Syntéza kyseliny fenyloctovej z kyseliny mandľovej (v malom rozsahu)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Reakčná schéma:
QrjteHwBoC


Syntéza:
1. Kyselina mandľová (15,0 g) sa rozpustila v kyseline hypofosforečnej 85% aq (15 ml).
1hkByCow3X
ZCqxVdcWTX
Bp5X7NmlgV
87NRIpv2Fe



2. Jód (15 g) sa pridával v malých dávkach, pričom sa 1 hodinu zahrieval pri spätnom toku.
Vsc8mfixzQ
XQKpn4odGU
MiCgKaA027



3. Roztok sa prelial studenou vodou a surový produkt sa rekryštalizoval z horúcej vody, čím sa získal bezfarebný kryštalický produkt s hmotnosťou 10 g.
Yi9qxTskp8
JfEbd61RYH
 
Last edited by a moderator:

rabbitass

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Dobrý deň, veľmi ma zaujíma táto syntéza, aspoň tam, odkiaľ pochádzam, je veľmi ľahké zohnať kg kyseliny L-mandlovej, s čím mám problém, je zohnať kyselinu hypofosforečnú, môžem ju nahradiť inou kyselinou, ktorá je pre mňa ľahšie dostupná?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Myslím si, že to tak nie je. Ak nájdete červený fosfor, môžete použiť aj kyselinu fosforečnú. Je oveľa, oveľa ľahšie ju nájsť ako kyselinu hypofosforečnú. Samozrejme, nájsť červený fosfor je stále problém.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Nájsť kyselinu hypofosforečnú je utrpenie.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Je to precízne hypo. Je ťažké ho získať, ale vyhovuje najlepšie. Získavanie pervitínu z efedrínu je podobné.
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Dobrý deň, Will Chemist, môžete uverejniť vlákno na prípravu P2P s kyselinou fenyloctovou? Už dlho som ho nenašiel. Ďakujem.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
Mám plus 2 kg, ktoré neviem, čo s nimi robiť, pretože metóda s pecnými rúrami je ťažká a nevieme, aká je najjednoduchšia metóda
 

Labchef

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Chcem sa pokúsiť o tento postup, ale zistil som, že kyselina mandľová má rôzne cas č. Aké je správne cas č., ktoré mám použiť? Myslím, že kyselina mandľová sa dodáva vo formátoch DL, S a L. Je v poriadku použiť ktorýkoľvek z nich na postup pri získavaní kyseliny fenyloctovej?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Na tom nezáleží. Po redukcii chirálne centrum zmizne a zostane vám kyselina fenyloctová.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Dobre ďakujem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Zdá sa, že vám tu niečo chýba. Možné činidlá na báze fosforu na redukciu sú:
- RP, červený fosfor s jódom
- H3PO2, kyselina hypofosforečná a jód
- H3PO3, kyselina fosforečná a jód
- H3PO4, kyselina ortofosforečná alebo len kyselina fosforečná a NaI alebo KI, jodid sodný alebo jodid draselný

pričom sa uprednostňujú H3PO2 a H3PO3.
Všetky tieto látky tvoria HI, kyselinu jódovú, ktorá je skutočným redukčným činidlom.

H3PO2 sa vyrába z hypofosfitu sodného, vápenatého alebo draselného a HCl. Vyhľadajte "electroless nickel plating" a nájdete to.
H3PO3 sa používa v hydropónii a vo vinohradníctve
H3PO4 sa používa všade ako odstraňovač hrdze, odvápňovač atď.

Jód sa vyrába oxidáciou NaI alebo KI.
NaI alebo KI sa používajú na dezinfekciu vody, hľadajte v "Preppers" a "Survivalists"

btw. PAA. kyselina fenyloctová má veľmi zvláštny a lepkavý zápach, ktorý sa len tak ľahko nezmyje, pozor. Alebo lepšie: Pri jej výrobe bude pekelne smrdieť a vy tiež. A ten zápach vás bude sprevádzať asi týždeň bez ohľadu na to, ako často sa budete sprchovať.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
môžete mi prosím vysvetliť pomery PSEUDO a JOD a pomery H3PO3 a čas a teplo prosím nemám prístup k H3PO2 a či to naozaj funguje a H3PO3 je dobré spoľahlivé redukčné činidlo prosím opakujte
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Pane, je kyselina mandľová 2836-32-0? Môže sa použiť činidlo len s 50 % kyseliny hypofosforečnej?
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
áno, na youtube je video krok za krokom, stačí vyhľadať kyselinu mandľovú / kyselinu fenyloctovú... nemáte za čo...
 
Top