Probleme și soluții

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
139
Points
33
În procesul de gătit, în special pentru începători, vor apărea în mod inevitabil întrebări, neînțelegeri și îndoieli.
În această secțiune puteți să vă puneți toate întrebările și să vă împărtășiți experiențele cu alți utilizatori ai forumului.
Și, deși vă puteți baza întotdeauna pe sprijinul și sfaturile administratorilor forumului, în multe cazuri la întrebările de bază pot răspunde utilizatorii forumului BB care au experiență în gătit și s-au confruntat cu aceleași dificultăți ca și dumneavoastră.
Puneți întrebări, împărtășiți experiențe, faceți primii pași în lumea gătitului cu droguri.
După un timp, s-ar putea să vă treziți sfătuind aceiași bucătari noi și gândindu-vă: "Și eu am fost un iobag nu cu mult timp în urmă, lol".
 

whaddya

Don't buy from me
New Member
Joined
May 1, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Salutări din Europa Centrală,
evenimentele recente din jurul grupului Arena din România m-au lăsat pe dinafară împreună cu mulți alții din întreaga Europă. Eu fiind doar un utilizator final mediu îmbolnăvit de impurități și de lipsa absolută a oricărei onoruri de cumpărături de stradă, am decis de mult să "fac propria mea" - am fost mai mult decât fericit să fiu la capătul lanțului de cumpărare a unei sticle de Arena (1500x50mg) acum și apoi. Târându-mă pe toate patru prin casă în speranța unor firimituri uitate, caut cu umilință o modalitate fără bătaie de cap de a procura câteva zeci de grame de efedrină, idealy lunar sau bilunar sau așa.
Vă mulțumesc pentru timpul acordat.

ps: scuzați engleza mea stricată
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Folosesc acum sare de sodiu (Na) [cas 5449-12-7] pentru a produce P2P. În procesul de sinteză, am utilizat acid fosforic în loc de acid clorhidric. Problema pe care o am acum este: se pare că există o problemă cu puritatea cristalului P2P. Am aprins cristalul și am constatat că reziduul său este o pulbere albă. În condiții normale, reziduul său ar trebui să fie transparent și vâscos. Motivul pentru care folosesc acid fosforic este că, dacă nu folosesc acid fosforic în proces, mai târziu, când folosesc P2P pentru a sintetiza metamfetamina, trebuie să folosesc fosfor roșu, care este relativ dificil de obținut. Ceea ce mă întreb acum este cum este utilizat acidul fosforic în timpul operațiunii? Cum ar fi temperatura, concentrația și așa mai departe. Vă mulțumesc foarte mult pentru lămuriri
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
P2P este lichid în condiții normale.
 
View previous replies…

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Îmi pare rău, greșeală, folosim sare de sodiu (Na) [cas 5449-12-7] pentru a produce P2P ,apoi folosim P2P pentru a produce efedrină. aceasta cristalizează. și am ars-o pentru a o testa. și am constatat că reziduul este pulbere albă. și În condiții normale, reziduul său ar trebui să fie transparent și vâscos. așa că bănuim că este motivul acidului fosforic, dacă da, cum îl folosim . Vă mulțumim foarte mult pentru lămuriri
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Trebuie să verificați punctul său de topire și să îl comparați cu datele din literatura de specialitate. Metoda dvs. nu este fiabilă.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
iată ultimul rezultat: folosim sare de sodiu (Na) [cas 5449-12-7] pentru a produce P2P, sare de sodiu (Na) [cas 5449-12-7] și Hcl pentru a reacționa. acum rezultatul este prezentat în următorul videoclip. ce trebuie să facem în etapa următoare? să adăugăm NaoH? puteți oferi instrucțiuni detaliate?
 

Attachments

  • AMsKN8vRcZ.MP4
    2.7 MB · Views: 0

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Trebuie să separi straturile, cred. Există amestec după hidroliză sau ce?
 
Top