Reducerea NaBH4 / CuCl2 ar funcționa pentru TMA?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Salut, băieți,

Iv fost de a face câteva b-nitrostyrene (în principal), dar am făcut, de asemenea, nitropropene corespunzătoare TMA, având în vedere că eu fac mescalina oricum.
Am de gând să procedez la reducerea nitrotirenelor prin NaBH4/CuCl2, sunt doar curios dacă ar fi în regulă pentru reducerea 3,4,5-TMOnitropropene la TMA finală pe care o urmăresc?
chatgpt spune că este în regulă, dar apoi mi-a dat unele sfaturi dubioase de câteva ori 🤣

mulțumesc
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Ei bine, funcționează pentru P2NP la amină, deci ar trebui să funcționeze la alte nitropropene. Cu toate acestea, pe The Vesp există o postare care scrie că pentru DOM, TMA-2, reducerea există o problemă cu cristalizarea. Obțineți un fel de ulei care nu cristalizează. (ar putea fi alegerea greșită a sării)

Cu toate acestea post doar de către un membru. Vă sugerez să vă înregistrați pe The Vesp. și să vă faceți timp să studiați și să căutați acolo.

Aici este postarea relevantă:

Ar trebui să funcționeze IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Interesant - mă gândesc că va funcționa. Merită cu siguranță o încercare... Am LAH, dar sunt puțin speriat să-l folosesc în acest stadiu TBH, dar cred că cel mai rău lucru care se întâmplă este că am fudge acest 5g de nitropropene în sus și de a face mai mult - Am ca 480g de aldehidă de *****ire stânga deci meh.

Asta este în esență ceea ce am crezut oricum lol
Cred că voi încerca mai întâi la o scară de 1g....

Ca să fiu corect, voi încerca mai întâi reducerea mescalinei cu această metodă, așa că vom vedea - voi actualiza când voi avea mai multe vești despre asta....
 
Top