Question Kontrola zariadení a sklenených výrobkov 4mmc

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Mám všetko k syntéze 4mmc? Budem sa riadiť syntézou "madre"

A tiež potrebujem niekoho, kto mi môže pomôcť medzi syntézou, aby som nič nepokazil
Prosím, je tu niekto, kto by mohol pomôcť?
4LvREcu8b2


1nIzFqBuXD


T8BkEFPgw6


7DSekWjKnb



Polovica vecí bola doručená
 

Attachments

  • 0Ax1TtJbLK.jpg
    0Ax1TtJbLK.jpg
    789.8 KB · Views: 42
  • gB897zjMIw.jpg
    gB897zjMIw.jpg
    618.2 KB · Views: 39

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Hej :) Chcel by som navrhnúť (trochu jednoduchší spôsob), aby ste išli rovno už brómovaný výrobok 2b4m, môžete si ho kúpiť z Číny alebo od miestneho predajcu.
Máte výfukové plyny? Je to veľmi dôležité. Jeho bróm, čo budete riešiť, ak nebudete pripravení, budete čeliť poškodeniu
Ak máte 3m masku, kúpte si filtre ABKFG (alebo niečo podobné - názov), sú určené na amoniak a kyseliny.
Ak chceš začať so sklom, potrebuješ aj svorky a nejaké tyčinky, náhradné kadičky (často sa rozbijú). Baňku s okrúhlym dnom + náhradnú (najlepšie s viacerými hrdlami, na inštaláciu teplomera a kondenzátora, ak je to potrebné).
Medvedíky + teplomery je vždy lepšie mať ako náhradné diely :)
50 ml, 250, 400 - 500 ml, 1000 ml je dobrá sada.
50 ml na meranie kyselín (ak si vyberiete 100 g 4bk dávky)
250 na MA 40 % aq, ak sa tak rozhodnete
400-500 na rozpúšťadlo a 1000 bude vo finále v chladničke
To bol môj spôsob

Inak na oddelenie vrstiev je nápomocný oddeľovač lievikov, zvyšok sa dá urobiť vo fľaši alebo v banke s okrúhlym dnom a pomaly pridávať ďalšie sklo do zbierky, keď budete cítiť potrebu. Vo všeobecnosti môžete urobiť 4 mmc bez skla. Zamerajte sa na výfuk, 50 eur z PP ventilátora urobí svoju prácu, len sa uistite, že je to PP materiál, jeho odolnosť (aspoň PP)


Prečo ste však zvolili tento spôsob? Myslím tým, prečo chceš bromovať 4MP. Na 1. krát to bude jednoduchšie, ak použijete ready made, ako som uviedol nižšie. Potom budete potrebovať menej úsilia, bude to viac "trestať chyby", ak sa nejaké stanú.
Môžeš urobiť tzv. "shake and bake", všetko, čo potrebuješ, je rozpustiť 4 bk (2b4m) v nepolárnom rozpúšťadle, napr. toulén, etylacetát, podľa toho, čo sa dá jednoducho kúpiť, ďalším krokom je naliať do toho MA 40%, ak máš vyhrievané miešadlo, môžeš to vykonať v ten istý deň, ak nie - môžeš to pretrepať niekoľkokrát denne a po 24-48 hodinách (ak si vyberieš napr. toulén - ale je lepkavý a osobne ho nemám rád). Potom použijete lievikový oddeľovač na úspešné okyslenie. Mal by si si zaobstarať aj teplomer, aby si skontroloval, aké teploty poskytuje tvoja mraznička, budeš tam musieť skladovať acetón a po okyslení 4mmc :)
 
Last edited:

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Môžete mi pomôcť, kedy dostanem všetky veci ?
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Moje znalosti sú obmedzené, ale verím, že vám môžem pomôcť s toulenom :) i úspešne dosiahnuť čistý produkt kedykoľvek
Toptech-coco odporúčam predajcu 4bk (2b4m), ktorý má zoznam v reagenciách
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Ale verím, že som sa pokúsil urobiť to isté, vybaviť sa na syntézu bromácie, po tom, čo som kontaktoval odborníkov, pretože som mal nejaké uqestions sme vykonali iný začiatok, ale 1. musíte mať miesto na vykonanie, odsávací ventilátor rovnako.
a ak neveríte, že je to naozaj potrebné, kúpte si 40% aq a otvorte ho, aby ste videli, čo sa stane :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Áno, mám jeden generický odsávací ventilátor, budem to vykonávať vo svojom dome, je tam nejaký priestor za mojou izbou, ktorý je úplne zaplnený stenou zo všetkých 4 strán, ale je tam 1,5 metra dlhý prázdny priestor na streche ( je to tam nainštalované ), budem tam montovať svoj odsávací ventilátor
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Áno, môžeme hovoriť v priv
Určite to musíte mať utesnené, môžete vykonať jednoduchú konzutrciu zo záhradnej fólie alebo si kúpiť stan na pestovanie konope, musí byť utesnený, týmto výparom neuniknete. Pre priestor 2x2 používam 530 m3h ventilátor a jeho niekedy môžu uniknúť - napríklad MA40% 200ml, keď sa naleje do banky, ale správna inštalácia ventilačných kanálikov tesne nad bankou urobí svoje.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Splní svoju úlohu. btw keď vkladáte odkazy pre clearnet, môžete len skopírovať 1. fázu odkazu ako https://www.amazon.in/Almonard-Heavy-Single-Phase-Exhaust/dp/B06W5GWSMW
zvyšok odkazu je sledovanie vecí atď. je dobré nevkladať zvyšok do sties tak, aby to videli a veľa ďalších :)
si môžete nainštalovať nejaké pluginy do prehliadača, ktoré to budú robiť automaticky
Verím, že najlepší spôsob, ako zistiť, či je ventilácia v poriadku, že si nevšimnete žiadny zápach mimo práce po použití MA 40%, ktorý má väčšinu zápachu, mimo vášho priestoru :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Je to také zlé? Ten zápach? Dúfam, že mojich susedov to nebude dráždiť, pretože akoby sme zdieľali stenu na stenu _|_ takto a jeden z ich rodinných príslušníkov spí na streche, je nejaký spôsob, ako môžem zastaviť zápach alebo ho zmierniť
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Áno, je to veľmi zlé. AK si kúpite tlakový odvzdušňovač a vložíte jeho hadicu do vedra s vodou, potom v hore vody ďalší odvzdušňovač, ktorý uhľovodíkový filter vám odfiltruje pachy. Nazýva sa to dvojstupňový odvzdušňovač.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Môžete sa podeliť o odkaz alebo niečo podobné? Je to drahé?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Môžem použiť osviežovač vzduchu alebo niečo podobné na potlačenie zápachu? Alebo niečo lacné na zabitie zápachu?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Nie je to drahé, ale musíte si to vybudovať sami./ Počúvajte:
1. stupeň je tlakový ventil, ktorý odvedie výpary z reakčnej banky
2. potom sa výpary odvádzajú do nádrže s vodou
3. nad vodnou nádržou je uhlíkový výklopník.
4. z neho je normálny ventilátor, ktorý sa odvzdušňuje zvonku.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Vyzerá to ako veľa práce a ešte do toho musím investovať nejaké peniaze, ktoré teraz nemám, idem na veľmi malú dávku, chemický zápach by bol stále veľmi nepríjemný?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
potrebujete kvapkací lievik na vyrovnávanie tlaku pre HBr alebo Br2
 
Top