Question Čistenie kyseliny sírovej

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Chcem prečistiť svoju 50 % kyselinu sírovú. Chcem znížiť množstvo vody. Čo mám urobiť, jednoducho ju prevariť na 90 až 100 stupňov Celzia ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,050
Points
93
Na aký účel potrebujete kyselinu?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Kyselina sírová na výrobu amfetamínovej formy oleja. Nie zo škodlivých dôvodov
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Do veľkej borosilikátovej kadičky nalejte 50 % kyselinu H2SO4 (nie viac ako polovicu), zabaľte ju hliníkovou fóliou a zahrievajte na elektrickej varnej doske, kým sa objem nezmenší na polovicu pôvodnej veľkosti alebo sa nezačnú objavovať biele výpary. Získate približne 75 - 80 %. Teplota zmesi bude vyššia ako 200 *C
Ak chcete 98 %, mali by ste 80 % kyselinu zahrievať v banke s okrúhlym dnom pri 350 - 400 C (vonkajšia teplota), aby sa vydestilovala všetka voda. Použite vzduchový kondenzátor alebo len dlhú trubicu. Nepoužívajte vodné chladenie. Nepoužívajte vákuum.
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Používajte aj stiring, aby ste sa vyhli bublinám, ktoré striekajú všade
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Nie všetky magnetické miešadlá prežijú takéto drsné podmienky, väčšina lacných sa demagnetizuje už pri teplote 180*C. Takisto nie každý má také výkonné magnetické miešadlá, ktoré sú schopné dosiahnuť teplotu nad 500*C, inak nikdy nedosiahnete vnútornú teplotu blízku ani 300*C.
Zabudol som sa zmieniť len o varných trieskách z nejakej drvenej bielej keramiky, ktoré som použil v druhom stupni.
Pre prvý stupeň to vôbec nie je potrebné, navyše var bude len počas prvej hodiny alebo menej, neskôr bude dochádzať len k odparovaniu. (moja zostava bola 3l kadička a 1,5 kW lacná varná doska s tepelným relé)
 
  • Like
Reactions: HHH
Top