Question Sinteza chimică pas cu pas a acidului gamma-hidroxibutiric (GHB) (CAS: 591-81-1)?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Am nevoie să știu sinteza chimică pas cu pas a substanței menționate, vă mulțumesc tuturor!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Există mai multe subiecte Forumul are o funcție de căutare: utilizați-o
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Aceasta este cea mai ușoară metodă preparatorie. Nu ar trebui să dau cifre, deoarece a trecut ceva timp de atunci (puțin peste un deceniu), dar este vorba doar de prepararea unei soluții apoase de NaOH, la care se adaugă apoi gamma butirolactonă în porții, până la un nivel puțin peste neutru. Cu un agitator magnetic, se face în mai puțin timp decât orice alt preparat pe care îl cunosc. Unul dintre acoliții mei, care locuiește departe, a conceput o sinteză procedurală *****ind de la imaginație. A transformat GABA comercial în GHB prin intermediul sării gama diazonium care a permis obținerea grupei alcool după hidroliză. Este în dcm acum, dar mirosul este distinct, puternic și perceptibil cu dcm ca solvent. Nu este chiar ușor pentru începători, dar succesul la prima încercare este un lucru destul de important, iar metoda rafinată va fi postată într-un fir viitor. Puneți mâna pe GBL dacă este posibil și cu asta este hocus-pocus.
 
Top