Syntézy 4mmc v etylacetáte

The Villain

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Zdravím všetkých.
Vie niekto, pri akej teplote a ako dlho trvá syntéza 4mmc, pri použití rozpúšťadla etylacetátu?

Je to rovnaké ako v toluéne alebo benzéne
3 hodiny a teplota 60 stupňov ?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Video hovorí: "V súčasnosti sa v oblasti chemického inžinierstva a chemickej technológie používa viacero metód, ako je napr:
- bez zahrievania
- 20 minút reakčného času
- farebné zmeny veľmi viditeľné

moja skúsenosť je :
- udržujte na 40
- 30 minút reakčný čas
- zmeny farby sú jemné, ale v určitom okamihu sa zmení na hnedú (keď je tmavožltá, stačí počkať viac).
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Je tento časový rámec bez použitia trietylamínu?
Len 2b4m, metylamín a etylacetát?
pokiaľ som pochopil, etylacetát spôsobuje, že reakcia je oveľa rýchlejšia ako DCM, opravte ma, ak sa mýlim.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Áno, je to tak. Bez trietylamínu.

Ale napriek jeho rýchlosti to nie je cesta, ktorú pravidelne používam.
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
nepreferujete ho kvôli nižším výťažkom?
tiež aký priemerný výťažok by mal niekto očakávať od používania EA?
tiež je postup okyslenia rovnaký ako pri použití DCM pri použití EA?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Hra na percentuálnu výťažnosť ma nezaujíma, pretože sú to všetko reči o maržiach. Vysvetlím to nižšie.

K vašej otázke: Pri správnom postupe je možné dosiahnuť ~ 55 %.
Proces okysľovania je viac-menej rovnaký.
Pozrite si video (a vlákno) a nové vlákno

Viac ako výnosy ma zaujímajú zlyhania. A v prípade etylacetátu ( ešte viac ako v prípade DCM ) je riziko, že to pokazíte, vyššie. Pri použití etylacetátu ako reakčného rozpúšťadla môže mať okyslenie za následok tmavú kašu a/alebo žiadnu zrazeninu (+ plný odpadkový kôš). Z hľadiska výťažku je to 0.

Akákoľvek iná metóda, ktorá poskytuje len 30 % výťažok, ale je robustnejšia, je imho jasným víťazom.


Etylacetát je však záchranou života pri použití DCM ako reakčného rozpúšťadla, ktoré nahradí acetón na okyslenie, čo znižuje šancu na jasnú farbu vo vašom produkte takmer na nulu.
Má to však svoju cenu, ktorou je (keď nemáte nejaké profi sušiace zariadenie) ťažšie včas a správne vysušiť váš výrobok, čo spôsobuje zafarbené kôry, ktoré treba odstrániť pred kryštalizáciou (alebo len rozdrviť, ale tie je lepšie odrezať (vnútri je pekný biely, ale vlhký prášok).
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Mám pocit, že EA je najjednoduchšie rozpúšťadlo, doslova vždy čistá práca. Neviem, čo sa stalo, že hovoríte, že je ľahké urobiť chybu. Myslím, že len trpezlivá 1 kvapka za sekundu na okyslenie dáva vždy dobrý výsledok. Ak sa niekto ponáhľa a zmení rýchlosť kvapkania, potom je skutočné riziko, že zlyhá - to je pravda.

Úspešne som okyslil DCM pomocou acetónu, farba bola takmer biela - rovnako ako 1 kvapka kyseliny za sekundu, ale keď som skúšal etylacetát inokedy, bolo to chvíľu, takže uznávam, že použitie acetónu je ťažšie s DCM, ale vo všeobecnosti má acetón svoje výhody.
V oboch prípadoch som nedosiahol skutočne úspešný výťažok, pokiaľ si pamätám, asi 50 % (dcm), ale už si nepamätám, čo presne som robil, pretože to bolo dávno a testoval som nejaké "nové veci".
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Poznámka na okraj: Nemám žiadny titul z chémie.
To, čo som opísal vyššie, je len moja skúsenosť a môže, ale nemusí byť vedecky správne.
 
Top