Pomoc pri syntéze chloroformu, destilovať či nedestilovať?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň,
Vyhľadal som si syntézu chloroformu a podarilo sa mi ju urobiť už 2-krát pomocou tekutého bielidla a acetónu. Na niektorých miestach sa však uvádza, že by sa mal po filtrácii aj destilovať, ak by sa mal použiť pre ľudí.
Môj problém je, že nikto neuvádza dôvod, prečo by sa mal destilovať. Je to preto, aby sa z neho úplne odstránila voda? Alebo je s ním v tekutej forme zmiešaná nejaká iná nepríjemná látka, ktorá sa neprefiltruje?

Moje primárne použitie chloroformu je na extrakciu opiátov, ako je heroín, keď sa robí extrakcia kyselín a zásad, takže destilácia len na odstránenie vody by bola zbytočná. Ale na druhej strane chcem vedieť, či v chloroforme nie je niečo nepríjemné, čo by mohlo znečistiť heroín aj po odparení a čo by mohlo byť nebezpečné pre použitie, najmä ak sa niekto chystá použiť prečistený heroín intranazálne alebo intravenózne.

Ďakujem!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Rozpúšťadlo musíte destilovať a tiež vysušiť pomocou bezvodého MgSO4, Na2SO4 alebo CaCL2. Zvyčajne je potrebné vykonať jednu jednoduchú a potom frakčnú destiláciu na dosiahnutie čistoty.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ak surovinu strčíte na 2 dni do zadnej časti mrazničky, fossa vody zamrzne a vy môžete chloroform z ľadu jednoducho vyliať a ľad vyhodiť. Pri tejto syntéze vzniká niekoľko vedľajších produktov, takže sa odporúča destilácia. Taktiež, ak nikto nespomenul I t, mali by ste si podržať 2 ml acetónu, takže je limitérom reakcie. Musíte spotrebovať všetok acetón, ktorý ste pridali, pretože acetón sa rozpúšťa vo vode a chloroforme, takže ak na konci nejaký zostane, váš chloroform je odpad a nedá sa to napraviť
 
Top