Question Procesele de lucru ale laboratoarelor europene de cocaină

89WK89

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Care sunt procesele de lucru fundamentale ale laboratoarelor europene de cocaină?

Mă întrebam doar ce fac în general, pentru că nu am absolut nicio idee.
Sunt destul de sigur că nu importă frunze de coca... deci ce fac?

Îmi pare rău dacă întrebarea pare învechită, dar sunt nou pe acest forum și foarte dornic să învăț!
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Scoaterea cocainei din haine, de exemplu, și transformarea ei din nou în cărămidă.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Cuvântul pe care îl căutați este "troparil" și știu cum să dezvolt procesul de obținere a acestuia.
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Troparilul este o cocaină sintetică, deci ce vrei să spui că se fabrică troparil și se vinde drept cocaină
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Există multe altele, dar refuz să spun public ceva despre compușii insuficient testați care pot oferi idei despre care știu sigur că nu pot fi bune.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Acesta este motivul pentru care există o cantitate excesivă de norcocaină în eșantioanele europene? Un tip mi-a arătat un site care testează eșantioanele trimise prin poștă, iar din eșantioanele de cochise existau multe în intervalul 20-50% norcocaină, ceea ce reprezintă cel puțin 10, dar probabil de 20 de ori cantitatea naturală. Cred că poate fi de 100 de ori, deoarece Norco este un metabolit al cochisei, dar asta nu înseamnă că trebuie să fie ingerată și descompusă de enzime? Norcocaina nu este o substanță foarte sănătoasă. Și o compar cu cocaina când spun asta
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Destul de ciudat, nu numai că norcocaina este activă, dar se pare că atomul N ar putea fi fie O, fie S, iar activitatea ar fi similară (pe testul de deplasare a ligandului molecular).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Este activ în regulă. Nu-mi amintesc valorile exacte, dar 8t era ceva de genul 10× mai probabil să te facă să cazi mort. Nu-mi amintesc și este 6:39 dimineața și am stat treaz toată noaptea și alaltăieri ( atingând 60 de ore de funcționare), dar ld50 a fost de aproximativ 2 grame la un om de 100 kg. Eu fac asta în câteva ore într-o zi de marți
 
Top