Question Care este cea mai bună cale de sinteză chimică a MDMA în scopuri comerciale pe piața europeană?

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Am nevoie de aceleași informații, dar până acum am primit următoarele informații.

Cel mai bun mod sigur este să luați PMK (pulbere sau ceară) CAS: 28578-16-7 și să-l hidrolizați pentru a face MDP2P (cas: 4676-39-5)

În acest fel am schimbat pulberea de glicidat de etil pmk CAS 28578-16-7 în ulei PMK (MDP2P; cas 4676-39-5).

pmk etil glicidat pulbere CAS 28578-16-7 1kg.
naoh 240g fermentat în H2O 1400ml se toarnă pmk etil glicidat CAS 28578-16-7
în NaOH+H2O reflux 80C 1h. După 1 oră, se răcește la temperatura camerei.

Se adaugă 728 ml de HCL 33% la un amestec de toate ingredientele într-un balon cu fund rotund, pe gheață. Prin adăugarea întregului HCL reflux 80C 1h.
După 1 oră, se răcește la temperatura camerei.

Se separă stratul de apă, se păstrează stratul de ulei la fund.

bicarbonat de sodiu 200g + H2O 2000ml
Se toarnă stratul de ulei într-un amestec de 200 g bicarbonat de sodiu + 2000 ml H2O.
Se amestecă prin agitare timp de 6-10 minute, apoi se oprește.

Se separă stratul de apă, se păstrează stratul de ulei la fund.

Se adaugă 1 litru dcm pentru extracția uleiului în stratul apos.
Uleiul extras prin dcm din stratul de apă se amestecă cu stratul de ulei.
și se usucă cu sulfat de sodiu anhidru.
Se evaporă DCM într-un pahar de laborator.

Ulei PMK primit (MDP2P; CAS 4676-39-5) 550 g pulbere de glicidat de etil pmk CAS 28578-16-7 1 kg.

prima etapă de conversie a pmk în mpdp2p.....

Soluțiile de bicarbonat e și naoh vor arăta cum să se facă o soluție de 35%.

1 kg pmk bine extras din mai mult de 500 ml mdp2p.... depinde de cât de mult mai extragi cu dcm

această etapă de conversie a pmk în mdp2p va avea un moment în care va trebui să lăsați sticla la 0 grade .... veți face acest lucru cu o baie de gheață în jurul sticlei .... în descrierea sintezei vă voi trimite mai multe detalii...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Bănuiesc că există rapoarte publicate de Țările de Jos sau de altcineva de acolo, care se ocupă de acest aspect. Am auzit că hidrogenarea cu catalizatori Leuckart și cu metale prețioase este modul în care o fac marii producători
 

Sig

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 30, 2023
Messages
42
Reaction score
27
Points
18
Când vrei să știi cum se face în olandeză (versiune la rece) dm me ☺️
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
da, lucrez cu platină...1 kg pe 1 ton pmk
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Este vorba de platină pe carbon? Ce procent?
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Cât de mare este dispozitivul dvs. de hidrogenare? Folosiți un agitator sau doar amestecați?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
ce naiba este un catalizator în hidrogenare, am căutat informații, dar tot nu înțeleg, este un produs chimic care accelerează un proces chimic?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Acesta este exact ceea ce este un catalizator. Fără un metal precum paladiu, platină, nu veți putea hidrogena niciun PMK, nu veți putea face niciun mdma
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Am trimis un răspuns greșit, îmi pare rău.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Hidrogenarea catalitică va fi extrem de complicată și nu va fi ceva ce veți învăța pe de rost sau cu ușurință. Nu văd cum poate fi o reacție atât de populară în laboratoarele mari

Utilizați reducerea NaBH4, nu este nevoie de echipament special. Majoritatea cumpără lucruri precum CAS: 28578-16-7 și le transformă în PMK destul de ușor. Veți avea nevoie de o instalație de distilare în vid. În ceea ce privește producția efectivă de MDMA, veți avea nevoie de metilamină în alcool sau metilamină HCl. Veți găsi apoi o modalitate de a amesteca cele două în metanol, menținând în același timp formarea de apă scăzută și absorbită de silicagel sau de o altă metodă. Apoi adăugați pur și simplu NaBH4, care este o pulbere, la reacție, amestecând. Se face în aproximativ 8 părți, asigurându-se că rămâne rece. După aceea, reacția se stinge cu un pic de acid sau cu cantități mari de apă.

MDMA este prezentă sub formă de ulei și trebuie să decideți dacă inundați totul cu apă astfel încât metanolul să nu mai dizolve MDMA. Apoi o veți extrage cu toluen. Sau dacă veți distila reacția și veți distila în vid uleiul de MDMA.

Acest lucru vă va da o idee despre calea cea mai directă.
 

Iris HeScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 7, 2023
Messages
28
Reaction score
18
Points
8
Deals
8
PMK etc furnizor de materii prime, această serie este produsul nostru principal
 

Chemical Ali

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Personal, SWiM preferă metilamina metanolică (gazată în MeOH) + NaBH4 din MD-P2P la o scară mai mare. Cu toate acestea, la o scară mai puțin mare, Al/Hg cu Nitrometan (în loc să se utilizeze direct Metilamina!) este o cale foarte curată și ușoară de la cetonă la amină secundară. Randamentele sunt foarte bune cu ambele metode.

Cu stimă,
Ali
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Imo, leuckart este cel mai bun pentru scară largă. În fiecare document oficial privind producția ilegală de droguri, lecukarul este întotdeauna menționat.

Ușor de realizat la scară largă, ingrediente ușoare (carbonat de amoniu și acid formic)
 

Chemical Ali

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
De fapt, pentru loturi de mai multe kilograme nu aș alege reacția Leuckart. La o jumătate de kilogram, văd că funcționează, dar la scară industrială probabil că cel mai bine este să folosiți NaBH4 sau LAH, urmate de Al/Hg. S-ar putea să mă înșel, dar, după părerea mea, NaBH4/metilamina în metanol este probabil cea mai bună cale pentru producția industrială dintre sintezele cu care SWiM are experiență personală.

Cu stimă,
Ali
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Sunt destul de sigur că laboratoarele olandeze de medicamente folosesc leuckart-ul în loturi uriașe, multiple, de mai multe kilograme. Da, este ineficient și are un randament scăzut, dar este simplu, iar reactivii sunt ieftini și ușor de obținut. Acidul formic și carbonatul de amoniu sunt ușor de obținut și se poate înlocui cu metilamină, pe care o pot obține, deci este foarte popular.

Toate acestea se bazează pe rapoarte din UE.
 

Chemical Ali

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Da, este o reacție decentă, fără îndoială. SWiM a făcut-o cu formate de amoniu cu ceva timp în urmă, dar presupun că a fost doar o greșeală de tipar în ceea ce privește carbonatul. Randamentele sunt de fapt destul de decente, cred doar că există modalități mai bune pentru multikilos. Aș plasa Leuckart undeva la mijloc.

SWiM a oferit consultanță în străinătate pentru o rețea din domeniul amfetaminei obișnuite și au obținut Al/Hg direct din P2NP pe scară largă, poate nu ideal, dar a funcționat și producția a fost foarte rapidă. Așadar, cred că totul este posibil cu suficiente ajustări :)
 
Top