a že by som sa už nikdy nemusel zotaviť. Je trápne, že som bol následne natoľko hlúpy, že som uveril, že to bolo spôsobené šokom, a neskôr som si cvičenie zopakoval. Nebolo to o nič lepšie.

4. 5-MeO-DALT

Pomerne neškodné ľahké psychedelikum zvyčajne nie je príčinou úrazu, pokiaľ neprejavíte úplný nedostatok náležitej starostlivosti a pozornosti. Odvážil som si na váhe svoju 10 mg dávku a na displeji vyskočilo 0,10 g. V poriadku, zapil som to vodou. Počkajte chvíľu... 0,10 g? OMG: 100mg! Príliš neskoro, pretože nech som sa snažil akokoľvek, nemohol som zvracať. Vydesený som vedel, že to musím zvládnuť, nech sa deje čokoľvek. V skutočnosti to bolo v poriadku, ale na počiatočný strach a paniku som rýchlo nezabudol. Mal som šťastie (veľké), že moja nepochopiteľná chyba sa stala práve s týmto liekom.

5. Pregabalín

Ani pre tento liek nemám ospravedlnenie. Nejako som sa presvedčil, že 300 mg bude v poriadku a že môžem o hodinu neskôr nasledovať opakovanú dávku. Takto to dopadne, keď ste dostatočne dôverčiví na to, aby ste verili ojedinelým príspevkom na fóre a robili si domnienky o tom, že lieky na predpis sú bezpečné. Prinieslo to opojenie typu morskej choroby, ktoré bolo absolútne príšerné a ktoré trvalo niekoľko hodín. Triasla som sa, nebola som schopná ani písať na klávesnici, ani poriadne chodiť a bolo mi strašne zle. Až neskôr som zistil, že na užívanie tohto lieku skutočne zomiera čoraz viac ľudí.

6. Alkohol

V mojom živote bolo príliš veľa príležitostí, pri ktorých som trpel nedôstojnosťou smiešnej opitosti s následnou hroznou chorobou/zvracaním/kocovinou v nasledujúci deň alebo dokonca dni. Z hľadiska škodlivosti a závislosti je to hrozná droga, ale ako väčšina ľudí som bol naučený považovať jej nadmerné užívanie za úplne normálne. Našťastie, keď som skúmal iné psychoaktívne možnosti, začal som zároveň vnímať alkohol ako to, čo je, a teraz ho používam len zriedka.

--

Čo sa týka náročných skúseností, väčšina ostatných sa točila okolo toho, že som si odhryzol viac, ako som dokázal prežuť, pričom dávky boli výrazne príliš vysoké (napr. heroín, MDMA). Aj keď aj tie mali svoje drámy, väčšina z vyššie uvedených sa mi vryla do pamäti výraznejšie, pretože boli nielen hrozné, ale sprevádzal ich aj šok: vôbec som ich nečakal.

Pozitívom je, že dodali motiváciu na napísanie knihy: V prípade niektorých som mal obrovské šťastie (zatiaľ čo iní možno nie). Podstatou je, ako je uvedené vyššie, že som sa z nich poučil.

Prosím, urobte to isté a zostaňte v bezpečí. Samotnú verziu knihy vo formáte PDF si môžete bezplatne stiahnuť z ktoréhokoľvek odkazu cloudovej siete uvedeného na nasledujúcej stránke: [Na BB tu: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/].

Pamätajte, že nevedomosť zabíja, vzdelanie zachraňuje životy: povedzte drogám NIE.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Previnil som sa tým, že som príliš skoro preliečil. Vo väčšine prípadov začiatočnícka chyba
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Dávkovanie je základom znižovania škôd. Ďakujeme za zdieľanie vašich skúseností
 
Top