Hľadáte radu týkajúcu sa syntézy amfetamínu pomocou škoricového aldehydu

SaltedLead

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň,

som na tomto fóre trochu nový a zvažujem, že sa pokúsim o syntézu na základe príspevku na reddite, v ktorom sa podrobne opisuje vytvorenie racemického amfetamínu počnúc od škoricového aldehydu.
Príspevok bol dosť nejasný a podrobne opisoval len hrubý náčrt postupu, takže som sa snažil čo najlepšie vyplniť prázdne miesta.

Syntéza prebieha takto.

100 ml škoricového aldehydu sa pridá k 100 ml benzylalkoholu, čím vznikne škoricový alkohol.
Škoricový alkohol sa pridá k amoniaku v pomere 1:1, čím vznikne škoricový amín.
Ten sa opäť pridá k benzylalkoholu v pomere 1:1, čím vznikne fenylpropylamín, ktorý sa potom hydrogenuje pomocou prívodu plynného vodíka, čím vznikne dl-fenylizopropylamín alias amfetamín.
Nasleduje rekryštalizácia.

Syntézou amfetamínu som sa ešte nezaoberal, takže by som ocenil každú radu, najmä ak už niekto túto syntézu robil.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nič z toho nedáva zmysel
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Pravdepodobne má na mysli cyprinal (metyl-cinnamaldehyd)? Nie som si istý ako, ale predpokladám, že sa to dá a aj sa to robilo.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nie, Cyprinal, čo je alfa-metyl-cinnamaldehyd, môže podliehať Bayerovej Villingerovej oxidácii za vzniku enol-esteru P2P, ktorý sa ľahko hydrolyzuje na P2P. Zvyčajne sa to robí pomocou oxónu, ale funguje aj kyselina karosová a peracidové kyseliny. Je to dobré pre menšie, možno stredné dávky, ale nevhodné pre väčšie dávky, pretože je potrebný veľký objem rozpúšťadla, a tiež to trvá dosť dlho, navyše dochádza k vedľajšej reakcii, pri ktorej sa enol ester ďalej oxiduje na epoxid, a tak vždy vzniká zmes produktov, ktorú je potrebné riešiť pri príprave.
 
Top