Má niekto recept na súpravu činidiel gordon ramseys 4mmc?

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Nemám k nemu prístup
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Formulácia vašej otázky je nejasná. Súprava činidiel? Chcete vyrobiť 2-bróm-4-metylpropriofenón? To je priamy prekurzor. Vyrába sa zo 4-metyl-propriofenónu, ktorý sa vyrába z propriofenónu, ktorý začína niekoľkými metódami vrátane propionchloridu. Všetko je to tu na tejto stránke. Gordonov recept je tu, ale namiesto Gordonovho receptu je tu WillDov recept, ktorý je pravdepodobne stiahnutý priamo z patentu. Prelistujte si knihu (túto stránku) a posaďte sa 🪑
 

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Videl som to , časť, ktorá chýba v recepte, je po časti s dvojhodinovým miešaním, potom by malo byť len premývanie a kryštalizácia, ktorú som si pozrel, chýba množstvo izopropylalkoholu a jeho metóda
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Hovoríme o kryštalizácii? Pravdepodobne máte pravdu, pravdepodobne ju vynechali, pretože je to taký základný štandardný postup v chémii. Analógia by bola... robili koláč. V recepte sa uvádza 10 bielkov a 2 žĺtky. Pravdepodobne nie je vysvetlené, ako oddeliť vajcia.
Použite minimálne horúce rozpúšťadlo na rozpustenie prášku/kryštálov, dajte ho do odparovacej misky a na teplé miesto a vôbec sa ho nedotýkajte, kým si jednoducho nemôžete pomôcť. Videl som úžasné 4mmc kryštály ako zhluky kremenných kameňov. Majstrovské diela, ale 6 týždňov sa ich nesmiete dotknúť. Niekedy (často) budete rekryštalizovať niekoľkokrát, to čistí výrobok. Nemali by ste sa obávať kryštálov na prvýkrát, ak viete, že to budete robiť 2-3 krát, nakopnite teplo. Odparujte rýchlejšie, zbierajte, znovu rozpúšťajte, rekryštalizujte. Až pri poslednom pokuse by ste sa mali starať o veľkosť a tvar. O rekryštalizácii sa píše v každej chemickej knihe v histórii a v stovkách písomných prác a návodov. Je zbytočné pridávať ju ku každej syntéze.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
z mojich osobných skúseností, najviac záleží na tom, ako udržiavate teplotu medzi 20/25 a 0 :) mám len šťastie, že mám 3 chladničky, dáva to veľmi veľký rozdiel vo výstupe kryštálov, keď je to ako maybne len minúty na stupnici ako 2h, ak sa dá do rúry, aby sa oddelila jeho teplota (vriaci roztok)
 
Top