Možná nová syntéza 2,5-dimetoxybenzaldehydu z anízového oleja/anetolu

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Dobrý deň, chlapci našli túto zaujímavú syntézu nie je isté, či funguje, takže to berte ako druh sugestie

Syntéza 2,5-dimetoxybenzaldehydu: Anetol sa oxiduje na anizaldehyd , ktorý sa po izolácii podrobí Baeyerovej-Villigerovej oxidačnej reakcii s kyselinou peroxoctovou alebo peroxoctovou. Takto získaný O-formyl-4-metoxyfenol sa hydrolyzuje. 4-metoxyfenol sa následne formyluje Reimer-Tiemannovou metódou a získaný 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehyd sa metyluje dimetylsulfátom na 2,5-dimetoxybenzaldehyd.
Reakcia

A : Anisaldehyd z anetolu oxidačným štiepením: 20 g anízového oleja sa suspendovalo v zmesi 150 ml vody a 30 ml konc. kyseliny sírovej; pridalo sa 55 g bichrómanu sodného takou rýchlosťou, aby teplota neprekročila 40 °C. Reakčná zmes sa extrahovala 4 x 125 ml toluénu a rozpúšťadlo sa odparilo. Zvyšný olej sa vydestiloval vo vákuu, čím sa získalo 9,1 g anizaldehydu.

B : O-formyl-4-metoxyfenol: 6 ml anizaldehydu sa rozpustilo v 75 ml dichlórmetánu (DCM). V priebehu 30 min sa pridala zmes 12 g peroxidu vodíka a 10 ml konc. kyseliny mravčej. Reakčná zmes sa jemne refluxovala 21 h.
C: B 4-metoxyfenol: Odparením rozpúšťadla z reakčnej zmesi a odobratím zvyšku v 100 ml vodného roztoku NaOH (20 %) (25 ml MeOH ako spolurozpúšťadlo) sa získalo 4,1 g 4-metoxyfenolu ako biely kryštalický produkt po obvyklých krokoch spracovania a čistenia.
D : Reimerova-Tiemannova formylácia 4-metoxyfenolu: 124,1 g 4-metoxyfenolu sa rozpustilo v roztoku NaOH (320 g NaOH v 400 ml vody). Celkovo sa pridalo 161 ml chloroformu. Bežným spracovaním a destiláciou s vodnou parou sa získalo 109,8 g číreho žltého oleja, ktorý pri státí pri izbovej teplote neztuhol (GC/MS: 94 % 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehydu).

E: D Metylácia 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehydu: Žltý olej sa použil bez ďalšieho čistenia. Do 250 ml RB banky sa pridalo 100 ml acetónu, 14 g bezvodého uhličitanu draselného a 10 g 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehydu; zmes sa uviedla do refluxnej teploty a pridalo sa 11 g dimetylsulfátu. Reakcia prebiehala 4 hodiny. Rozpúšťadlo sa odparilo a surový konečný produkt vykryštalizoval v studenej vode. Rekryštalizáciou z EtOH/vody sa získalo 8,3 g 2,5-dimetoxybenzaldehydu (GC/MS: 98 %+ 2,5-dimetoxybenzaldehyd).
Výťažok: 93-02-7 97,6

Reakčné podmienky:

s tetrachloridom titaničitým v dichlórmetáne pri teplote -5 - 20; počas 1,5 h; inertná atmosféra; činidlo/katalyzátor; teplota;

Kroky:

1.A-9.A Príklad 2

A. Pridajte 13,82 g (0,1 mol) 1,4-dimetoxybenzénu do 500 ml trojhrdlovej banky s okrúhlym dnom, 200 ml bezvodého dichlórmetánu, ochranu dusíkom a ochlaďte na -5 °C. Pridajte tetrachlorid titaničitý (13 ml) , 0,12 mol) bezvodého roztoku dichlórmetánu 45 ml, po kvapkách pridajte 90 ml 1,1-dichlórmetyléteru (14,94 g, 0.13mol) v bezvodom roztoku dichlórmetánu, po kvapkách pridať po 1 h, miešať pri izbovej teplote a reagovať 30 min Do reakčného roztoku pridať 300 g kociek ľadu, 8 ml koncentrovanej kyseliny chlorovodíkovej, miešať 2 h, oddeliť kvapaliny, vodnú fázu dvakrát extrahovať dichlórmetánom, vždy po 100 ml, spojiť organické fázy, organickú fázu dvakrát premyť vodou, vždy po 100 ml, bezvodú vysušiť nad síranom sodným a zakoncentrovať za zníženého tlaku na získanie 16.22 g olejovitého 2,5-dimetoxybenzaldehydu s výťažkom 97,6 % a HPLC 97,9 %.

Odkazy: 1:

Umiestnenie v patentovom bode 0024-0026; 0032-0034; 0040-0042; 0047-0049; 0055
zdroj: https: //www.chemicalbook.com/synthesis/2-5-dimethoxybenzaldehyde.htm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Je to iné alebo nejako lepšie ako 30 rokov stará metóda?
TVal20h3Is
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
oh lmao ok sorry kľudne vymažte tread potom idk ako to urobiť
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Nie, nemyslím si, že to už bolo zverejnené. Aspoň nie to, čo som videl. Trasa, ktorú ste zverejnili, vyzerala trochu inak, takže sú možné 2 schémy. Je pekné mať možnosti, pretože ide o niektoré nové chemické látky.
Nebolo mojím zámerom znevážiť váš raft, len ma zaujímalo, či má vaša metóda nejaké výhody, pretože to nie je elementárna syntéza.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Toto je prvá skutočná viacstupňová syntéza, ktorou sa začali moje chemické dobrodružstvá... Samozrejme, 2,5-dimetoxybenzaldehyd sa najlepšie získava komerčne a moja cesta sa skončila získaním 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehydu, z ktorého som si odniesol veľmi dôležitú lekciu (nikdy nedávajte všetok materiál do jednej skúšobnej dávky, alebo si aspoň uvedomte, že takto chemik nepostupuje).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
áno, som si celkom istý, že každý niekedy urobil túto chybu. u musí padnúť, aby sa naučil vstať.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Ako detail uvádzame, že práca s dimetylsulfátom je na úrovni zručností ďaleko za omylom, o ktorom sme hovorili... Celé je to akosi navrhnuté pre scenár uviaznutia na ostrove. Alebo len základná veda, ktorá len dokazuje, že sa to dá urobiť. Táto cesta bola cestou, ktorá mi dala veľa premýšľania a stále sa neskončila ani po desiatich rokoch (2,5-betanitrostyrén je v chladničke a čaká, kým budem mať náladu... alebo nájdem dobrú techniku bromovania s NBS a malým kúskom HBr, ktorý mi zostal).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
stačí kúpiť sumu NaBr alebo KBr a hodiť ju do sumy bisulfátu, rozpustiť ju a mala by vytvoriť HBr, potom ju môžete prebublať cez reakčnú zmes alebo len do sumy vody, ak chcete roztok. takto vždy vyrábam svoje, keď sa nemôžem obťažovať čakať, kým príde, keď ju kúpim.
Úprimne povedané, ako začiatočník si práca s dimetylsulfátom koleduje o alkylovanú DNA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Na oplátku za nápovedu týkajúcu sa bromovania môžem poukázať na absolútne najlacnejší a najefektívnejší spôsob získania styrénu, o ktorom plánujem vytvoriť video.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Zdá sa, že nemôžem nájsť žiadny otc zdroj akejkoľvek anorganickej soli obsahujúcej bromid, kde sa nachádzam.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
hmmmm isnt ako atleast pool brom acessible to u im shure u can buy it off amazon or smt if u cant find it in hardware stores. eaven ak je to ako bcdmh, môžete to ľahko previesť na bróm pomocou metabisulfátu a potom len neutralizovať bróm pomocou NaOH, ak vám samozrejme nevadí kontaminácia NaCl (alebo ak je to akákoľvek iná zlúčenina brómu, mohli by ste tiež prebublať klór a ten by mal nahradiť bróm, čím sa v podstate uvoľní a potom neutralizovať pomocou NaOH. Len choďte do železiarstva a trochu hľadajte, sú to pokladnice, hľadanie v železiarňach je celkom príjemné.). tho, aby som bol úprimný, stačí si ho kúpiť na internete, je to veľmi lacné a môžete nájsť čokoľvek, ak sa dostatočne snažíte.

 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Stále dúfam, že NBS to zvládne, len nepoznám jeho spôsob používania (p-Tosyl bohužiaľ nie je k dispozícii). Všetky on bazénové chemikálie, ktoré som videl, boli na báze chlóru, som si vedomý, že existuje aj na báze brómu, ale práve som dospel k záveru, že to nie je v mojom blízkom dosahu. Kedysi som mal 1 l Br2 a bol to najproblematickejší z takmer 3 000 chemikálií, ktoré som vtedy mal, PCl3 a PBr5 mi tiež liezli na nervy, ale v zbierke som mal oveľa viac zlých chlapcov. Spomínali sme dimetylsulfát, ale potom je tu aj fosgén, ktorý mi v minulom živote urobil zlú povesť.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
úprimne bróm je chladný idk ako to, že sa dostal u problémy len utesnenie do ampulky
ešte som nenarazil na chemikáliu, ktorá by mi spôsobila problémy pri skladovaní tetroxid osmia bol trochu sračka, ale nič, čo by ampulka nemohla vyriešiť
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
a bdw ak nbs nefunguje, potom z neho jednoducho vyrobte bróm pomocou klorínu. malo by to fungovať
 
Top