koľko metylamínu na kg ketónu? klient trvá na 230 g

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mám klienta, ktorý trvá na tom, aby som pre neho vyrobil dávku s použitím

230 g metylamínu
1kg mdp2p
0,75 ortuti

Toto je vypnuté. Chcem sa s vami len uistiť predtým, ako klientovi odpoviem, že nemôžem urobiť 230 g metylamínu HCl na 1 kg ketónu.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
môže odpovedať, ale kde by sa dala získať ortuť?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Jednoduchý prístup. Ortuťové náklonné spínače buď kúpite na ebay alebo amazon, alebo si ich objednáte od poľských chemických spoločností. Ortuť naozaj nie je také ťažké získať.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Cinabar je tiež dobrým zdrojom otc, predáva sa ako pigment alebo ako minerály.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
A odpovedať na otázku: Myslím, že molárny pomer P2P a metylamínu je 1:1.
Molárna hmotnosť metylamínu je 31 g
Molárna hmotnosť P2P je 134 g
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 mol metylamínu = 7,46 * 31 g = 231 g.

Váš klient má mozog aj kalkulačku. Záleží však aj na tom, v akej forme sa metylamín dodáva. Čistá voľná báza? Roztok vo vode? Chlorovodíková soľ? 230 g je pre čistú molekulu. Tiež je lepšie použiť mierny prebytok metylamínu.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Prepáčte, prehliadol som, že váš ketón je MDP2P. Má molárnu hmotnosť 178 g. Takže jeden kg by predstavoval 5,62 mol. Čo by znamenalo 174 gramov metylamínu.

Ale napísali ste aj metylamín HCl, ktorý má molárnu hmotnosť 67,5 g. Takže 5,62 molov by bolo 380 gramov.

Správna odpoveď je teda nasledovná: 1000 g.s MDP2P + 380 G:s metylamínovej soli. Povedzme, že 400? Ale pred reakciou by sme mali previesť soľ na voľnú bázu, však?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ďakujem za to, sám som si výpočty urobil až po odoslaní príspevku. Dostal som však iné číslo a uvedomil som si, že moja metylamínová hmotnosť bola pre bázu.

Moja otázka by tu mala znieť: Môžem získať túto účinnosť pri štandardnom Al/hg s použitím metylamínu HCL pri atmosférickom tlaku? Vychádzal som z iných syntéz, ako napríklad osmium Al/hg, ktoré zrejme vyžadujú viac metylamínu HCl.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Zdá sa mi zvláštne, že neuviedli množstvo Al, predpokladám, že narážajú na redukciu bóru. Metódy, ktoré som našiel na internete pre Al/hg s použitím metylamínu HCl, všetky používajú vyššie množstvá metylamínu, inlc laboratórnu boro redukciu. Mám pocit, že nemôžem použiť 400 g na kg, ak nepoužijem tlakové nádoby a/alebo iný katalyzátor, ako je platina. Chcel by som mať nejaký borohydrid sodný, ktorý by som rád vyskúšal. Možno mám nejaký STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Predpokladám, že väčšina opisov používa nadbytok metylamínu. Nemá zmysel používať ho príliš málo, pretože sa tým zníži výťažnosť. Nie som si na 100 % istý, že molárny pomer je 1:1, ale pri pohľade na reakciu je metylamín donor dusíka a na každú molekulu mdp2p sa prenáša jeden dusík. Takže by to malo byť 1:1. Väčšina zápisov, ktoré som čítal, však používa viac-menej pomer 1:1.
Toto: https: //www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiums write-up požaduje molárny pomer ketón:amín 1:2. V skutočnosti však neviem prečo.

Ale prečo by sa pri redukcii bóru používal Hg? Myslím, že sa tým naznačuje amalgamácia hliníka. Čo znamená, že sa najprv vyrobí ortuťová soľ.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, Oplatí sa vziať prebytok 1:2 (aspoň 1:1,5) z dôvodu, že metylamín je veľmi dobre prchavý a počas reakcie stratíte časť MeNH3. Okrem toho sa počas adičnej reakcie takmer vždy odporúča užívať nukleofilné činidlo v malom prebytku, aby sa zlepšil výťažok.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, podľa môjho názoru si každých 1000 gramov fenylacetónu vyžaduje 1800 gramov metylamínhydrochloridu. Samozrejme, je to moja technická skúsenosť po rokoch výskumu a skúseností
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Molárne pomery by boli približne 1000 g p2p na 500 g metylamínu HCl, 1800 g nedáva vôbec zmysel. Ak je to naozaj výsledok vášho ''výskumu a skúseností'', navrhol by som vám urobiť nejaké syntézy, ktoré viac zodpovedajú vašim chemickým zručnostiam, peroxid acetónu v kilogramovom meradle sa zdá byť vhodný imo.
 
Top