5-Meo-Mipt z 5-Meo tryptamínu , bude to fungovať ?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Thikal má nejakú komplikovanú metódu, ktorú som zvedavý, či existuje iný spôsob,

vo všeobecnosti niečo také.

10 g 5-MeO-tryptamínu sa rozpustí v metanole a mieša sa v 5 g acetónu počas 24 hodín. Potom sa reakčná nádoba nechá vychladnúť v mrazničke a prenesie sa do ľadového kúpeľa/suchého ľadového kúpeľa. Naraz sa pridá 70 ml 37 % formaldehydu rozpusteného v metanole a reakčná zmes sa mieša 30 minút, potom sa veľmi pomaly pridá 10 g prášku NaBH4 tak, aby teplota reakcie neprekročila 0 C.

Po pridaní všetkého NaBH4 sa zmes nechá miešať jednu hodinu pri izbovej teplote, prefiltruje sa, ak sa vytvoria pevné častice, pridá sa HCl, kým zmes nemá pH približne 3, a metanol sa odparí (najlepšie vo vákuu). Zvyšná zmes sa potom premyje 3x 25 ml DCM, ktorý sa zlikviduje/recykluje. Potom sa do vodného roztoku pridá NaOH, kým pH nie je približne 10, a roztok sa opäť premyje 3x 25 ml DCM, ktorý sa zachytí a uloží.

Voľná báza 5-MeO-MiPT sa teraz rozpustí v DCM. Odtiaľto si s ňou robte, čo chcete.

Ako to znie? V podstate najprv urobte imín acetónom, potom metyláciu formalínom ako dmt, aj keď výťažky budú nízke, stačí pár gramov, je to veľmi silné.

nejaké návrhy alebo vylepšenia ? ill skúsiť asi za mesiac by ste urobili niečo iné ?
 

Attachments

  • IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 494

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Znie to dobre, ale ak nemáte DCM, môžete ho nahradiť na etylalkohol.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Používanie NaBH4 môže byť nebezpečné nahradiť Na2CO3
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Tie navrhujú nie rovnaké látky. Na2CO3 nemôže nahradiť NaBH4. Takisto DCM je nepolárne rozpúšťadlo, zatiaľ čo EtOH je polárne.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Kde ste túto príručku prevzali?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

práve na to prišiel kamarát , asi som zabudol , po premiešaní acetónom , redukcii nabh4 , a metylácii formalínom a nabh4 , ako to znie.
narazil som na syntézu MIPT z tryptamínu , hádam to bude to isté, len použijem 5meo-t
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Písal som si to do zápisníka, keď mi napadlo, že acetón imín sa musí najprv zredukovať na T-HN-iPr br pred metyláciou...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Znie to zaujímavo, vyskúšajte to a podeľte sa s nami o svoje výsledky, prosím =)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

rád by som id prispel do fóra , tu je syntéza pre Mipt z tryptamínu z redditu , takže teoreticky stačí urobiť to s 5meo-t , mal by vzniknúť 5meo-mipt, že? , len návrh , čo by bolo lepšie pre prvý krok pre tvorbu 5 meo - izopropyl ? , miešať 24 hodín pri RT aby vznikol imín , alebo to urobiť ako reakciu nižšie ? lebo v tomto príspevku sa zdá že 15m pri 0C to stačí a potom to zredukovať.

V 100 ml metanolu sa rozpustilo 4 g tryptamínu (25 mmol), tento sa ochladil na 0c v ľadovom soľnom kúpeli. Do miešaného metanolu sa pridalo 3,70 ml (50 mmol) acetónu, o 15 minút neskôr sa pridalo 1,45 g NaBH4 (37,5 mmol) dostatočne pomaly, aby sa roztok udržal pod 5c. Tento roztok sa miešal 60 minút v ľadovom kúpeli. Po 60 minútach sa miešal vo vodnom kúpeli s teplotou 35c, aby sa NaBH4 uhasil, metanol sa ochladil späť na 0c a pridalo sa 2,20 ml (25 mmol) 37% roztoku formaldehydu. Tento roztok sa miešal 60 minút, potom sa pomaly pridalo 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol), tento roztok sa uhasil a prídavok formaldehydu sa zopakoval. Po pridaní sa miešalo 48 hodín pri RT. Reakčná zmes sa potom naliala do 100 ml 5 % kyseliny octovej, metanol sa oddestiloval a kyslá fáza sa premyla 2x30 ml xylénu. Kyselá fáza prešla z jantárovej farby na veľmi svetložltú. Vodná fáza sa bazifikovala a extrahovala 3x25 ml acetónu, acetón sa vysušil nad MgSO4 a vyzrážal sa ako fumerátová soľ. Získalo sa 2,38 g fumeranu MiPT.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Tento dáva oveľa väčší zmysel
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, áno
Prečo si myslíte, že než IPA je lepší ako MeOH (ktorý je uvedený v oboch metódach)?
Na kontrolu dokončenia reakcie môžete použiť TLC
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nechápem poradie reakcií, prečo pridávate formaldehyd pred NaBH4, nechceli by ste najprv redukovať izopropyl-imín na izopropyl-amín a potom pridať formaldehyd a potom ho opäť redukovať, čím by ste získali MiPT
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Myslím, že ste to pochopili nesprávne. Správne je poradie: formaldehyd a než NaBH4
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nie je však potrebné najprv zredukovať imín, ktorý vznikol reakciou tryptamínu s acetónom? To je
Základný tryptamín + acetón -> imín
imín + nabh4 -> izopropyltryptamín
izopropyltryptamín + formaldehyd -> ďalší imín
tento ďalší imín + nabh4 -> MiPT

Nevedel som, že neredukovaný imín môže reagovať s formaldehydom. Je to tak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Požiadal som ho, aby sa podelil o výsledok tejto syntézy. Vaša schéma má väčší zmysel. Autor pravdepodobne získal nejaký malý výťažok z dôvodu, že všetko reaguje v jednom hrnci.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
@Bennychairman @Opal Autor píše o 2,38 g zo 4 g tryptamínu. Výťažok 44 %. Nie je to také zlé podľa nízkej náročnosti tejto syntézy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Čo sa týka získania z izopropyltyptamínu s priamou metyláciou pomocou Me2SO4ale ja ont viem, či je 1H náchylný na metyláciu, preto je najpresvedčivejšia ochrana na č. ! s dobrým výťažkom wrhyng kadt bol assas8
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Prosím, ospravedlňte môj jazykový prejav, lebo som bol uspatý a snažil som sa písať v zhone, išlo mi o to, či by sa náhodou nedal dimetylsulfát použiť na metyláciu monoizopropyltryptamínu bez metylácie heterocyklického indolového dusíka (N1) a aká môže byť najvhodnejšia metóda ochrany/deprotekcie? ďakujem! A ospravedlňujem sa za svoju "francúzštinu" aj za nedostatok zdravého rozumu, sľubujem, že keď nie som pod sedatívami, je mi lepšie.

P.S. administratíva by mala odmietnuť, aby som zverejňoval nesúvislú chémiu.
 
Top