Syntéza metamfetamínu. Leuckartova metóda z P2P.

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33
Reakcie prebiehajú podľa schémy 1
0mF57sWthx

Činidlá a materiály.

  • 1-fenyl-2-propanón (P2P) 5,4 ml;
  • N-metylformamid 13,4 ml;
  • Síran sodný (Na2SO4);
  • Kyselina chlorovodíková (14 % aq HCl) 32,1 ml alebo 20 ml 44 % kyseliny sírovej H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Hydroxid sodný (NaOH) 9,6 g v 24 ml H2O;
  • Hydroxid sodný (NaOH) 7,5 g v 30 ml H2O;
  • Etanol 88 % 10-15 ml;
  • Destilovaná voda 100 ml;
  • dietyléter 5-10 ml;
  • acetón 5-10 ml;
  • Plynný chlorovodík (HCl);
  • Flakóny;
  • kadičky;
  • spätný chladič;
  • Generátor plynného chlorovodíka;
  • ohrievač;

Vykonávanie syntézy

Do P2P sa pridá N-metylformamid, pripojí sa spätný chladič. Zmes sa zahreje na 165 - 170 °C a pri tejto teplote sa refluxuje 36 hodín.

Východiskovými zložkami sú N-metylformamid a P2P. Obr. 1

GnEO7d6G9D

Zmes N-metylformamidu a P2P. Obr. 2

ZFHPSwT7rk

Reakčná hmota dosiahne teplotu 160 °C. Obr. 3

6iLKxDe0u5

Reakčná hmotnosť po 1 hodine zahrievania pri uvedenej teplote. Obr. 4

KGi8RnyT2P

Reakčná hmota sa po 18 hodinách zahrievania pri uvedenej teplote sfarbí na červeno. Obr. 5

QPSmqKuMl6

Po 36 hodinách sa reakčná zmes ochladí na izbovú teplotu. Potom sa pridá 9,6 g hydroxidu sodného rozpusteného v 24 ml vody a reakčná zmes sa za intenzívneho miešania refluxuje 2 hodiny. Dochádza k výraznému uvoľňovaniu metylamínu alebo amoniaku, a to aj po naložení 5 gramov!!! Obr. 6

Tc4NMhYgBk

Po 2 hodinách varu sa reakčná zmes ochladí na izbovú teplotu a rozdelí sa na rôzne vrstvy. Obr. 7

YnXh4fmrVs

Vodná vrstva sa odstráni. Do červenej organickej vrstvy sa pridá 32,1 ml kyseliny chlorovodíkovej (14 % aq HCl) alebo 20 ml 44 % kyseliny sírovej H2SO4. Obr. 8

KPupFWhod6

Zmes sa varí pod spätným chladičom 2 hodiny. Po varu sa farba zmení na tmavozelenú, keď sa pôsobí kyselinou chlorovodíkovou, zatiaľ čo pri pôsobení kyseliny sírovej zostáva hnedá. Obr. 9
SfZFdgAQJR

Potom sa roztok ochladí na izbovú teplotu. Požadovaná vodná vrstva sa oddelí a organická vrstva sa ďalej premyje vodou. Pridá sa roztok NaOH (7,5 g v 30 ml vody). Po pridaní zásady sa farba opäť zmení na hnedú. Obr. 10
G7Y0GR12uP

Metamfetamín sa extrahuje z vodnej vrstvy niekoľkými dávkami DCM. Obr. 11

Ezcdl16iOo

Vrstva DCM sa vysuší bezvodým síranom sodným a prefiltruje cez papierový filter. Obr. 12

6wSpQiT7fI

DCM sa oddestiluje pri teplote 90 °C. Obr. 13

JI8MBwydR9

V banke zostane hnedý olej voľnej bázy s charakteristickým aminovým zápachom. Obr. 14

7k89Wt1HSZ

Získaná voľná báza sa rozpustí v etanole a nasýti sa chlorovodíkom, kým sa nedosiahne silne kyslá reakcia. Farba roztoku by sa tiež mala zmeniť na malinovú. Obr. 15

EIAku1oqVh

Výsledný roztok sa odparí do kryštalizácie. Nakoniec sa získa hnedá hmota. Obr. 16

BGZ2liASNR

Následne sa hmota úplne vykryštalizuje. Obr. 17

VBDPeA1ZJN

K získanej vykryštalizovanej hmote sa pridá malý objem dietyléteru a prenesie sa na porézny filter. Iba jedno premývanie dietyléterom neprináša čistý produkt. Obr. 18

SLylfgnHTd

Ďalšie premývanie ani silne ochladeným acetónom neprináša absolútne čistý produkt a vedie k značným stratám v dôsledku jeho vysokej rozpustnosti. Obr. 19
BgKSrh7EF9

Konečný práškový produkt je hydrochloridová soľ metamfetamínu. Obr. 20
BketJ3paT6

Vzhľadom na skutočnosť, že konečný produkt je napriek použitiu pôvodne prečisteného P2P silne kontaminovaný, analýza získaných údajov odporúča (najmä pri väčších objemoch náplne 50 g P2P a viac) povinnú parnú destiláciu získanej bezmetamfetamínovej bázy po extrakcii DCM. Pomôže to zabrániť značným dodatočným stratám. Okrem toho treba na základe vykonaných experimentov poznamenať, že hydrolýza kyselinou sírovou je na rozdiel od kyseliny chlorovodíkovej vhodnejšia a zabraňuje jej vyprchaniu počas varu.

Výťažok hydrochloridu (hydrolýza kyselinou chlorovodíkovou) po premytí dietyléterom a acetónom je 2,3 g alebo 30,8 %.
Výťažok hydrochloridu (hydrolýza kyselinou sírovou) po premytí dietyléterom a acetónom je 2 g alebo 30,8 % .4 g alebo 32,1 %.
Pri použití parnej destilácie voľnej zásady po odstránení DCM je výťažok voľnej zásady 2,3 - 2,4 g alebo 38,3 - 40 %.

Následný výťažok hydrochloridu je 2,7 - 2,8 g alebo 36,2 - 37,5 %.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Leukart je taký jednoduchý, ale výťažky sú absolútne odpadové.

Ak by ľudia prišli na to, ako zvýšiť výťažky, veľmi by to pomohlo komunite tajnej chémie.

Zrejme sa dá ako katalyzátor použiť chlorid horečnatý, podľa toho, čo som zozbieral na internete, možno to pomôže výťažkom o pár percentuálnych bodov.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Vykonali sme vlastné experimenty a teraz môžeme s istotou povedať o výťažku, existuje správa o syntéze.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Prepáčte mi moju lenivosť, ale predpokladám, že táto správa sa nachádza v sekcii amfetamínov? Pozriem sa tam, keď to dočítam.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Krátky prehľad: Stručný prehľad: Pokrok v syntéze amínov prostredníctvom Leuckartovej reakcie od Qasima Umara a Mei Luo

Tak vidíte, obrovské zvýšenie výťažku a tiež rýchlosti.
 
View previous replies…

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Som úplný začiatočník, ale pozerám sa na dokument a majú časť, v ktorej je uvedené, koľko použili ketónu, kyseliny mravčej a katalyzátora.

Zápis, ktorý použili, ma zmiatol. Mali 3,00 mmol, presne tak, ako je napísané, pre ketón 15 mmol pre kyselinu mravčiu alebo mravčan amónny, nepozerali pozorne, a potom 15 mmol katalyzátora.

Mohli by ste mi vysvetliť, prečo použili 3,00 mmol, keď pre iné činidlo použili práve 15 mmol a nie 15,00?
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nerozumiem žiadnej z tých hovadín v tom dokumente, prosím, rozoberte to. Takisto aký vysoký je pri tom výťažok, aké chemikálie treba použiť a ako rýchlo sa to hovno urýchli? Ak je to možné, urobte len diagram plz.
 

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Nemám po ruke odkaz, ale medzi archívmi ródia som sa dočítal, že použitie Deanovej Starkovej pasce naplnenej vodou zvýšilo yeild. Odstránením vody pri jej vzniku, ale udržiavaním plného sifónu sa dosiahol bette výsledok.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Môžem poznať váš obr. 9 boild pod refluxným kondezátorom počas 2 hodín. Aká je teplota?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Dobrý deň, pane. Nemôžem zohnať N-metylformamid. Máte iný materiál, ktorý môže nahradiť N-metylformamid?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nie je to osoba, na ktorú ste sa pýtali, ale našiel som možné riešenie, ak nájdete chemickú látku.

N metylacetamid. Nemôžete ho len tak nahradiť, musíte hydrolyzovať NMeAcet, aby vznikla kyselina octová a metylamín, izolovať metylamín, zreagovať s kyselinou mravčou, zahriať ho a potom máte NMF.

Ako náhradu NMF môžete použiť metylamín a kyselinu mravčiu spolu, pretože metylamóniové soli alebo amid fungujú.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
U nás môžem dostať roztok metylamínu a metylamóniové soli. Čo je NMF?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Ak si pozorne prečítate text, bude vám to musieť prísť na um. Jeden tip:
Je to jedna z hlavných zložiek.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Berie sa na vedomie c/poďakovanie
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Aký je pomer?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Čítali ste začiatok tohto vlákna? Prosím, urobte to pozorne, je tam napísané všetko.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Áno, pane, prečítal som všetko... ale stále nemôžem pochopiť, akým materiálom nahradiť N metylacetamid. Možno sa to musím naliehavo naučiť... pretože mám 20 malých p2p
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ak máte prístup k metyl amónnym soliam, alias mravčanu metilamínovému, nič iné naozaj nepotrebujete. Môžete začať.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
To je chlorid metilamónny.

V tomto prípade sa môže použiť, ale nie priamo.

Chlorid by ste museli odstrániť pomocou alkalickej zásady, potom podľa mňa použiť tento roztok v reakčnej nádobe, alebo prihoďte trochu kyseliny mravčej a zahrievajte, kým sa neodstráni všetka voda, potom použite vytvorený n metylformamid v reakcii.

Funguje aj mravčan metilamónny alebo n-metylformamid, ale nie metylamínhydrochlorid, ktorý ste poslali.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Ďakujem, je to pre mňa veľmi užitočné. Môžete mi pomôcť vytvoriť ďalší podrobný postup pre kyselinu jódovú a efedrín? Chcem začať jednoducho.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Ďakujem, je to pre mňa veľmi užitočné. Môžete mi pomôcť vytvoriť ďalší podrobný postup pre kyselinu jódovú a efedrín? Chcem začať jednoducho.
 
Top