Question Care este cea mai bună cale de sintetizare a metamfetaminei pe scară largă?

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua tuturor, aș dori să știu care este cea mai bună cale de sintetizare a metamfetaminei (aproximativ 500 kg), vă mulțumesc foarte mult pentru informațiile dvs.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
cel mai ieftin și mai rapid ar fi turnarea cu acid sulfuric, Hg/Al.
 

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Scuzați-mă, ați folosi aceeași metodă care este aici în forum pentru a produce metamfetamină din 2p2 prin amalgamarea aluminiului?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Am impresia că cineva care pune această întrebare nu este pregătit să facă acest lucru...

Câinii mari din Țările de Jos folosesc reacția leuckart și hidrogenarea cu catalizator cu metale prețioase. Am citit un raport conform căruia utilizarea catalizatorilor cu metale prețioase este deosebit de populară și am citit un bust în urmă cu aproximativ 10 ani în care au găsit canistre de hidrogen, care este utilizat pentru această rută. Cred că este populară deoarece permite procesarea mai multor amfetamine deodată decât alte metode pentru aceeași dimensiune a vasului de reacție

Acum, mă refer mai mult la MDMA, dar utilizarea catalizatorilor din metale prețioase în MDMA este similară cu metamfetamina.

Așadar, analizați utilizarea catalizatorilor din metale prețioase
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
98
Points
28
De curând am început să mă interesez de catalizatorii din metale prețioase, deoarece aceștia sunt mult mai eficienți dacă sunt realizați corect. Problema este că nu am găsit niciun ghid bun în acest sens, chiar și youtube are doar câteva videoclipuri. Îmi poate recomanda cineva un material educațional bun? PM sau comentariu aici ar fi apreciat.

De asemenea: cel mai simplu ar fi să fac cumva rost de o butelie de gaz H2, care este disponibil în teorie, nu există nicio restricție în acest sens din câte știu eu, deși este destul de periculos dacă este manipulat greșit. Acestea fiind spuse, am încercat să comand o butelie de H2 și niciunul dintre magazinele online nu mi-a răspuns (am încercat două). Știe cineva o modalitate/excusă bună de a o obține?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Produceți propriul h2 .... 🤷‍♂️

Cum?

Căutați pe Google... 🧐
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Probabil că ar trebui să te uiți la formarea unei companii care are o utilizare legitimă pentru canistra de hidrogen și să pleci de acolo. Tone de loc nu va vinde la persoane fizice, dar va vinde la întreprinderi, iar unele vor expedia numai la adrese comerciale.
 

ZACARIASKLK123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Ați putea urma METODA NAZISTĂ;
  1. D-PSEUDOEFEDRINĂ
  2. Acid hidroiodic

  3. Fosfor roșu
Fosfor roșu:
  • Cunoscut și sub denumirea de laborator "Red P", "Tweeker" sau "Mexican National"
  • Efedrina sau pseudoefedrina este redusă într-un proces chimic care utilizează fosfor roșu și acid hidriodic pentru a forma d-metamfetamină
  • Pericole: Fosforul roșu este extrem de instabil: o ușoară frecare va provoca aprinderea și, în caz de supraîncălzire, se poate produce gaz fosfină mortal. Simptomele pot include: dificultăți de respirație, dureri de cap, vedere dublă, tremor, icter și edem pulmonar. Toxicitatea pulmonară poate apărea imediat sau poate fi chiar întârziată timp de 18 ore sau mai mult.
Există o serie de alte substanțe chimice utilizate în producția de metamfetamină, dar aceste produse nu pot fi achiziționate în forma lor naturală. Astfel, ca surse de substituție sunt utilizate multe substanțe chimice pentru automobile și/sau pentru uz casnic:

  • Acetonă: soluție pentru îndepărtarea lacului de unghii
  • Metanol: lichid de curățat frâne
  • Benzen: lacuri, vopsele
  • Eter: lichid de *****ire
  • Acid hidriodic: soluție de curățat carosabilul
  • Cristale de iod: antiseptice
  • Litiu metalic: baterii cu litiu
  • Acid muriatic: agent de curățare a piscinelor
  • Hidroxid de sodiu: curățători de canalizare, leșie
  • Acid sulfuric: acid pentru baterii
  • Toluen: diluanți pentru vopsele
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Puteți furniza sursa afirmației privind utilizarea acidului hidroiodic pentru curățarea căilor de acces?

Sunt destul de sigur că vă referiți la hidrocloric.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Cel mai bun pariu va fi Al/Hg, fără îndoială. Țările de Jos ar trebui să fie pline de P2NP ușor disponibile. Puteți utiliza reactoare metalice, însă acestea vor trebui să fie acoperite cu epoxid sau acidul va distruge reactorul după aproximativ 3-5 reacții (nu doriți să fiți acolo când se întâmplă acest lucru). Dacă doriți o producție la scară mică și mare, puteți simplifica lucrurile cu reactoare de sticlă de 200L, însă veți obține doar aproximativ 7,5 kg de P2P pe lot. Am folosit damigene de 20L cu furtunuri de plastic atașate de la damigeană la un adaptor de sticlă și am adăugat HCl încet, în pași mici. După ce se adăuga o damigeană, atașam alta. Apoi se adaugă NaOH pentru a bazifica totul și cantități mari de apă care vor răci reacția suficient pentru a trece la distilare. Am folosit o coloană de extensie pentru a face față stropirii și am distilat cu abur P2P direct din balon. Acesta este unul dintre blocajele, am încercat pompe peristaltice, extracții cu toluen... în cele din urmă va trebui să efectuați distilarea timp de 8 ore. Aceasta este cea mai bună soluție. Dacă sunteți eficienți și începeți ziua devreme, puteți termina în 12 ore.

Am pune majoritatea reactanților în balonul gata de plecare cu o seară înainte. Așteptăm să se răcească după distilare, adăugăm puțină apă după ce suntem siguri că balonul nu se sparge și aspirăm tot rahatul din balon cu câteva clătiri și o soluție de acid oxalic. Curățați pe loc. Nu trebuie să demontați nicio instalație. Imaginați-vă că, cu 4 reactoare în funcțiune și 4 zile la rând, ajungeți la 120 kg de P2P. Această reacție este teribilă la scară mică. Odată ce o escaladați cu adevărat, învățați să o iubiți și randamentele cresc. Dacă alegeți un reactor metalic, este chiar mai bine, dar echipamentul dvs. poate ajunge să fie de unică folosință. Se scalează aproape liniar, fără surprize reale.

Din păcate, Al/Hg nu este la fel de simplu. Tot ceea ce este disponibil online despre acesta este aproape greșit. Multe lucruri se aplică la MDMA, dar nu atât de mult la producția de metamfetamină. Aceasta poate fi adaptată la scară foarte mare dacă se înțelege cum trebuie creat catalizatorul și cum este introdus în reactanți. La scară mai mică și mai mare, se poate realiza cu aceleași reactoare de 200 l în sticlă, cu randamente de peste 90 %. Pentru a obține aceste randamente, reacția trebuie să fie violentă. Folia nu va funcționa. De asemenea, se poate realiza în butoaie metalice de 220L, chiar și fără amestecare, cu randamente de 73-78% și cu capacul ușor întredeschis.

Forma vasului de reacție, modul în care acesta poate menține presiunea și cantitatea de solvent de la Al la Hg fac toată diferența. Într-un reactor metalic mare, este de asemenea excelent, dar va trebui să formați amalgamul separat într-un alt recipient și să îl adăugați în baza Schiff la momentul potrivit. Dacă vă pasă de reactorul dvs., este posibil să doriți, de asemenea, să clătiți Al odată ce este activat cu alcool pentru a elimina o bună parte din HgCl2. Cea mai bună parte: dacă se procedează corect, nu este nevoie de căldură externă. Se adaugă toluen și se sifonează folosind o pompă peristaltică.

Gazarea se realizează prin încărcarea reactoarelor de 200L cu acid sulfuric concentrat și picurarea HCl prin amestecare lentă și trecere printr-o coloană de CaCl și în butoaie de plastic de 220L (cu opțiunea de a deschide capacul) care se află pe un cărucior pentru butoaie. Se utilizează mai multe configurații și tamburi. Folosiți din nou pompa peristaltică pentru a sifona lichidul/cristalele în buchner de masă. Clătiți cu acetonă și repetați gazarea.

Cea mai bună metodă.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Am câteva întrebări la care sper să puteți răspunde

Ce tip de epoxid?

Aveți mai multe informații despre utilizarea unui butoi de 55 de galoane ca reactor? Mă gândeam să pun o coloană de distilare artizanală pe un butoi de 55 de galoane, astfel încât să pot face totul dintr-o dată, reacție, distilare, totul.

Care este un raport bun între solvent și Al și Hg?

Ați menționat că este important modul în care se adaugă catalizatorul (cred că se referă la amalgam). Puteți da un ghid general cu privire la modul în care ar trebui adăugat catalizatorul?

Vă mulțumim!
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Trebuie să țineți cont de următoarele variabile

  • volumul sau "spațiul" în care Al poate interacționa cu HgCl2
  • aria de suprafață a Al
  • timpul necesar pentru amalgamare
  • volumul solventului utilizat
  • solventul utilizat
Deci, pentru solvent, pur și simplu întotdeauna (și vreau să spun întotdeauna) utilizați metanol. Asta este ușor și direct.

Celelalte variabile depind de una și de alta. Singura variabilă pe care trebuie să o păstrați constantă este Al. Odată ce ați stabilit condițiile în care sursa dvs. de Al va reacționa cu HgCl2, puteți continua cu volumele de solvent necesare și raporturile de Al:HgCl2

În general, doriți să păstrați foarte mic spațiul în care Al și HgCl2 se întâlnesc. Balonul cu fund rotund realizează acest lucru cu ușurință deoarece se micșorează la fund.

Menținerea unei reacții violente este momentul în care se obțin randamente ridicate. În esență, cu un balon cu reactor sau un balon cu fund rotund, singura evacuare fiind unul sau două condensatoare, puteți crea suficientă presiune pentru a atinge randamente de 90-92%.

De asemenea, puteți crea suficientă presiune pentru ca alcoolul să nu mai urce prin condensatoare, iar unul dintre lucrătorii dvs. să decidă să desfacă banda electrică din jurul unui dop pentru a reduce presiunea și să facă o întoarcere pe spate, iar dopul 45/50 să fie aruncat în tavan cu o mare cantitate de nămol, din care o mare parte a aterizat pe vizorul aparatului său de respirat 3M seria 7800. Cumva a obținut totuși un randament de 77%.

Revenind acum la întrebarea legată de tambur. Nu am încercat niciodată să sigilez tamburul sau să fac ceea ce sugerați. Ar putea funcționa, aș fi încercat, dar m-am pensionat mai devreme. Cu siguranță merită o încercare.

Acum gândiți-vă la forma tamburului. Acesta este lat. Dacă doriți să creați catalizatorul în tambur, va trebui probabil să îl înclinați pentru a menține volumul scăzut. De asemenea, puteți crea catalizatorul într-un pahar mare sau într-un erlenmeyer și să-l aruncați în baza Schiff deja creată în tambur.

Nu veți obține acele randamente de peste 90%, dar este un recipient de reacție accesibil și ușor de achiziționat.
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Care dintre acestea este cea mai bună pentru scară largă?acid fenil acetic+acetat de plumb sau p2np+fe/HCl🤔
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
@PNicole

(Puteți utiliza reactoare metalice, însă acestea vor trebui să fie acoperite cu epoxid)



Știți unde ar putea fi găsite?

Ați putea posta un link?

Mulțumesc !
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Pentru mine, contactele locale sunt cele mai bune pentru acest lucru, dar poate nu și pentru dumneavoastră. Aș cumpăra de la locuri care achiziționează și recondiționează echipamente pentru procese industriale. De multe ori, acestora le plac tranzacțiile în numerar, deoarece au achiziționat loturi mari la licitații de la unități de producție care se închid și nu toate stocurile sunt contabilizate.

Dacă doriți să deveniți serios, ar fi înțelept să deveniți unul dintre acești furnizori sau să puneți pe cineva în acest rol. Este de fapt o afacere destul de bună. Veți găsi licitații mari care sunt listate și vă vor permite să faceți un tur al instalației pentru a plasa apoi o ofertă. Bărbatul meu era interesat de generatoare, iar sticla de laborator era întotdeauna privită ca un aspect secundar. Era aproape gratuit. Mă refer la flacoane de 22L, 50L, uneori reactoare, mixere aeriene Heidolph... etc

Câteva exemple sunt pe LabX. Nu vă recomand neapărat să cumpărați de pe acel site, eu am făcut-o de multe ori, dar nu eram în SUA și aveam afaceri credibile de primit.

Acești tipi care vând echipamente de proces folosite ajung să fie contactați de poliție atunci când informațiile despre compania lor ajung să fie găsite într-un laborator de droguri arestat. Trebuie să țineți cont de asta și să fiți atenți.

M-aș feri să cumpăr reactoare și echipamente de proces noi în țări dezvoltate precum Canada și SUA. Am cunoscut un individ cu licențe corespunzătoare și o afacere reală care a cumpărat un reactor de peste 50 000 de dolari de la o companie din Calgary, Alberta și a fost investigat și arestat. (Se ocupa cu extragerea efedrinei din efedră)

Acesta este motivul pentru care chiar și o "acoperire", așa cum cred unii oameni, poate fi o iluzie. El a plătit prin transfer bancar din contul său de afaceri și totul a fost în regulă. Compania i-a luat banii, i-a onorat comanda, iar informațiile au fost transmise poliției. Pentru ei, aceasta este doar o pistă care merită investigată.

Cel mai sigur este să vă uitați la echipamentele de procesare din domeniul alimentar/cosmetic și non-farmaceutic. Rezervoarele de amestecare de bază sunt disponibile în industria laptelui/cașului și a produselor cosmetice. Acestea ar putea fi modificate pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră sau pot fi utilizate așa cum sunt furnizate. Acestea nu sunt chiar scumpe, dar nu la fel de rezistente.

Prin urmare, atunci când lucrați la scară largă, doriți să evitați anumite blocaje, cum ar fi aplicarea căldurii și lucrul sub presiune, atmosfere gazoase etc.

Acesta este motivul pentru care consider că aceste idei de hidrogenare catalitică pentru o scară cu adevărat mare sunt amuzante.

Acum, pentru P2NP -> P2P, poate fi realizată cu NaBH4 sau cu Fe/HCl. Cea din urmă va necesita căldură. Puteți utiliza un încălzitor cu propan, cu condiția să nu existe solvenți în jur. Dacă aduceți apa la aproximativ 80C, adăugarea acidului va ridica oricum temperatura.

Dacă intrați pentru prima dată în această lume a instalațiilor pilot, procurați-vă un tambur metalic deschis de 220 l acoperit cu epoxid, un încălzitor pentru tambur, un cărucior pentru tambur și un mixer suspendat pentru tambur. Veți avea nevoie, de asemenea, de o pompă peristaltică și de tubulatură adecvată.

Apoi, va trebui să mergeți la un mecanic și să încercați să modificați partea superioară pentru a îmbunătăți flanșa, precum și pentru a găsi un O-ring mai bun, rezistent la substanțe chimice. Sau pur și simplu să se facă un capac nou. Va trebui să aveți paleta de amestecare acoperită cu epoxid sau făcută special pentru a putea mișca fierul în mod corespunzător.

Dacă nu doriți să vă deranjați cu toate acestea, acest sistem va funcționa pentru reducerea Al/Hg fără amestecare.

Din nou, încep și se termină într-un blog.

Trimiteți-mi un PM și vă voi da un link pentru tambur și toate accesoriile.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
446
Reaction score
681
Points
93
Cel mai bun mod de a scala sinteza prin metoda Leucart este atunci când trebuie să obțineți 100+ kg
Dar metoda are multe dezavantaje.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Da dezavantajele sunt cele mai costisitoare lucrări și condiții de reacție extrem de atente ...
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Eu spun doar Platinum.......
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Cum adică?

Catalizatorul lui Adam, sau poate platina pe carbon?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Se pare că, probabil, nu ar trebui să efectuați astfel de reacții la scară largă OMI nu este simplu și direct înainte și deasupra "majorității" gradului de salarizare al oamenilor
 
Top